Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

HAFTANIN ANALİZİ…

HAFTANIN ANALİZİ…
Bu haber 30 Haziran 2014 - 17:03 'de eklendi. 15 kez görüntülendi.

 

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANLIĞINI BELİRLEME SÜRECİNDE MAĞDURİYET YAŞAYANLAR OLDU

AK Parti Karabük İl Başkanlığını belirleme süreci, bir hayli hızlı ve bir o kadar da heyecanlı geçti.

İl Başkanlığında çok sayıda isimler ortaya atıldı ve AK Parti Genel Merkezi, belirlediği 10 isim üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra, Timurçin Saylar ipi göğüsleyen isim oldu.

İl Başkanlığını belirlene sürecinde kamuoyu tarafından bilinmeyen, ya da çok az kişi tarafından bilinen bazı gerçekler var.

Parti Genel Merkezinin yaptığı bazı çalışmalar sonucu, il başkan adayı olarak belirlenen on ismin birçoğu “Ben İl Başkanı olmak istiyorum” diyerek, yola çıkmış kişiler değil.

Kendi inisiyatifleri dışında isimleri il başkan adaylığı sürecine dahil edildi.

Ahmet Erorhan, Av. İsmail Altınöz, Av. Şenol Kuru, Av. İlter Fatih Korkut, Ahmet Nur, Osman Ulu, Suat Aksu, Emin Demir, Kemal Karadeniz ve Timurçin Saylar’dan oluşan İl Başkanlığını belirleme sürecinde, bazı isimler, bazı kanallar aracılığı ile il başkanı olma gibi bir girişim içinde bulunsalar da, bazı isimler ise Parti genel Merkezine davet edilinceye kadar hiçbir şeyden haberi olmayan kişilerdi.

Bu süreçte, bu on ismi de il başkan adayı olarak haberlerde yer verilmesi, sanki kendi talepleri ile bu sürecin içine girmiş gibi bir algı doğurdu.

Sonuçta il başkanlığı sürecindeki bu on ismin bazılarına haksızlık yapıldı.

Neden mi..?

AK Parti Genel Merkezine davet edilinceye kadar süreçten habersiz olan bazı isimler, bu süreç içinde ister istemez yıprandılar.

Kamuoyunda “Her yere, her şeye aday oluyorlar” gibi, hak etmedikleri eleştirilere maruz kaldılar.

Mesela, Emin Demir gibi…

 

AHMET ERORHAN, KENDİSİ Mİ AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI OLMAK İSTEDİ, YOKSA..!

AK Parti Karabük İl Başkanlığını belirleme sürecinde, Ahmet Erorhan en favori isimdi.

Ahmet Erorhan ismi ile Karabük ilk olarak 2004 Yerel Seçimlerinde tanıştı.

2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Karabük Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Erorhan, o tarihten sonra 2 genel, 2 yerel seçim geçmesine rağmen, aday olarak hiç ortaya çıkmadı.

2007 ve 2011 Genel seçimlerinde, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde aday olmak için sürecin içine hiç girmeyen Ahmet Erorhan, nasıl oldu da il başkanlığı belirleme sürecinin içine dahil oldu.

Kendisi mi Karabük İl Başkanlığını istedi, yoksa bir yerlerden ‘Git Karabük İl Başkanı adayı ol’ mu dendi?

2004’ten bu yana 2 genel ve 2 yerel seçimde aday olmayan Ahmet Erorhan, nasıl oldu da İl Başkanlık sürecine kendi ismini dahil etti..?

Bu soru cevabını bekliyor, beklemesine ve kendisi de sadece şunu diyor;

“Biz partimizin meşakkatli sürecinde de elimizi taşın altına koymaya hazırız ve bunu da gösterdik”

 

TİMURÇİN SAYLAR NE YAPAR..?

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, bu aralar tüm mesaisini yönetimini oluşturacak isimleri belirlemeye ayırmış durumda.

Timurçin Saylar, Karabük’te AK Parti’nin tam göbeğinde olan bir isim.

2001 Yılında AK Parti’inin kuruluşundan bu yana bulunan Timurçin Saylar’ın il başkanı olması, teşkilatın her kesiminin rahat bir nefes almasına neden oldu.

Özellikle ‘Küskünler’ olarak bilinen ve AK Parti’nin 2002 yılından bu yana arkasında bıraktığı çok geniş bir kesim şimdi daha da umutlandı.

Timurçin Saylar, AK Parti’de kabul gören bir isim ve süreci iyi getirirse, Ömer Ayar gibi fazla yıpranmaz.

Kamuoyunun beklediği gibi, İl Başkanı belirlendikten sonra, Kemal Karadeniz’in başkanlığında Merkez İlçe toplu olarak istifa kararı aldı.

Bu kararın altında yeni İl Başkanı Timurçin Saylar’ın önünü açma düşüncesi yatıyordu, fakat Saylar çok enteresan ve beklenmedik bir çıkış yaparak, Merkez İlçenin istifa etme kararını kabul etmedi.

Sanırız ilk kongreye kadar mevcut merkez ilçe ile yola devam edilecek.

Saylar, bu hareketi ile bazı kesimler tarafından eleştirilse de, genelde t
akdir topladı.

Öte yandan, 2002’den bu yana partinin başına geçen her ismi boyunduruk altına alan kesim, Saylar’ı da şimdiden yakın markaja almış durumda.

Timurçin Saylar’ın nasıl bir il yönetimi oluşturacağı ve 40 kişilik il yönetiminde hangi isimlerin olacağı merakla bekleniliyor.

Çünkü 40 kişilik il yönetimi ve 11 kişilik yürütme kurulunda olacak her bir isim, parti içinde dengeleri oluşturacaktır.

Eski küskünler, yeni partililer ve bazı ekipleri göz önünde bulundurması kaçınılmaz olan Timurçin Saylar, her bir ismi kırk kere tartıp, monte etmesi gerekiyor.

Timurçin Saylar için diğer bir konu ise, Rafet Vergili…

MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili karşısında tutarlı bir politika sergileyebilecek mi?

Rafet Vergili’ye yakın bir isim olarak bilinen Timurçin Saylar, daha önce Vergili’nin kurduğu Karabük Eğitim Geliştirme Derneği yönetiminde yer almıştı.

Yani, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Rafet Vergili ile yine kavga üzerine kurulu bir politika mı izleyecek, yoksa barışçıl bir politika mı izleyecek?

Bu soruların cevabını önümüzdeki günlerde hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
4 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM04 Temmuz 2014 / 09:12 Cevapla

SAYIN SAYLAR’IN KAMU HASTANELER BİRLİĞİ SEKRETERİNİ VE HASTANEDEKİ TÜM YÖNETİCİ, MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINI GÖREVDEN ALDIRMALIDIR, DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ BU HASTANENİN BECERİKSİZ İDARECİLERİ AKP’YE ZARAR VERMEYE BAŞLADILAR. SAYGILARIMLA.

ibrahim Cihan01 Temmuz 2014 / 10:05 Cevapla

Ne kadar fazla genç ismi yönetime alırsa o kadar da başarı gelecektir. Karabuklu artık eskilerden ne kadar sıkıldığını son 2 seçimdir göstermis durumda

Bağımsız...30 Haziran 2014 / 19:41 Cevapla

Sayın Timuçin SayLar oLuşturacağı iL yönetiminden ziyade Karabükte ve Karabük İçin duruşu önemlidir bence.. Karabükü Her yönü ile eLe aLması Lazım.. Bu şehrin tek ekonomik kaynağı KARDEMİR… Kardemir Karabük halkına mı hizmet ediyor yoksa….. Bu nedenle sayın Timuçin saylar nasıl bir yönetim kurarsa kursun Kardemir ÇaLışanlarının gönlünü almadıkça siyasetini yapması zor. Karabük bahtına terkedilmiş durumda… Yukarıda duran kesimler istediğini istediği dengelerle alıyor. Karabük Halkı eski dik duruşunu yitirdi.. Karabükte öncü diye tabir edilenler artık kendi menfeatleri doğrultusunda hareket ediyor. Bitmiş bir karabükü bu yapı düzeltemez. Bu arada belediye ile sorun yaşamaz.. Yenişehir Sit alanından çıktı..! Pay payda… kapan kapana… Ne demek istediğimi Karabüklü ilerki yıllarda anlayacaktır.. kardemire devletten kalan yerlerin sık sık fotoğrafını çekin.. Hatıra olarak saklarsınız… Gelllllllll yenişehire geLlLlLlLlLlLLLLLL.. KAPAN KAPANA..

Yakup30 Haziran 2014 / 19:19 Cevapla

benide al yönetimeeee benideeeeee


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER