ZONGULDAK'IN YENİ SAĞLIK PATRONU MURAT ACAT

Güncel 13.12.2014, 13:55 13.12.2014, 13:55
112
ZONGULDAK'IN YENİ SAĞLIK PATRONU MURAT ACAT
banner36

acat-2YRD. DOÇ. DR. MURAT ACAT ZONGULDAK KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERLİĞİ’NE ATANDI


 

Zonguldak Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreterliği’ne Yrd. Doç. Dr. Murat Acat atandı. Sağlık Bakanlığının yılbaşından sonra yürürlüğe girecek olan yeni genelgesine göre, Eğitim ve Araştırma Hastanelerine sahip olan illerin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri uzman doktor olması gerekiyor. Bu kapsamda, uzun yıllar Karabük’te başarılı görevlere imza atan ve kentin tanınmış doktorlarından olan Yrd. Doç. Dr. Murat Acat, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda dün yaptığı sözleşme ile yeni yıldan itibaren Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine başlayacak.

Uzun yıllar Karabük Şirinevler Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yapan ve ardından Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Yrd. Doç. Dr. Murat Acat, Karabük’te sağladıkları başarıyı Zonguldak’ta sürdüreceklerini söyledi.

Acat, dün itibari ile Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Kurumunda sözleşme imzaladıklarını ve yeni yıldan itibaren Zonguldak’ta göreve başlayacaklarını da belirtti.

 

 
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74