Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

KAHVECİ, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRDİ

KAHVECİ, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRDİ
Bu haber 14 Eylül 2014 - 17:31 'de eklendi. 15 kez görüntülendi.

kahveci-bilgilendirdi

 

MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

 

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ “ KARABÜK’ÜN TÜM EKSİKLİKLERİNİ GİDERİYORUZ” 

 

“KARABÜK KAMU YATIRIMLARININ EN YOĞUN OLDUĞU BİR SÜRECİ YAŞIYOR”

 

“HİÇ BİR SENDİKADAN EMİR VEYA TALİMAT ALMAYIZ”

 

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci beraberinde İl Başkanı Timurçin Saylar ile birlikte gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Karabük’te yapılan yatırımları ilde teşkilatın Ankara’da Mehmet Ali Şahin ile birlikte takip ettiklerini belirten Milletvekili Osman Kahveci “Karabük nedeyse şantiyeye çevrilmiş durumda. Karabük kamu yarımlarının en yoğun olduğu bir süreci yaşıyor” dedi.

Biten ve devam eden yatırımlar hakkında da bilgiler veren Kahveci “Bitmiş olan tesislerimiz var bunlardan bir tanesi 300 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Emniyet Müdürlüğü binası, Kültür Merkezi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü binasını yeni yaptık. Eskipazar Gençlik Merkezi hizmete girdi. Eflani’de Orman İşletme Şefliklerimizin binaları bitti. Tesislerimizi Bakanlarımızı Karabük’e getirmek suretiyle onlara aştıracağız. Bir yandan tesislerimiz açılırken, diğer yandan da o Bakanlığın faaliyetleri ile ilgili Bakanlarımız yerinde görmek suretiyle biraz daha işlerimizi hızlandıracağız. Bu çerçevede ilk açılış Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yapılacak. Önümüzdeki Çarşamba günü Sağlık Bakanımız açılışını yapacak. Açılış vesilesi ile sağlık konusunu masaya yatırma fırsatımız olacak ve sağlık tesisleri ile ilgili gerekli atılımları yapacağız” dedi.

“ KBÜ SAĞLIK YÜKSEKOKULU YAPACAK”
5000 Evler Doğum ve Çocuk Hastanesinin Üniversiteye devredildiğini hatırlatan Osman Kahveci, açıklamalarına şöyle devam etti;

“Üniversitemiz 5000 Evler’e Sağlık Yüksek Okulu yapacak süreç devam ediyor. Ancak biz 5000 Evler’e Sağlık Kompleksi yapıyoruz. Elimizde bir miktar para da var, Sağlık İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, verem savaş, kanser tarama olmak üzere sağlık kompleksi yapıyoruz. Bunun projesi onaylandı, bir ay içerisinde ihaleye çıkabilecek şekilde ihale süreci devam ediyor. İnşallah bu sene oranın temelini atmayı planlıyoruz.

Yine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizle ilgili proje yapıldı, eski Devlet Hastanesinin yıkım kararı geldi, hastane yıkımı ile yapımını aynı müteahhide vereceğiz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini oraya yapacağız, oradan kalan arsayı da bir imar düzenlemesi ile Diş Hekimliği Fakültesine vermek suretiyle orada hem Ağız ve Diş sağlığı Merkezi, hem de Diş Hekimliği Fakültesini aynı kompleks içerisinde yapmayı planlıyoruz.

Eflani’deki Hastanemizde Müteahhitle ilgili bir sorun vardı şu anda o bitmek üzere geçici kabul süreci yaşanıyor sanıyorum. Sadece Eflani’de değil, diğer İlçelerimizde de faaliyetlerimiz devam ediyor. Eskipazar ve Yenice’ye birer tane hastanemiz ihale aşamasına geldi Sağlık Bakanlığı nezdinde Ankara’da fırsat buldukça kamu yatırımlarını da takip etme çalışmalarını yürüttük.

SGK birleşince daha geniş bir alana, geniş bir kitleye hitap eden bir kurum haline geldi. Cuma Pazarında eski hal binası Belediyenin borcuna karşılık bir takas usulü ile Sosyal Güvenlik Kurumuna geçti. Onun projesi onaylandı 2014 yılı ek programına alabilir miyiz, 2015’e mi sarkar, konusu Ankara’da yakinen takip ettiğimiz faaliyetlerimizden bir tanesi.

Tapu Kadastro İl Müdürlüğü binasını yapıyoruz, onu 2015 yılı programına aldırdık, yeri hazır. İŞKUR’a İstasyon Bölgesindeki SGK’nın binaları verildi, şu anda onun ibraz ve telkin işlemleri yapılıyor onunda 2015 yılı programına alma hazırlıkları sürüyor, Milli Eğitim Müdürlüğü İl binası ile ilgili Müteahhitten kaynaklanan sıkıntı yaşanıyordu, Müteahhitle sözleşme fesih edildi, şimdi yeniden ihale edilecek. Birkaç tane okul inşaatı var onlarla ilgili herhangi bir sorun yok, Tarım İl Müdürlüğü binasının inşaatı devam ediyor.

En çok yatırımlarımızdan bir tanesi de Gençlik ve Spor alanında. Öğlebeli Gençlik Merkezi inşaatı devam ediyor, Soğuksu’daki Kapalı Spor salonumuzun inşaatı devam ediyor. Sizlerin de yakinen takip ettiği Kapalı Yüzme Havuzu bir iki aya kadar İnşallah bitecek. Çok amaçlı spor salonu ile ilgili çalışmalar devam ediyor, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yazıköy’da özürlüler evi adı altında bir Sosyal yaşam Merkezi kuruyoruz 6 tane bina yapılıyor, çoğu bitmek üzere, burada bir idare binasına ihtiyaç vardı onun için ilgili Bakanlıktan 1.5 Milyon TL’lik ödenek Özel İdare geldi. Özürlüler için bir Sosyal Yaşam Merkezi çok önemli ihtiyaçtı, bunları takip ediyoruz.

Devlet Su İşleri İdare binası ve tesisleri ile ilgili inşaata başlandı, üç tane göletin 2014 yılında temellerini atacağız demiştik, bu göletlerin her biri 20 Milyon TL bir tanesi Ovacık’ta Hatipoğlu göletiydi, yer teslimi yapıldı, müteahhit işe başladı. Düzçam Göleti var, ihalesi yapıldı, sözleşmesi devam ediyor, bir tane de Eskipazar’da yine 20 Milyon TL değerinde, o da ihale aşamasında. İnşallah bu sene artık Devlet Su İşleri büyük yatırım kapsamında üç tane göleti hizmete alacak, biz bunu takip ediyoruz, arkasından Aktaş Barajı, Kılıçlar Barajı takibimizde yani parasal bakımdan bu yatırımların toplam bedeli 100 Milyonun üzerinde” diye konuştu.

Köylerde KÖYDES projeleri kapsamında faaliyetlerin devam etiğini de kaydeden Kahveci, şunları söyledi;

“ Özel İdaremize 2.5 Milyon TL ödenek geldi. Ayrıca İller Bankası kaynaklarımızı harekete geçirdik, İller Bankası kaynakları İl Özel İdareye Taş Kırma Makinası kazandırdık. Ayrıca 1.5 Milyon TL hibe destek aldık, şu anda 1 Milyon TL daha bir talep var onla ilgilide görüşmeler yapıyoruz. Bu sene köylerimizde kullanılmak üzere normal geri ödemesiz 5 Milyon TL ek ödenek desteği sağladık. Bölge Müdürlerini Karabük’e davet ederek faaliyetlerle ilgili bilgi alıyoruz, sıkıntıları görüşüyoruz. Bölge Müdürlükleri ile çözülürse çözüyoruz, çözülmezse Ankara’da ilgili Bakanlıklarla görüşüyoruz. Karabük Üniversitesi Yenice Meslek Yüksek Okulu binası yapılıyor, Eflani’de eski bina onarılıyor inşaatlar bittiği zaman öğrenci alınacak.”

Üniversite faaliyetleri ile ilgili Havaalanı konusunda ilgili Bakanlıklarla uzun bir görüşme yaptıklarını da kaydeden Kahveci, “Konuyu değerlendirdik, masaya yatırdık, gelinen son nokta Karabük Üniversitesinin kendi alanı içerisinde bin 250 metrelik pist yapılabilecek bir alan tespit edildi. İlgili birimlerdeki, ilgili Bakanlıklardaki bu konularda uzman kişiler gelip mahallinde inceleme yaparak burada bin 250 metre uzunluğunda bir pistin yapılabileceğini buraya da küçük çapta uçakların konabileceği bir havaalanı olabileceği kararını verdiler. Ben Kalkınma Bakanlığıyla da görüştüm burada bir keşif çıkarılacak önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanlığından iki tane uzman gelip burada keşif çıkartacaklar. O keşifle Kalkınma Bakanlığına gideceğiz, şu anda sıkıntı yok, böylesine önemli bir faaliyeti de kazandırmaya çalışıyoruz” diye kaydetti.

ENDÜSTRİ BÖLGESİ
İsmetpaşa’ya yapılması düşünülen Endüstri bölgesi ile ilgili soruyu da yanıtlayan milletvekili Kahveci, “Bildiğiniz gibi şu an Karabük’teki mevcut OSB küçük işletmeler için. Büyük ölçekli tesisleri buraya kurmak zor, Kardemir gibi büyük bir tesisi gelip buraya kuramazsınız. Bizim mevcut Organize Sanayi bölgemiz yeterli olmadığı için 2 bin dönümlük daha arazi kattık, ama o bile yetmedi. Tabii Endüstri Bölgesi için şurada yer var demek olmuyor; alt yapı önemli. İsmetpaşa’da alt yapı sorunu yok. Hemen yanından demir yolu geçiyor, yol var, yüksek gerilim hattı var enerji sorunu yok, su sorunu yok, arazi çok ve hazineye ait. Bizim için tüm şartlar uygun. Potansiyel Endüstri Bölgesi alanımız İsmetpaşa bölgesi” dedi.

MİLLİ EĞİTİME MÜFETTİŞ GÖNDERİLDİ
Milli Eğitim Müdürünün Atatürk’le ilgili söylediği sözlerle ilgili sorulan soruya da yanıt veren Kahveci; “Bu konu bize intikal etti, Milli Eğitim Müdürünün kendisinden de aldığımız bilgi ile hemen arkasından Milli Eğitim Bakanını Mecliste yakaladık, Karabük’te böyle bir olay olduğunu ve bu olaya müdahil olmasını söyledik, kendisi ‘konuyu inceletiyorum, müfettiş gönderdim, incelemeler sonrası gereği yapılacaktır’ dedi. Biz de bu olayı tasvip etmiyoruz, bunu Milli Eğitimden birisinin söylemesi hiç hoş olmamış, ona yakışmamış bir hareket, bunun için ilgili Bakanlığı uyardık, gereğinin yapılacağı söylendi” dedi.

20140913AW191817_01“PARALEL YAPIYLA MÜCADELE ETTİK”
AK Parti İktidarına yakınlığıyla bilinen ve kamuoyu tarafından sıkça eleştirilen Memur-Sen’le ilgili yaşanan sıkıntılarla ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Kahveci, şunları söyledi;

“Biz paralel yapı ile mücadele ediyoruz, paralel yapı ne istiyordu, çift başlı olalım. Sendika Sendikacılığını yapacak, Sivil Toplum Örgütlerinin ne yapması gerektiği, amaçlarının ne olduğu kanunla belirlenmiş. Sendika ise Sendikacılık yapacak, Siyaset ise siyaset alanı bizim alanımız. Sendika sendikacılığını yapacak, temsil ettiği kitlenin siyasi iktidardan siyasetten bir talepleri olursa, elbette ki o taleplerini bize getirirler, biz onlara gideriz dinleriz. Ama yönetime biz de ortak olalım diyorlarsa, orda biz yokuz, herkes kendi görev alanı içerisinde çalışacak. Elbette ki Sendikalar Türkiye’de önemli bir Sivil Toplum Örgütleridir. Bunlara karşı olmamız söz konusu değil, sendikacılık demokratik ülkelerde olmazsa olmazdır. Temsil ettikleri bir kitle var. Her toplumun bir temsilcisi var, özellikle çalışan kesimle ilgili. Biz Sendikacılığa karşı değiliz. Siyasete müdahale edemezler ama taleplerini siyasete ulaştırabilirler, isteyebilirler. Sosyal, ekonomik ne hakları varsa onları, aksayan yerleri varsa onları bize aktarabilirler, kamuoyuna da deklare edebilirler ama ondan daha ötesi bizim işimizdir Biz sendikacılığa, sendikalara da karşı değiliz. Kitlelerinin dileklerini, isteklerini, temennilerini istedikleri zaman her ortamda bize aktarabilirler, ama ondan ötesi yok”

Kahveci; İl Başkanının şikayet edilmesi konusunda ise “İl Başkanının şikayet edileceği yer genel Merkez. Ben AK Parti’nin Milletvekili olarak benim Sözlerim Parti Genel Merkezimizin Politikasıdır. Herkes kendi mecrasında çalışacak. Elbette ki Sendikacılar Partimizin kongresine de gelirler, Genel Başkanımızı da ziyaret ederler, bizleri de ziyaret ederler ama ancak taleplerini siyasete aktarabilirler” dedi.

“SENDİKALARDAN EMİR ALMAM”
AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Ben İl Başkanı olarak sendikalardan emir almam tavsiye alırım, sendikalar kendi hür iradeleri ile düşünecekler, taşınacaklar, bize gelip tavsiyelerini sunacaklar. Beni de herkes şikayet edebilir, meyve veren ağaç taşlanır diyorum ama biz sendikalara değil, Genel Merkeze bağlıyız, biz teşkilat Başkanlığına ve Genel Başkanlığımıza bağlıyız, bizim bir hatamız varsa oraya şikayet ederler” dedi.

Saylar; “Sizin bu konuda rahatsızlığın var mı?” şeklindeki soruya ise, “Tabi, biz şöyle söylüyoruz, Sendikalar tavsiye eder ve ehil insanları tavsiye edebilirler, illa bir sendikacının, ya da herhangi bir grubun insanı diye bir makama oturtma zorunluluğumuz yok. Bize iş üretecek insan lazım, iş üretmeyecek insan bizim insanımız değil” ifadesinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
16 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM17 Eylül 2014 / 00:32 Cevapla

ARİFE! ÖĞRETİR RUMUZLU ARKADAŞA CEVABEN:
1-İLHAMİ YILMAZ’IN ÇABALARINI NE ÇABUK UNUTUNUZ, VEFASIZLIK YAPMAYIN, DEVLETTEN ÇATIR ÇATIR YÜKSEK MAAŞ ALIRKEN İYİYDİ, HİÇ SESİNİZ ÇIKMIYORDU, O HÜKÜMET Mİ KARDEMİR’İ BATIRDI. YUKARIDA ALLAH VAR. BENCE TANSU ÇİLLERE’DE ÇOK DUA ETMELİSİNİZ. BUNU SÖYLEMEKTEN HAYA EDERİM AMA KARDEMİR YÜZÜNDEN KARABÜKLÜLER PAZARLARI BOYKOT ETTİ, PİYASA KARDEMİR ÇALIŞANLARINA GÖRE AYARLANIYORDU, HATIRLADINIZ MI O GÜNLERİ.
2-EN AZINDAN O GÜNLERDE MEMUR ONURLU YAŞAYABİLİYORDU, ŞU ANDA ÇATIR ÇATIR MAAŞ ALIYORLAR AMMA NEREDEYSE, KEDİLERİNE EMEKLİLİKLERİNDE İŞÇİ EMEKLİSİ KADAR BİLE MAAŞ BAĞLANMIYOR.
3-BUGÜN HÜKÜMET TÜM HOLDİNGLERİ KENDİ YERLERİNE BORÇLANDIRDI, O NEDENLE BÜYÜK PATRONLAR HÜKÜMETE BOYNU BÜKÜK, CARİ AÇIK KORKUNÇ DÜZEYLERDE. BAK BÜYÜK DERECELENDİRME KURULUŞLARI TÜRKİYE EKONOMİSİNİN KIRILMA NOKTASINDA OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR. SANIRIM SEN AYAKTA UYUYORSUN.
4-DUBLE YOLLAR EVET GÜZEL OLDU, BİRDE KÖSTEBEK YUVASINA DÖNMESELER::)))
5-SANIRIM MUAYANE BEDELLERİNDE VE İLAÇ KATILIM PAYLARINDA HABERİN YOK. KAÇTANE HASTANE İCRALIK OLDU HABERİN VAR MI. HACETTE HASTANESİ BİLE BORÇLARINI ÖDEMEK İÇİN ARAZİSİNİ SATTI. SEN UYU UYU.
6-EMİN OL OKUL DEĞİL CAMİ DAHA ÇOK YAPILDI. FATİK PROJESİ ÇÖKTÜ GİBİ BİRŞEY. AMA ALLAHI VAR KAĞITTA DÖNÜŞÜM İŞİ SPER İŞLİYOR..
7-SPORA O KADAR ÇOK ÖNEM VERİLİYOR Kİ, BÜTÜN SPORCULARIMIZDAN DOPİNG ÇIKIYOR. SEN UYU UYU:))
8-FIRSATCILARA BENDE ÇOK KIZIYORUM AMA 81 VİLAYETTEKİ ÜNİVERSİTELER, DİPLOMALI İŞSİZLER DOĞURDU.
9-TOKİ’LER GÜZEL OLDU DA BİRDE İSTANBUL’DAKİLER GİBİ ALTLARI OYULMASA, SAĞLAM OLSA.
10-HIZLI TRENLERİN GÜVENİRLİLİĞİ İLERKİ YILLARDA BELLİ OLACAK GÖRECEZ, SİLAH ÜRETİMİMİZ YOK, İNSANSIZ ARAÇLARIMIZDA BİLİYORSUN Kİ YERE ÇAKILDI:)))) DOĞRU SÖYLÜYORSUN HİZMETLER PAY PAY !!!! BİTMEMEKTEDİR. TAVSİYE EDERİM SENİN GÖZLERİ KAPALI, KULAĞIN HİÇ DUYMUYOR. HÜRMETLER.

Servet İlgin16 Eylül 2014 / 23:59 Cevapla

Osman Kahveci’nin ben konulara bu kadar vakıf olduğunu bilmiyordum. Bürokrasiden geldiği için her işi hallettiriyor. Gerçekten her konuya vakıf. İnşallah bu yatırımlar sonuçlanır. Karabük’te Ak Parti döneminde hak ettiği yatırımları alır.

ŞEYHÜLİSLAM16 Eylül 2014 / 22:46 Cevapla

KÖYLÜ KARDEŞ, KAMU BİNALARI İNŞAATLARINDA İNŞAAT FİRMASI KAMUYA PARA VEYA HERHANGİ BİR ÜCRET ÖDEMEZ. (TAKSİM DE ÖDEMEDİĞİ GİBİ) SANA SÖYLEDİM BU TÜR İNŞAATLARDA, ZATEN GENELDE YAPILAN TÜM İNŞAATLARA, MUTLAKA MAĞDUR OLAN BİR KISIM VARDIR. ONUN İÇİN VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTA DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ, LEVHASI KOYARLAR. BU TÜR KAMU YATIRIMLARINDA BELEDİYE’YE İŞGALİYE ÖDENMEZ (HER İŞİ BİLİYORSUN BUNU NEDEN BİLMİYORSUN:))) VALLA BAKKALLARIN, MARKETLERİN, MANAVLARIN KALDIRIMLARI İŞGAL ETMESİ BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR, TÜM KARABÜKLÜLER GİBİ KALDIRIMDA YÜRÜNECEK YER KALMIYOR, ŞAYET ZABITA BÖYLE YAPIYORSA İYİ YAPIYOR. UMARIM SENİ AYDINLATABİLMİŞİMDİR. HÜRMETLER. BİR İKİ KELAM DA FAHRİ BEY’E YAPMAK İSTERİM. SAYIN FAHRİ CANDEMİR ARKADAŞ, UMARIM OSMAN KAHVECİ ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATAR DA KARABÜK’ÜMÜZ KAZANIR. SİZİN İYİ DİLEKLERİNİZE KATILMAK İSTERİM. HÜRMETLER.

  köylü19 Eylül 2014 / 21:43 Cevapla

  İnşaat firması Kamu binası mı yapıyorrr…..

  İyi bakkk bakalımmm … Yarısı kendisine ait degil miii????

KAHYALARDAN KALANLAR16 Eylül 2014 / 22:46 Cevapla

Milli Eğitimde Kahyalar siyasete bir şey sormadan, siyaseti de zor durumda bırakarak puanlar vermekte, çalışkan müdürleri ekarte etmekte, kendi istedikleri beceriksiz de olsa müdür olarak çok iyi yerlere müdür atamalarını gerçekleştirmektedir. Bunun cezasını kim çekecektir.Sayın Milletvekilim ve Başkanım. Biz emir almayız diyorsunuz ve kusura bakmayın ama, zaten Kahyaların ve Sendikanın sizlere sordukları yok ki… Kahya K. varken ona göre sizin başkanlığınıza ve size sormalarına gerek yok gibi değerlendiriliyor.

ARİF ÖĞRETİR16 Eylül 2014 / 21:49 Cevapla

HALA AKPARTİ KARABÜK’E NE YAPTI DİYEN KÖRLERE
1. ANASOL+MHP iktidarının devlet güvencesinde bile kredi bulamadığı ve kapatmaya doğru giden KARABÜK D.Ç. kurtarılmış ve bugünkü haline getirilmiştir.
2. Kitlerdeki İşçinin ve Memurun aylığının verilip, verilmeyeceği tereddüdü yaşanırken,13 yıldır çatır çatır verilmektedir.
3. Cente muhtaç olup, kapı kapı kredi kuyruklarına giren ülke bugün krediye ihtiyaç duymamaktadır.
4. Karabük’te olduğu gibi Ülkenin dört bir tarafı duble yollarla örülmektedir.
5. İlaç kuyruklarında ve hastanelerde rehin alınan bir sağlık hizmetinden !!, her yerde en güzel sağlık hizmeti alınmakta ve her hangi bir eczaneden ilaçlarını temin etmektedir.
6. Karabük’te olduğu gibi ülkemizde Neredeyse Cumhuriyet dönemine dek okullar yapılmış, yapılmaya da devam etmektedir. Fatih projeleri ile okullar akıllı tahtalarına kavuşmakta, öğrencilerin ders kitapları sıralarında hazır bulundurulmaktadır.
7. Karabük’te olduğu gibi ülkemizde stadlar, kapalı spor salonları, çim sahalar yapılmaktadır.
8. Karabük Üniversitesinin getirilerinden, tüm ülke yararlanmaktadır. Ama fırsat olarak değerlendirenleri kınıyorum.
9. Karabük’te olduğu gibi ülkemizde TOKİ ile dar gelirli bile konut sahibi olmuştur.
10. Ülkemizde hızlı tren, metro, tüp geçit, kendi askeri silahlarını, insansız araçlarını üreten ülke konumuna
getirilmiştir.
HAKİKATEN HİZMETLERİ SAY SAY BİTMEMEKTEDİR. AMA GÖZLERİ KAPATARAK GÖRMEMEYİ TERCİH ETMEK YERİNE BAKARAK GÖRMEK MÜMKÜNDÜR.

Fahri Candemir16 Eylül 2014 / 13:07 Cevapla

Osman Kahveciyi çok eski tanırım. İçi dışı bir, mütevazi ve güleryüzlü iyi bir insandır. Kendisi Orman Genel Müdürlüğü makamında 10 yıl çalıştı, Karabükten hiç kopmadı. Ben yukara Allah var vekil olmasını hiç istememiştim. Vekillik çok zor ve siyaset de öyle. Ama gözlemlediğim tamamen konusuna vakıf ve Karabükün sorunu ile birebir markaj yaparak halleden biri. Mehmet Ali Bey görevi gereği çok yerel konularla ilgilenemese de Osman Bey 3 vekil gibi çalışıyor. Allah ondan razı olsun. Bun anlattığı yatırımlar sonuçlanırsa 2. dönemi de hayırlı olsun.

köylü15 Eylül 2014 / 22:05 Cevapla

ŞEYHÜLİSLAM… Ve NET HABER editörü….

Buradan şu konuyu da sizin takip etmenizi rica ediyorum…

Belediye binası inşaatından dolayı Karabük halkına çektirilen eziyetin karşılığı olarak inşaat firması Belediye ye ne kadar para yatırmış bi araştırırmısınız…

Halen BELEDİYE BİNASI İNŞAATI nedeniyle caddeyi ikiye bölüp inşaat firmasına çalışma alanı yaratıp Karabük halkına eziyet çektiriliyor… Burası ile ilgili Belediye ne kadar işgaliye almış açıklayabilecek bir yetkili var mı…… Ben buradan soruyorum ve bir basın mensubunun da Buradan sormasını istiyorum… Vatandaş bakkal yaya kaldırımına gazoz kasası koysa ceza yazan Zabıta ne iş yapar….

karabüklü15 Eylül 2014 / 22:03 Cevapla

Sayın Kahvecinin bu kadar açıklamasından sonra Ak Partinin karabukte dikili ağacı yok diyen zata,
kaymak gibi Karabük duble yolunu, rehabilitasyonu tamamlanmak üzere olan demiryollarını, Eskipazar ve yenice cevre yolunu, yenice yolunun ışıklandırma ve tünellerini, Şirinevler, Safranbolu Eflani devlet hastanelerini, ıslah edilen dere ve çayları, DOĞALGAZI, yenilenen kamu kurum binalarını, genişletilen makine parklarını, Kelemen köprüsünü, göletleri, universite ve yüksek okulları gör demiyorum. Diyorum ki, Allah c.c K.Kerimde buyuruyor: Onların kalplerini gozlerini ve kulaklarını Allah mühürledi….
Allah hakkıyla bakabilmeyi ve görebilmeyi nasip etsin… Amin…

köylü15 Eylül 2014 / 20:03 Cevapla

Ak Parti ve 13 yılını eleştirenler…

Basın açıklamasının tamamını okursanız anlarsınız 13 yıldır ne yapıldıgını….

İki asansor iki demir yıgını yaya geçişi köprü bir de … Türkiye ye Karabük te kendi yaptıgı övündüğü Battı çıktı ile rezil olduğu

Battı çokamadı geçitten başka…. Haaaa birde dunyaca ünlü eşi benzeri olmayan KENT BETONU ile övünen Vergilinin yatırımlarının da takipçisi olsalar yaaaaaa….

Devasa hastane bile Vergilinin 6 yıldır yaptıgı yatırımlarını 6 ya katlar….

Osman Kahveci Karabük e hizmet için var gucu ile çalışan biri…

Herkes kendi işne bakacak…. Vekil de İl başkanı da doğru söylemiş… Sendika sadece talep eder emir veremezzz. Haddini bilecekler… Karabük te siyasetçinin haberi olmadan sivil toplum kendi başına hareket eder bişehler yapmaya kalkarsa da boyunun ölçüsünü alır kimse kusura bakmasın…

ŞEYHÜLİSLAM14 Eylül 2014 / 23:05 Cevapla

SAYIN KAHVECİ; BU BAHSETTİĞİNİZ YATIRIMLARIN ELBETTE KARABÜKLÜLER OLARAK TAKİPCİSİ OLACAĞIZ. BAKALIM GENEL SEÇİMLERE KADAR NEYİ NASIL YAPTIĞINIZI, NELERİN TEMELİNİ ATIP YAPTIĞINIZA, YOKSA GENEL SEÇİMLERE ÖNCESİ BUNLAR VAAT OLARAK MI KALACAK, TAKİP EDECEĞİZ. 13 SENEDİR AKP OLARAK KARABÜK’DE DİKİLİ AĞACINIZ YOK, ONUN İÇİN KARABÜKLÜLERİN KARNI BU TÜR VAATLERE TOK, SADECE BU SÖYLEDİKLERİNİZİN NE KADARINI YAPIP YAPMAYACAĞINIZA BAKACAĞIZ. HA BU ARADA HİÇ TEBESSÜM ETMİYORSUNUZ, LÜTFEN BİRAZ TEBESSÜM EDİN. BU ARADA SAYIN MİLLETVEKİLİNE VE SAYLAR BİR İKİ KELAM ETMEK İSTERİM. ÜLKE GENELİNDE VE KURUMLARDA MALUM SENDİKANIN ELİNİ ÇOK GÜÇLENDİRDİNİZ. SONUÇTA NE OLDU BİLİYOR MUSUNUZ, İŞ YERLERİNDE GRUPLAŞMALAR VE AKP ANTİSEMPATİZANLIĞI OLDU. GEÇMİŞLERİ ŞAİBELİ YAKIT YOLSUZLUĞU YAPAN, SONRA BUNU İL BAŞKANININ DEVREYE GİRMESİ İLE KAPATILAN, SONRA BİR HASTANEDE ŞAİBELİ İŞLERİ OLUP DA GÖREVDEN ALINAN İNSANLARI, TEKRAR YETKİLİ KILMAK HİÇ HOŞ DURUMLAR DEĞİL. BENCE GEÇMİŞİ ŞAİBELİ OLMAYAN ŞAHISLARLA HİZMET VERMEYE ÇALIŞMALISINIZ. SON SÖZ OLARAK ŞUNU SÖYLEYECEĞİM; MALUM SENDİKANIN ELİNİ ÇOK GÜÇLENDİRİP, BÜTÜN ATAMA VE YÜKSELME İŞLERİNİ, ADAM KAYIRIP KADROLARI BU MALUM SENDİKAYA PEŞKEŞ ÇEKTİRİP, BÜTÜN İŞLERİ BUNLARA BIRAKIRSANIZ, İŞTE BÖYLE SİYASETEN HEP DARLIĞA VE SIKINTIYA DÜŞERSİNİZ. BU SÖYLEDİKLERİMİ İSTER KALE ALIN, İSTER ALMAYIN AMA DURUM ÖZETİ BUDUR. KURUM ÇALIŞANLARI ARASINDA HAK’KA, ADALETE VE EŞİT ŞARTLARDA ÇALIŞMA ORTAMINI SAĞLAMAKTA SİZ SİYASETEN SORUMLUSUNUZ. AMA MAALESEF BU DURUMU DA ELLERİNİ ÇOK GÜÇLENDİRDİĞİNİZ MALUM SENDİKAYA DEVRETMİŞSİNİZ. ELBETTE BUNLAR GENEL SEÇİMLERDE SİZLERİN SİYASETEN SANDIKTA ÖNÜNÜZE GELECEKTİR. BU ADALETİ VE ÇALIŞMA BARIŞINI SAĞLAMAKLA MÜKELLEFSİNİZ. HAKKINIZI HELAL EDİNİZ. HÜRMETLER.

  tanju15 Eylül 2014 / 00:20 Cevapla

  görme özürlü falan değilsin be kardeş apaçık körsün. ak partinin karabükte dikili ağacı yok diyebiliyorsun da iki merdiven yapan vergiliyi göklere çıkarıyorsun. sen göz doktoruna bir görün. görün ama ak partinin dikmediği araştırma hastanesine de gitme safranbolu da yenilenmeyen devlet hastanesine de gitme. giderken mümkünse ak partinin yaptırmadığı yolları da kullanma.

   Sinan Derin16 Eylül 2014 / 16:11 Cevapla

   Nöbetçi yorumcu Aykut vardı şimdide sen türedin galiba allah için Vergilinin her iki dönemde verdiği ve yerine getirmediği sözlerle ilgili tek satır yazdığına şahit olmadım. Atama konusuna gelince sana bu aklı veren sendika başkanının 28 Şubattan sonra yaptıklarını bizler biliyoruz zamanında milleti üye yapmak için Meslek Lisesinde döndürdükleri dolapları tehditleri, milleti Batı Çalışma Gurubu (BÇG) isim istiyor oraya ismini mi yazalım mı diye tehdit ettiklerini biliyoruz. O zaman başka bir sendika başkanının ölümle tehdit edildiğini de biliyoruz. Boş boş konuşmayı bırak sahiplerine söyle bunları hatırlarlar belki

    Sinan Derin16 Eylül 2014 / 16:12 Cevapla

    Tanju kardeş cevabım sana değil çakma şeyhülislama bilgin olsun

    Aykut17 Eylül 2014 / 15:56 Cevapla

    Merak etme buralardayım nöbetçi yorumcu Sinan..:) Biriktiriyorum zamanı gelince sana okkalı cevaplar vereceğim. Bakıyorum fena zoruna gitmişim:)) Sende ciddi izler bırakmışım ki beni düşünmeden ve anmadan duramıyorsun:)

Bakırköylü14 Eylül 2014 / 18:48 Cevapla

Elin sendikası ve başkanı sana senin bütün değerlerine, başbakanına, cumhurbaşkanına her türlü hakareti ağza alınmayacak sözleri söyleyecek, sonra gelip sana her türlü zor şartlarda destek veren sendikaya saldırıp “her işe karışıyorlar” diye onların kamuoyu nezdinde imajını sarsmaya çalışacak, aranıza her türlü fitneyi sokacak ve siz de buna çanak tutacaksınız.
Bir de akınız sıra efeleneceksiniz. Gören de sizi paralel yapıyla mücadele ediyor filan sanır. Sadece birilerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. İnsanları küstürmeye devam edin bakalım yarın kiminle siyaset yapacaksınız?
Sayın Saylar, siz sendikadan emir aldığınızı düşünüyorsanız, yada onların kendi başlarına iş yaptıklarını düşünüyorsanız zaten sıkıntı sizde demektir.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.