Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

HAFTANIN ANALİZİ

HAFTANIN ANALİZİ
Bu haber 28 Nisan 2014 - 1:13 'de eklendi. 41 kez görüntülendi.

 

TEBRİKLER İSMAİL AKÇA

Yazıma Karabük Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Akça’yı tebrik ederek başlamak istiyorum.

Sayın Akça’nın En son kaleme aldığı “Hormonlu Eşraf” başlıklı yazısı tam bir ders niteliğinde.

Karabük’ün sorunlarına değinen bir eşrafın olmadığını, yerel basının ise yetersiz kaldığını dile getiren Sayın Akça, Karabük’ü o kadar net bir kalem ile özetlemiş ki, yazısını bir solukta okuduktan sonra, “Ben de bu yazının altına imza atarım” dedim.

Evet, Karabük’ün eşrafı olamadığı gibi, sorunları da kaygısız bir şekilde dile getiren yerel basından da uzun yıllardır yoksunuz.

Maalesef dün dediğini, bu gün inkar eden, işine geldiği gibi her telden vuran, Alzheimer hastalarının elinde kalmış bu memleketin toplum yönlendiricileri.

 

KAMU SAĞLIK SEKTÖRÜ İÇLER ACISI DURUMDA

Karabük’ün sağlık sektörü, iki yıldır başka illerde ikamet eden emanetçilere teslim edilince, sonuçta taşıma suyla değmen dönmeyeceği gibi, sağlık hizmetleri veren devletin kurumları arapsaçına döndü.

Yeni açılan Araştırma hastanesinin binasının daha geçici kabulü bile yapılmış durumda değil.

Bina da o kadar çok eksiklikler var ki, bölge hastanesi konumunda hizmet vermeye çalışan hastanenin bu binada, bu şartlar altında ne kadar performanslı bir hizmet vereceği ortada.

Bayır mahalledeki yılların Devlet hastanesi ‘kapanacak, kapanmayacak’ tartışmalarının gölgesinde, tabir yerinde ise pislik içinde.

Hastalar perişan, doktorlar ve sağlık çalışanlarının bir düzeni yok.

Anlayacağınız, Karabük’ün kamu sağlık sektörü tam bir arapsaçı…

Yeni atanan Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara’nın kaybedecek ve boşa geçirecek bir günü bile yok.

Hemen mevcut ekip ile veya kendi oluşturacağı ekiple yoğun bir çalışma içine girmeli.

Tabi hala Pazartesi öğleden sonra Karabük’e gelip, Cuma günü öğleden sonra ikamet ettiği başka bir ile giden, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğindeki yardımcılar olduğu müddetçe bu iş nasıl olacak.

Haksız mıyız Sayın Mustafa Kulluk..?

Sağlık Bir Sen Genel Başkanlığına aday oldunuz diye, imtiyazlı oldunuz ama kendi memleketiniz Kütahya’da bile size görev verilmediği halde, Ankara’da ikamet ederken, yarım mesai ile Karabük’te bu önemli görevinizi nasıl yürüteceksiniz.

Bakın biz bağrımızdan çıkan çocuğumuzu Zonguldak’a gönderdik.

O bile evini köyünü taşıdı.

Şimdi Zonguldak’a gönderdiğimiz kendi memleketimizin çocuğu Dr. Korkut Eren, baştan beri bu işin başında olsaydı, böyle mi olurdu?

Sizin gibi kendi memleketinde bile değerlendirilmeyip, Karabük’te baş tacı ettiğimiz biz de daha çok adam var. Siz sorun etmeyin, kafanıza göre takılın.

 

MEHMET ALİ ŞAHİN SON NOKTAYI KOYDU, KOYMASINA AMA…

30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra, AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar’ın 2009’da yol kazası dediği Karabük Belediyesi yine alınamayınca, parti tabanı mevcut teşkilatın değişmesi ile ilgili ciddi bir beklenti içine girmişti.

AK Parti genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın Mehmet Ali Şahin “Biz de yönetimler seçimle gelir, seçimle gider” dedi ve kongre zamanını işaret etti.

Dolayısıyla Sayın Şahin, bu konuda son noktayı koymuş oldu.

Bu arada konuyla ilgili sitemize gelen okuyucu yorumlarının bazıları bir hayli sert eleştiriler içerebilir. Hukuksal çerçevelerde ve kişilik haklarına girmeyen tüm yorumları onaylıyoruz.

Neden mi..?

Çünkü konuşan Türkiye’den kimseye zarar gelmez.

Herkes özgürce fikirlerini paylaşabilmeli ama hukuk çerçevelerinde.

Kimse bu yayınlanan yorumlardan dolayı bizi yargılamaya kalkmasın.

Bir de yayınlanmayan hukuk çerçevesi dışındaki yorumları bilseniz…

 

TÜRK METAL VE TAZMİNAT AÇMAYA HAK KAZANANLAR

2010 yılında KARDEMİR’de yaşanan sendikal yetki mücadelesi sırasında Türk Metal Sendikası’na üye olan işçilere, işverenin Çelik İş Sendikası ile yaptığı protokol sonrası ödemesi gereken 350 TL ek paralar ödenmediğinden, işçi arasında “350’ler davası” olarak bilinen mahkemenin Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Yargıtay kararına göre yaklaşık Bin 200 kişiye, bir yıllık brüt maaş tutarında tazminatı çalışanlar arasında ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle ödeme hakkı doğdu.

3 Haziran’da Karabük İş Mahkemesinde yeniden bir yargılama olacak. Şimdi tüm gözler bu yargılamaya döndü.

Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Türk Metal Sendikası Genel Merkezin avukatları Karabük’e geldi ve bazı açıklamalarda bulundular.

Şimdilik 3 Haziran’a kadar susmayı tercih ediyoruz. Hele şu yerel mahkeme kararı verilsin.

O zaman, bizim de söyleyeceğimiz şeyler var.

Yeri geldiği zaman, Karabük’te kimseyi rant peşinde koşturmazlar.

Bunun adı direkt Nekrofililiktir…

 

ÇELİK İŞ SENDİKASI, ESKİ YÖNETİCİLERİNE HALA MAAŞ MI ÖDÜYOR..?

Söz sendikadan açılmışken, Çelik İş Sendikası Genel Merkezi, H. Feridun Tankut dönemindeki eski yöneticilere maaş ödüyormuş.

“Muş…” diyoruz, çünkü bu konuyu doğru veya yanlış teyit ettiremedik.

Kimse “ödeniyor” demiyor.

“Ödenmiyor” da demiyor.

Bu maaşlar ödeniyorsa, ne adı altında ödeniyor ve nasıl ödeniyor bilemiyoruz ama rakamlar kişi başına 5 ile 8 Bin TL arasında konuşuluyor.

Eğer bu maaşlar ödeniyorsa, Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Ali Cengiz Gül’ün iki yakasına elleri yapışır bu çelik işçilerinin.

İki bin derece sıcağın karşısında ekmeğinden sendikasına dilim veren bu işçilerin parası helal olmaz.

Verene de, alana da helal olmaz…

 

CHP VE ERDAL DEMİR’İN AÇIKLAMASI

CHP Karabük teşkilatı seçimlerden sonra devekuşu gibi adeta kafalarını kuma gömdüler ama koca gövdeleri dışarda farkında değiller.

CHP İl Başkanlığına aday olmayı düşünen bazı eski yöneticiler yavaş yavaş seslerini çıkarmaya başladılar ve basına eleştirel açıklamalarda bulunuyorlar.

30 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’nin Karabük Belediye Başkan Adayı olan Erdal Demir, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaptı.

O ne açıklamaydı ama…

“Konuşmaya yüzü olanlar, söylemeye sözü olanlar” konuşsun diyen Demir, seçimlerde yalnız bırakıldığını, 40 yıllık CHP’liyim diyenlerin bile kendisini seçim çalışmalarında arayıp sormadığını belirterek “Seçimlerde benim yanımda çalışanların konuşmaya hakkı vardır” şeklinde, mesajını çok sert ve net verdi.

Demir, ayrıca CHP Karabük İl ve Merkez ilçe Başkanı olan Bayram Karadağ ile Serkan Adabaş’ın kendisine bırak destek olmayı, her anlamda köstek olduğunun da altını çizdi.

Erdal Demir’in bu açıklamasından sonra, şimdi kimsenin ağzını bıçak açmıyor.

Demir, bu açıklamasında yerden göğe kadar haklı…

“Seçimlerde 90 gün boyunca çalıştım, kim vardı yanımda, adeta satıldım” dedi.

Eteğindeki taşları fena döktü Sayın Erdal Demir, hem de pek fena…

Acaba Sayın Demir’in bu basın açıklaması CHP Genel Başkanı başta olmak üzere, Genel Merkez yöneticilerine ulaşmış mıdır..?

Ulaşmaması mümkün mü, mutlaka ulaşmıştır.

Acaba Sayın Demir’in bu açıklaması Genel Merkez düzeyinde nasıl bir yankılanmaya neden olacak?

Şimdi konu açılmışken, bu yazıyı okuyan her CHP’li “Bir çift lafta İl Başkanı Bayram Karadağ ile Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş içinde söylese ya” diye bakmışlardır.

Biz, o iki siyasi utanmaz ve siyasi yüzsüzlere söyleyeceğimizi söyledik…

Onlara bırakın eleştiriyi, yüzlerine bilmem ne yapsanız, fark eder mi..?

E öyleyse, boşuna niye yoralım kendimizi…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
10 ADET YORUM YAPILDI
CAN DEMİR29 Nisan 2014 / 19:31 Cevapla

HASTALARA HİZMET VEREMEYEN ÖLÜLERE NASIL HİZMET VERSİN ARKADAŞ. YAKINDA PİSLİKTEN ENFEKSİYONDAN ÖLEN OLURSA ŞAŞIRMAMAK GEREK. TÜRKİYENİN 2. ADAMI KARABÜKTEN. SONUÇ NE? TEKERLEKLİ SANDALYE YOK HASTANEDE. BECERİSİZLİK VURDUM DUYMAZLIK DAHA FAZLA OLAMAZ. KİM BULDU BU BECERİKSİZLERİ. YANİ UĞRAŞSAN OLMAZ. RAFET VERGİLEYE DEVREDİN HASTANEYİ MEMLEKET HİZMET GÖRSÜN.. O KADAR DERİM..
İDARECEMİ VAR Kİ HASTANEDE. HERKEZ KAFASINA GÖRE TAKILIYOR. SIKINTI ANLATACAK İDARECİ BULMAZNIZ NE MÜMKÜN. BİZ RANDEVU ALAMIYORUZ. HASTA NASIL ALSIN. DOKTORLARDAN KİMİN NEREDE ÇALIŞTIĞI ÇALIŞMADIĞI BELİRSİZ. İSYAN NOKTASINA AZ KALDI. DÜSENSİZLİK KARMAŞA PİSLİK..

mustafa29 Nisan 2014 / 11:23 Cevapla

mehmet ali şahinin rafet vergiliyi gizli gizli desteklediğini düşünüyorum zira tüm Türkiye’de başarısız teşkilatlar görevi bıraktırılırken Karabük’te halkın yüzde 99’unun istemediği yönetimi yerinde tutarak 2015’te Vergili’yi milletvekili olmasına en büyük desteği veriyor iddia ederim yeni bir yönetimle ama iyi bir yönetimle kesin yine 2 -0 olur yoksaaaaa…..

dogrucu28 Nisan 2014 / 21:29 Cevapla

Neden kamu hastaneler birliğine tek taraflı bakıyorsunuz. Sayın Mustafa KULLUK 4-5 ay gibi bir süredir üç kişinin yaptığı işi tek başına yapmaktaır. Yaşanan sorunlara sadece onun sorunu değildir.

cevdet28 Nisan 2014 / 13:36 Cevapla

Mustafa EREN il başkanı olmadıktan sonra bu chpnin hali perişandır.

  xxllyyzz28 Nisan 2014 / 20:26 Cevapla

  Tabi canım birtek o kalmıştı.. Chp ye sahip çıkacak bir tek kişi var Karabük’te. O da Erdal Demir’dir..

   cevdet29 Nisan 2014 / 15:54 Cevapla

   Mustafa Erenden başka chp yi toparlayabilecek birisi olduguna inanmıyorum

Sabri28 Nisan 2014 / 09:07 Cevapla

CHP den gidermi arkadaslar o sayın il Baskani gittiği gün kardemirden atılır .

Safranbolu chp li28 Nisan 2014 / 09:04 Cevapla

Ben bir önce ki dönem CHP yönetimindeydim o Bayram Karadağ ve Ilçe baskani serkan adabasi tanidik tan sonra safranboluda calismaya karar verdim. bu secimlerde de safranbolu calistim. Onlarin oldugu ortamda durulmaz. sizlere onları anlatsam şaatler sürer anlatılmaz onlar şeytandan daha şeytan bakin gorun partiyi Erdogan dincere pazarlayacak o Bayram gorusunuz. karabuk chp kapatin daha iyi bakin onlar orda durarmi para gelmesin bir gun durmazkar iki side ha Bayram ha Serkan cok s……..z insanlar yuz lerine tukurseniz Yine ya rabbi sukur derler… saygilarimla 2014 secimlerin de chp ye partisine oy veren biri ahmet… AMA karabukte degil :)))) safranboluda. bayramm Serkan Genel secimde aday olun milletvekilligine yakisir size mecliste banu hanim da sekreter olur giderseniz memnun olur bu karabuk Anca kurtulur bu Parti sizden

Yasar OZkan28 Nisan 2014 / 08:50 Cevapla

Ch nin il baskani Bayram denen şahıs evinin önüne koskocaman bir pankart asmış Direne direne kazanacağız diye karabük spora… adam dalga geçiyor partisiyle partisinin bayrağını asmamış seçimlerde bir il Bşk. sıfatıyla orda oturan şahsiyet koskoca CHP ile dalga geçiyor. adam yokki partide onları siz ne yapıyorsunuz diyerek bilmem ne yapmıyorlar. patrtide il Bsk yapmis diyerek meydanlara çıkıp konuşan o ınsanları da anlamıyorum. dun siz yokmuydunuz bu partiyi siz bu hale getirmedinizmi? Bi gidin yaa sizi ihrac edecen bu chp den anca oyle temizlenir. biri gidiyor biri geliyor fark ne iki ucu bo…lu deynek

Oktay Suat cebeci28 Nisan 2014 / 08:41 Cevapla

Karabükte 40 yıllık CHP liler gitsin, onlar MHP ye üye olsun siyasi utanmazlar partisini ideolojisini satan adayını satmazmı onlar. MHP lilerle de konusuyorumda neden Ankara’da yüzde sekiz gibi bi oy aldınız belli degilmiydi verseydiniz ya hala MHP oy çıktıda ne oldu yine AKP kazandı dedik adam ne dese iyi bizim komünistlerde CHP zihniyetine oy vermekmi nasıl yüzü gözü değişti çok şaşırdım biz ülkücüyüz sen ne diyon be gibi sözler…. çok sasirdim ve dedimki yazik yazik


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.