İYİ Parti Genel İdare Kurulundan ülke genelinde il ve ilçe kongreleri kararı aldı. Milletvekili adayı olmayı isteyenlerin yönetimlere aday olmamaları istendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, Başkanlık Divanı, Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda partinin 3’üncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararı alındı.

Kurultay sürecinin 3 Ekim’de ilçe ve il kongreleriyle başlaması ve ardından 3’üncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca genel seçimlerde milletvekili adayı olacak partililerin genel seçimlerde teşkilatlarda boşluk olmaması için il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları konusunda tavsiye kararı alındı.

ALİ ÇETİN AYGÜN İL BAŞKANI OLACAK MI?

Milletvekili adayı olacak partililerin il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları yönünde tavsiye kararı karşısında İYİ Parti Karabük İl Başkanı Av. Ali Çetin Aygün’ün yeniden il başkanlığına aday olup olmayacağı ise merakla bekleniliyor.

EROL SERİN İL KONGRESİNE HAZIRLANIYOR

Edinilen bilgilere göre İYİ Parti önceki İl Başkanı Erol Serin’in ise ortak alınacak kararda çıkacak bir ismi Karabük İl başkanı adayı çıkartacakları ve seçilmesi için de çalışacakları öğrenildi.