Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

GÜNEŞ VE ÜNAL’DAN CEZAYİRLİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

GÜNEŞ VE ÜNAL’DAN CEZAYİRLİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Bu haber 26 Mart 2020 - 20:38 'de eklendi. 5.336 kez görüntülendi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal ortak bir yazılı basın açıklaması yayınladılar. Milletvekilleri Güneş ve Ünal, Karabük’e getirilen Cezayirlilerin yerleştirildikleri öğrenci yurdunda tam anlamıyla izole edileceklerini, hiçbir şekilde yurt sınırları dışına çıkarılmayacaklarını belirterek, en kısa sürede geldikleri gibi ülkelerine gönderilmek üzere gideceklerini vurguladılar.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal imzasıyla ortak yayınlanan basın bildirisi şöyle;

“Takdir edilir ki hem kendi vatandaşlarımızı korumak hem de ülkemizde kalmış ve ülkelerine gidememiş kişileri misafir etmek devletimizin görevi olduğu gibi, bir insanlık borcudur.

Bir anda Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs Ülkemizde de yaşanmaktadır. Her ülke bu virüsten korunmak, virüsün etkisinden kurtulmak için mücadele etmekte ve çeşitli tedbirler almaktadırlar. Küresel olarak yaşanan bu hastalıktan dolayı ülkeler ciddi koruma tedbirleri almakta, ülke sınırlarına giriş ve çıkışlarını kapatmakta, her şeyi kontrol altında tutmak için gayret göstermektedir.

Umreden dönen vatandaşlarımız da yurt içinde farklı illerdeki yurtlarda koruma altına alınmakta, bu kapsamda Karabüklü hemşehrilerimiz de Ankara, Konya gibi illerdeki öğrenci yurtlarında gözetim altında tutulmaktadır. Burada amaç, hem şahsı korumak hem de akrabalarını ve dostlarını korumaktır. Olası bir hastalığın da önüne geçmektir.

Ülkemizde yaşayan, ticaret amaçlı ülkemizde bulunan ve de ülkelerine geçmek için aktarmalı uçuşla havaalanlarımızı kullanan yabancılar ülkelerine gitmek istemiş, kendi ülkelerinin almış oldukları tedbirler ve diğer taraftan yasaklanmış uçuşlar nedeniyle ülkemizden çıkış yapamamaktadırlar.

Bu kapsamda komşu illerimizde dahil olmak üzere çeşitli illerdeki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurtları planlanmış, planlanan bu yurtlarda hem umreden ya da yurt dışından gelen hemşehrilerimiz, hem de ülkelerine gidememiş yabancı uyruklu kişiler misafir edilmekte, Türkiye genelinde 40 civarında öğrenci yurtları tedbir ve korumak amacı ile geçici olarak kullanılmaktadır.

İçişleri Bakanlığımızın yapmış olduğu bu planlama içinde Karabük’te de şehre uzak mesafede olan İsmail Necati Efendi yurdu uygun görülmüştür.

Bu yurdumuzda kalacak şahıslar düzensiz göçmen statüsünde ya da bir hastalık sebebiyle ülkelerine dönemeyen kişiler değil, ülkeler arası uçuşlara hava sahalarının kapanması nedeniyle mecburiyetten ülkemizde kalan kişilerdir. Ayrıca bu kişilerin ülkelerine en kısa zamanda dönüşünü sağlamak için hükümetimizce üst düzey çalışma yapılmaktadır.

Bir müddet misafir edeceğimiz yabancı uyruklu bu kişiler tamamen izole şekilde belirlenen yurda getirilecektir. Karabük veya Safranbolu ‘ya çıkmalarına asla müdahale edilmeyecek, Emniyet mensuplarımızca yurt koruma altına alınacak, burada gözlemde tutuldukları süre içinde sağlık kontrolleri burada gerçekleşecek ve en kısa sürede de geldikleri şekilde ilimizden ülkelerine gitmek üzere göndermeleri sağlanacaktır.

Bu kişilerin şehrimizle bu yurtta kalmanın dışında hiçbir bağı olamayacak, yurttan çıkartılmayacak, şehrimizin sokaklarında dolaşmayacak, sadece kalacakları süre kadar bu yurtta misafir edilecektir.

Zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde hükümetimizin gerek kendi ülke vatandaşlarımızı, gerekse yabancı uyruklu kişilerin korunması amaçlı yaptığı bu planlama ve uygulamaya insanlığın sınavdan geçtiği, hoşgörünün had safa da olması gerektiği şu zamanda insanlığımız, medeniyetimiz ve mensubu olduğumuz dinimizin bize emrettiği gibi göstereceğimiz vicdani duruş takdire şayan bir duruş olacaktır.

Tüm hemşehrilerimize ve Kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
28 ADET YORUM YAPILDI
Yusuf30 Mart 2020 / 10:05 Cevapla

Dün yazdığım yazıda hiç bir şekilde küfür, hakaret yokken yazımı neden yayınlamadınız . Sizleri kınıyorum Nethaber.

Ömer Lütfü öner28 Mart 2020 / 22:15 Cevapla

Net haber kınım kınım kınıyorum seni isimsiz yorumları yayınladığin için delikanlı olan açık açık adını yazar yorum yapar .

Saim Saka28 Mart 2020 / 02:44 Cevapla

Cezayir parlementosundaydınız da bizim mi haberimiz yoktu???

fatih27 Mart 2020 / 20:47 Cevapla

yazık.. şimdi herkez daha iyi anlıyor size neden oy vermediğimizi.. Ankaradan karabükü yönetmek bu olması gerek. Yazık ya istanbuldan buraya bu adamları getir, karabüklüye bu eziyet neden. Desenize.. Bide halkı kandır deki işte zor durumdan geçiyoruz, sıkıntılar büyük işte fedakarlık falan filan.. Bırakın ya bu işleri.. Desenize bize emir büyük yerden geldi, size düşenemeyiz, HEEE bide şu var adam akıllı GAZETECİ VARMI ELEŞTİRCEK O DA VAR..

Onur27 Mart 2020 / 16:03 Cevapla

Orada kalan öğrenciler neden düşünülmüyor. Kalanlar apar topar gönderildi memleketlerine giden öğrenciler ise eşyalarını dahi alamadılar. Oradaki kişilerin eşyaları çalınsa veya virüs öğrencilere geçse bunun hesabını kim verecek?

hasbi27 Mart 2020 / 12:02 Cevapla

Karabük+safranbolu=200 bin insan. 40 binde dışardan gelen öğrenci varsayalım etti mi 240 bin. ilçeleri de al etti mi 300 bin. 1500 de Cezayirli etti mi 301 500. peki hastane neyimiz var. Şirinevlerde 1 adet araştırma hastanesi. başka. şirinevlerde 1 adet daha araştırma hastanesi. eee ikisi aynı hastaneymiş. başka yok mu? Maalesef tek hastane bizim neyimize yetmiyor. ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız ve hasta olmayacağız. bu kadar da aklımız olacak artık her ne kadar hastanemiz tek olsa da biz üstesinden geliriz. hatta devlete yük olmasaydı da bu Cezayirlileri evlere dağıtsaydık. atın ölümü arpadan olsun. virüs bize ne yapar. biz puslu kentin demir tozları arasında, marzincin çinko tozları içinde yaşamını sürdüren insanlarız. virüs bize ne yapacak ki? Ağlanacak halimize gülmeye başlıyorum, kafayı sıyırdım galiba.

suat sarı27 Mart 2020 / 11:53 Cevapla

Sayın Vekillerimiz aramıza tekrar hoşgeldiniz. Reisin hatırına size oy veren (ben dahil) şu Karabük halkının birkere de gururlanacağı birşey yapın. Şu masaya bir kere yumruğunuzu vurun artık.

Doğrucu Davut27 Mart 2020 / 09:56 Cevapla

Bu gidişle kendi ülkelerinin istemediği herkes türkiyeye dolusacak, hastalıklısı, sorunlusu, açı, fakiri fukarası…. ama sorun deyil biz yardımsever milletiz yemez yedirir giymez giydiririz, gelsinler efenim gelsinler başımızın üstünde yerleri var.

Teoman taylan27 Mart 2020 / 03:39 Cevapla

Sayın vekiller, sizin göreviniz bu şehre ve bu şehrin halkına hizmet etmektir. Ne pahasına olursa olsun idarenin işlemlerini savunmak değildir. Bu kararı alanlar çok doğru bir şehir seçmişmişler, tebrik ediyorum. Türkiye’nin başka hangi şehrini seçseler halk karşı çıkardı şehre sokmazlardı, milletvekilleri de bunun için uğraşırdı. Ancak bu karara karşı çıkmayacak tek halk da Karabük halkıydı Karabük vekilleriydi ve şehir seçimi de bu yönde olmuş. Ne isteseler veren ama hiçbir şey alamayan bir şehir bu Karabük. Misafirler de hoş gelmiş, merak etmesinler kendimizden iyi bakarız onlara gerisi teferruat, önemli olan onlar!

Umursanmayan KARABÜK27 Mart 2020 / 02:57 Cevapla

Umreden dönen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi sözün bittiği yer bıktık artık göçenden kaçandan konandan gezenden aşağıda olmaktan daha ne kadar gözümüze gönlümüze sokacaksınız umursanmadığımızı anne baba ata kardeş akraba komşu arkadaş ile görüşemezken bize ne cezayirliden ıraklıdan suriyeliden

BAYRAMALİ27 Mart 2020 / 01:24 Cevapla

SANKİ BUNLARI Bİ YERDEN GÖZLERİM ISIRIYOR:)))SAYGILARIMLA.

Selim27 Mart 2020 / 01:01 Cevapla

Sayın vekiller,
Neyi takdir edeceğiz bu işin dinle, misafirperverlik ile ne ilgisi var. Adamları kendi ülkesi kabul etmemiş biz besliyoruz. Bizim canımızın sizin nazarınızda neden hiç kıymeti yok, siz Karabük’ün evladı değil misiniz, neden komşularınızı, dostlarınızı, arkadaşlarınızı düşünmüyorsunuz, insanlar sizin için bu kadar mı değersiz? Hangi önlemi alacaksınızda yurda kapatacaksınız, tamamen hikaye yazmışsınız. Hiç kimse onları yurtta tutamaz bunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Şimdi gidin hastane bunlarla dolu, bizim vatandaşımıza bir şey olursa ne yapacağız, gidin evinizde ölün mü diyeceksiniz?
Yazıklar olsun.
Yoğun bakımda yer olmadığından insanlar ölünce(Allah korusun) karabük sokaklarında buna engel olmadığınız için nasıl insanların yüzüne bakacaksınız, nasıl dolaşacaksınız?

Artist27 Mart 2020 / 00:29 Cevapla

Vali beyi de yurtta göreve davet ediyoruz. @RADAR

uluç27 Mart 2020 / 00:15 Cevapla

”Bir müddet misafir edeceğimiz yabancı uyruklu bu kişiler tamamen izole şekilde belirlenen yurda getirilecektir. Karabük veya Safranbolu ‘ya çıkmalarına asla müdahale edilmeyecek”
Dervişin fikri neyse zikri de oymuş. Müdahale edilmeyecekmiş MÜSAADE olmasın o ?

Gerçekci27 Mart 2020 / 00:02 Cevapla

Siz kimin vekilisiniz ya seçimden seçime tokalaşmaktan başka oy istemekten başka ne yaparsınız sandıkta alacaksınız cevabınızı

Deniz uçar27 Mart 2020 / 00:00 Cevapla

Bu açıklama yapan arkadaşlar kim tanıyan eden varmı… Aaa pardon bunlar vekil diye giden ama karabükte hiç faydası olmayan arkadaşlarmış… Yav bi açık yürekli olun beceremedik bizi kimse sallamıyor burada deyin bizim size faydamız olmaz biz ancak kendi işlerimizi takip ederiz deyin… Arada bir vatandaşa ağır konuşuruz bunu haber yapan gazetecileri de tehdit ederiz deyin… Artık sirkelenin ve kendinize gelin karabükün sizden beklentileri var artık Karabük için çalışın ve maaşınız hak edin……….

radar26 Mart 2020 / 23:28 Cevapla

Orada görev alacak güvenlik güçleri nin sağlık personelleri nin hizmet vermekte olan diğer personel lerini yanında ilimiz 3 kıymetli vekili de görev alsınlar ve daha sonra evlerine çoluk çocuklarının yanlarına dönsünler de bu adalet sağlansın.

Hayrettin26 Mart 2020 / 22:49 Cevapla

Karabükte her 10 kisiden 1 i Yabanci suan risk cok büyük ve daha en kötüyü yasamadik.

Umursanmayan Karabüklü26 Mart 2020 / 22:38 Cevapla

Biz neleri unutmadık bunu da unuturuz siz sn vekillerde yine seçilirsiniz ahh kaderi bahtı kara sahipsiz umursanmayan KARABÜK üm

UĞUR SARI26 Mart 2020 / 22:23 Cevapla

Takdir edilir ki Karabük’ün kapasitesi belli, kaldıki yaşadığımız bu virüs sıkıntısının ciddiyetinin daha insanlar farkında değil. Yaşanacak olan sıkıntıları atlatacak kapasitemiz yok. Gelelim açıklamaya; Kalacakları yer tamamen izole edilecek ve bu gelen kişiler dışarı çıkarılmayacak… Pekiiii Bu insanlara hizmet eden bina görevlileri, yemeklerini yapan ve servis eden insanlar, temizlik görevlileri, doktorlar, hemşireler, kolluk kuvvetleri vb görev yapacak kişiler bunlar bizim insanımız değil mi, bizim sokaklarımızda dolaşmayacaklar mı tehlike arz etmeyecekler mi ailelerini ve çevrelerini tehlike altına sokmayacaklar mı…. Yapılacak masraf da cabası… Acaba yapılan açıklama kendileri için ne kadar güvenli. İçimiz rahatladı.

KARAbüklü26 Mart 2020 / 21:48 Cevapla

Demir 100 cezayirli kardeşimiz yoğun bakımda yatamaz merak etme zaten 74 yogun bakım ünitesi var diyorlar 24 tanede dolu olsa kaldı 50 hayırlı işler kim önce hastalanırsa rahat eder

Yusuf26 Mart 2020 / 21:43 Cevapla

Ya ne bicim milletvekilisiniz siz ya. Karabüke bir faydanız yok bari zararınız olmasın. Karabüke neden göçmen gelmesine karşı çıkmıyorsunuz. Karabükte hastaneler yetersiz. Karabük italya gibi virüs yuvası olursa ne yapacaz. Sorumsuzluk ve beceriksiz yöneticiler karabükü yönetmesin.

Doğrucu26 Mart 2020 / 21:24 Cevapla

Bunlar nereden geliyorlardı? Kendi ülkeleri neden bunları almadı? Cevap basit muhtemelen İçlerinde hastalık taşıyan çok sayıda insan var. Peki Karabük’ ün alt yapısı buna müsait mi? Cevap yine basit, hayır. Normal şartlarda dahi Karabük’te hastahane sıkıntısı var. Bu durumda kim neyi açıklayabilir Karabük halkına.

KARAbük26 Mart 2020 / 21:14 Cevapla

Aklımda deli sorular bu insanlar hastalandıgı zaman yurdun önüne yogun bakım unıtesi falan kuruldumu röntgen ultrason mr cihazı konuldumu bütün sağlıkları orada yapılacak yha. Bu adamlar karabükte
karabukle hiç bir bağı olmayacak yha hani kapısındaki polisler yemek elemanları sağlık görevlileri evlerine gitmeyecek mi eşi annesi babası bebeği yokmu biz evden çıkmaya korkarken ulkesinin sahip çıkmadığı insanlara karabuk mu sahip çıkacak kanalizasyona bile bulaşan bir virüsten bahsediyorlar sizin sosyal izalasyon başarılı heralde biz garibanlar işe gidip geliyoruz

ayhan dikmen26 Mart 2020 / 21:10 Cevapla

sizler iyi vekil değilsiniz beyler karabükte şehir hastanesi yok 300 yataklı araştırma hastanesinin yeterli gelmesi mümkün değil her şey ortadayken açıklama yapıyoruz demek ayıp ayıp görmek istemiyoruz sizi….. chpliyim ama en güzel açıklama mhp il başkanını… hastane normal zamanda 3..5 ay sonraya randevu verirken siz halka öl diyorsunuz sizin gibi vekiller olmaz olsun yazıklar olsun secimlerde görüşürüz….

Hamdi26 Mart 2020 / 21:03 Cevapla

İnsanlık merhamet sağduyu diye diye anamız ağladı sayın vekilim. Aynı senaryoları Suriyeliler ülkemize geldiğinde de bizler çok dinledik. Bu milletin parasını yıllarca topraklarını korumaktan aciz insanlara yedirdiler. Ben bu ülkenin vatandaşıyım ve cebimde ekmek alacak param yokken elin yabancısına bu kadar insanlık etmenin dinimiZde bile yeri yok. Eve lazım olan camiye haramdır diye bir söz var bilmem anlatabildim mi derdimi.

Demir26 Mart 2020 / 21:03 Cevapla

100 cezayirli kardeşimiz yoğun bakıma yatarsa ne yapmayı düşünüyosunuz

Ali cantez26 Mart 2020 / 20:52 Cevapla

karabukte tek hastane var. Gerisi laf kalabalıkligi…


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.