Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

Halim Kaya
Halim Kaya

İLK KEZ “ÜÇÜNCÜ KERE”

İLK KEZ “ÜÇÜNCÜ KERE”
Bu haber 22 Ekim 2018 - 17:12 'de eklendi. 23 kez görüntülendi.

Karabüklü Son 2 yerel seçimde;

Aklını kullandı ve “akıllı” bir iş yaptı.

Başkanlığa para kazanmak için değil, vatandaşa hizmet etmek amacıyla aday olduğunu belirten,

Maaş hesabını öğrencilere burs vermek için bloke ettiren,

Belediyenin lüks otomobili ve cipini garajda muhafaza ettiren,

Makam aracı olarak da şirketine ait otomobilini kullanan,

Özel otomobilinin yakıt ve diğer giderlerini de kendisi karşılayan,

Ağırladığı misafirlere ikram edilen çay ve kahvenin parasını kendisi ödeyen,

İşçilerin geçmişten gelen ikramiye, maaş ve tazminatlarını ödeyip, zamanında ödemeye başlayanın kim olduğunu söylemeye gerek var mı?

Karabük’e gelen Amerikan Büyükelçi John Bass Karabük Belediyesini ziyaretinde

– “Muhalefetteki belediyelerin finans kaynaklarıyla ilgili serzenişleri var” sözlerine

– “Ben bu belediyenin kapısından içeriye girdiğim günden itibaren rüşvet kelimesi girmemiştir. Ayrıca merkezi hükümetten hiç ayrımcılık görmedik.” Diyenin de kim olduğunu söylemeye gerek var mı?

Bir Başkanı ikinci kez seçerek, ezber bozdu

Ülkede iktidar, yerelde muhalefet olanlar…

Ne yaptı Vergili?

“2 Köprü, 3-5 Asansör?”

Diyerek bıyık altından güdüler.

Asansörleri apartmanlarda görenler

Asansörün mahalleye inip-çıktığını,

Köprülerin iki mahalleyi ve iki kenti birleştirdiğini dahi görmediler…

Son günlerde ise;

Üzerinde kara bulutlar gezdirdikleri ve üzerine ölü toprağı serpilmiş sandıkları bir kentin ayağa kalkmasına akıl erdiremeyince, korkulukları aracılığıyla “şeytan” yakıştırması yapmaya başladılar.

Aklı kısa ve eli uzun olanlara, fırsat buldukça bir şeyler aşırmaktan geri kalmayanlara

Vergili, Hop beyler “bir dakika” dedi.

“Aklı kısa olan kişiye, uzun cevap verilmez.” Konfüçyüs’ün sözünden hareketle

Bu kentin bir sahibi var

Siz zenginleşiyorsunuz, Karabük gittikçe kirleniyor.

Korkuluklarınızı temizleriz, kenti temizleyecek deterjan yok…!

İşte böyle;

Aklı Kısa olan Kişiye uzun cevap vermeyeceksin, başının selameti için, “Hee görürsem söylerim” deyip geçeceksin..!

“Akıl nereye dayanır?”

Yine “aklın kendisine”

Aklı uygulamak için “yürek” gerekir.

Aklımız erdiği hâlde aklı kısa, eli uzunlara mı?

Kentin kara kaderini değiştirenlere mi?

Değer vereceğiz?

Hep birlikte göreceğiz.

Delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramıyormuş.

Neden..?

Çünkü aklı kısa olanların ipe tutunmak akıllarına gelemediği için;

Kuyuya inmekten korkuyorlarmış..!

Bu nedenle o taşı yine bir “yürekli kişi” çıkarabilir ancak. O kişi de, Güven sâhibi olan” kişidir.

Sözünün Eri Başkan Vergili aday olduğunu açıklarda,

İşte biz o zaman ondan mahrum kalmayız..!

Genel seçimlerde uygulanan “itifak” yerel seçim için de gündeme geldi.

Bazı aday adayları sonuç için kendilerini beklemeye aldılar.

Beyler; “ittifakın” temeli yıllar önce Karabük’te atıldı…

Duymadınız, görmediniz ise ne diyelim:

Demek kii…

Siz Karabük’te siyaset yapmıyorsunuz..!

Ya da Kente değil, kendinize küçük siyaset yapıyorsunuz.!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
13 ADET YORUM YAPILDI
safranbolu25 Ekim 2018 / 18:08 Cevapla

Sizler fonksiyonel adamları bu kadar övmez aksine her türlü engelle karşısına cikarsınız.

Onur25 Ekim 2018 / 17:53 Cevapla

Safranbolu Kartalı nickli arkadaş diyor ki merdivenler çalışmıyor. Sorun bakalım 20 milyonluk İstanbul’da hangi merdiven hergün çalışıyor?
Diyor ki tramway. Sorun bakalım yetkililer onay veriyor mu? Ya da arsa veriyor mu? Artı Safranbolu Karabük arası tramway yapma şansı yok. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir güzergahta Tramway hattı YA-PA-MAZ-SIN!!! Anca 100. yıl Karabük hattında yapılabilir.
Haddehane mevzusu daha da karışık..
10 yıldır kirli hava? Allah Allah ben yanlış yerde yaşamışım 10 yıl önce.. 10 yıl önce güllük gülüstanlıktı sanırım.
Park ve trafik konusunda haklısınız elbette.
Asansörü çöplüğe ben çevirmiyorum herhalde? Önce çocuklarınızı eğiteceksiniz ki temiz ve güzel bir çevre olsun.
Yeşil mahalle kanyon hakkında bir bilgim yok?
Heh bir de Spor Vadisi’ne sallamış.. Acaba proje bitti de benim mi haberim yok? Yalandan delilik yapmak için yalandan eleştiri yapmayın!
Evet siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz. Her b*kta Fransa bizi kıskanıyo Almanya bizi kıskanıyo diyip milleti kandıran, sözde rahip olayıyla önce cebini dolduran sonra gönderip bakın ekonomiyi nasıl düzelttim diyen, Ülkenin Kurucusu ULU ÖNDER ATATÜRK VE arkadaşlarına Ayyaş diyebilen biridir sizin gibileri yönetebilecek kişi..

safranbolu25 Ekim 2018 / 09:21 Cevapla

Bu ve benzeri yazıları görünce aklıma hoca uçmaz müritleri onu uçurur ifadesi geliyor. Sanırım bu yolda iz sürülüyor. Maaşa, makam aracına tenezzül etmeyen, her durumda kendisi veren ama hiç çıkarı olmadan gece gündüz didişen bir Başkan! Ya Karabük!böyle adamları sen baş tacı etmez, bu kadar övmezsin. Yeme bizi!

"ilteriş"24 Ekim 2018 / 11:16 Cevapla

Bir meydan düşünün ki,
Şehidini uğurlamak isteyen 50 bin kişinin kıyama durduğu, 15 Temmuzda binlerce vatan aşığının buluştuğu, törenlerin kutlamaların vücut bulduğu, kermeslerin kurulduğu boş kaldığı günlerde çocukların trafik korkusu olmadan bisiklete bindikleri patenle kaydıkları top koşturduğu, bir meydan.!
Ama betondan bir meydan. Keşke çamurdan olsaydı. Bumu dur yani.?

Safranbolu Kartalı24 Ekim 2018 / 09:36 Cevapla

Sayın Halim Bey ve Rafetsever yorumculara birkaç sözüm olacak. Yıllardır Kral Çıplak diye haykırdık. Velev ki bazı körler göremeyince naçar kalıyor insan. Bir şehrin en kritik ve faal kurumu belediyedir. Ben yaklaşık 7 yıldır safranbolu da ikamet etmekteyim ve aynı zamanda eşimde esnaflık yapmaktadır. Bundan 7 sene evvel 55.000 iken şu anda 65.000’e dayanmıştır. Karabükteki öğrenci sayısına dikkat çekelim. Rafet Vergili sözün eriyse şayet Safranbolu Karabük arası tramwayı, DDY arazilerini yeşil alan, Şehir dışına çıkartılan haddehanaler vaatleri hep hayal ürünümüydü. 10 yıldır kirli havası, park ve trafik çilesi (Safranbolu-Karabük arasında 7 adet trafik lambası ve yaya geçitleri) elinde patlayan şirinevler ticaret merkezi ve 100.yıl dükkanları, sürekli arıza yapan yürü(me)yen merdivenler, çöplüğe dönmüş asansörler, hayalet evi gibi sosyal yaşam merkezleri, tarihi belediye otobüsleri, şehrin tam kalbinde tel örgülerle çevrilmiş eski belediye binası, amazon ormanları ve Akhisar forması gibi araç ve soğanlı çayı, taşları çatlamış yazın kavuran, kışın donduran bomboş meydan (eski 100 evler mah. de binlerce ağaçı bir gecede katletti) tinerci ve serseri yuvası yeşil mahalle kanyonu en son şaheseride içinde su akmayan ağaç olmayan spor vadisi. Şayet bu fiyaskoyu alkışlıyorsanız gerçek mesleği demirci olan bir tüccarı (babasından kalan miras)Kahraman Belediye Başkanı olarak lanse ediyorsanız sözün bittiği yerdeyiz maalesef. Aynası iştir kişinin, lafına bakılmaz. Birde gazetelere tv lere demeç verdiği kadar hizmet yapsaydı Sanayi şehri Karabük Batı karadenizin parlayan yıldızıydı. Biz nasılsak öyle yönetiliriz. inşallah sütten dili yananlar bu defa üfleyerek dondurmayı yerler. saygılarımla.

Sah Gkhn23 Ekim 2018 / 23:54 Cevapla

İnşallah genel seçim gibi çıkar oylar da farkı anlaşılır. Bir de hoca aday oldu mu? Çalışan ve müdürler Konyalı, kapıda bekleyenler çevre köylerden olur… O zaman görürler hangi son model arabaya biniler, 20 kez umreye, 18 kez yurtdışı seyahatine gidilir ve yandaşlar götürülür… Bütçenin hepsi de bizden çıkar… Bence sonuç genel seçim gibi olmalı… Vergili Karabük’e 2 beden büyük…

Onur23 Ekim 2018 / 18:25 Cevapla

Yorumları okuyunca gerçekten çok gülüyorum. Yahu bir önceki başkandan ne gördünüz? Kenti soydu soğana çevirdi. Bir beton yığını yaptı Yeşil Mahalle’ye.

Eksikleri elbette var. Ancak böyle bir başkanı bulamazsınız. Bir arkadaş yazmış aşağıya başka şehirlere gittiniz mi diye. Ben gittim.. 12-13 şehirde yaşadım. Böylesini bulamazsınız. Kent meydanı diyorsunuz evet beton ama en azından meydanın var. Beğenmiyorsan kullanma bu kadar basit. Birçok sorun çözülmedi mi bu kentte?

Unutmayın bu parti işi değil. Hizmet işi.
Kim gelecek Mehmet Ceylan mı Hüseyin Erer mi? Hayırlı işler..

halil ibrahim çuvadar23 Ekim 2018 / 08:55 Cevapla

SAYIN HALİM BEY KARABÜKÜN HALİNİ GÖRMÜYORSAN SANA NE DİYEYİM, HER TARAF MEZBELELİK İÇİNDE BETONDAN BİR KENT MEYDANI VAR ŞEHRİN MERKEZİNDE KALDIRIMLAR DERSEN ONLARDA BETONDAN, ASFALT DERSEN KIRK YAMA ŞEKLİNDE ARABASI OLANLARA SOR DOĞRU DÜZGÜN BİR ASFALT VAR MI KARABÜKTE. SEN BAŞKA ŞEHİRLERE SIK SIK GİDİYORSUNDUR. KARABÜKÜ HİÇ KARŞILAŞTIRDIN MI BU ŞEHİRLERLE KARABÜK BİR KÖY GÖRÜNÜMÜNDE YADA TAŞRA KASABASI GÖRÜNÜMÜNDE, TRAFİK DERSEN İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HAL ALMIŞ, SİZİN BASIN OLARAK KARABÜKÜN SORUNLARINI YAZACAĞINIZA SAYIN VERGİLİYE METHİYELER DÜZMÜŞSÜNÜNÜZ. KARABÜKLÜLER HER ŞEYİ GÖRÜYOR BURADA YAŞIYOR.

Karabüklü22 Ekim 2018 / 21:12 Cevapla

Halim bey bravo, başkan geçen yıl marzince hayır pankartkarını şehrin her tarafına asıyordu, yok marzinç ölüm saçıyor yok marzinç kapatılsın ne oldu şimdi marzinç unutuldu neden acaba? şimdi kardemir ile uğraşıyor kardemir parayı verince o işlerde unutulur bu işler böyle bas parayı sustur

Cevat22 Ekim 2018 / 20:06 Cevapla

Cüruf sahasını on yıl sonra farketti marzing parayı verince havayı kirletmez oldu seçim yaklaştıkça bunları dile getiriyor kardemir işçisi çok zam almalıymış kendi haddehanelerinde kilerin maaşından bahsetmiyor normal konuşurken bile kavga ediyor izlenimi veriyor

Tonyukuk22 Ekim 2018 / 20:02 Cevapla

Bırakın bu ucuz reklamları, rafet vergilinin 3.dönemi bitmiş olan Karabük’ü gömer. El Fatiha

Delm22 Ekim 2018 / 17:47 Cevapla

Bunun yanına bir de belediye başkanı adayı olacak insanlar var ya yazık olacak. Bir de yok şuradan vururuz buradan vururuz deye bakan insanlar var. Bana göre Rafet vergili başkan hem belediye hem de dışarıda yaptığı etkinlik gibi şeylerle halkla iç içe KORUMA yok BELEDİYENİN KENDİ MALINI kullanmıyor x parti olsa herşeyi yapardı…

cevap22 Ekim 2018 / 17:19 Cevapla

Halim Bey ,
Demek ki taş kent meydanını çok beğeniyorsunuz, demek ki Karabük’ün trafiğinden çok memnunsunuz.
Kardemir Karabukspor’a para vermeyince çevreyi kirlettiği anlaşılınca mutlu oldunuz.
Ne diyelim Allah mutluluğunuz bozmasın.


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER