ZAFER ÇAMLICA RESİM SERGİSİ AÇILDI

24 Kasım Öğretmenler Günü ve Rahmetli öğretmen Nezihe Aycan Kadıoğlu anısına düzenlenen ve Emekli Tümgene

Güncel 27.11.2014, 10:53 27.11.2014, 10:53
13
ZAFER ÇAMLICA RESİM SERGİSİ AÇILDI
banner36

24 Kasım Öğretmenler Günü ve Rahmetli öğretmen Nezihe Aycan Kadıoğlu anısına düzenlenen ve Emekli Tümgeneral Zafer Çamlıca’nın yapmış olduğu eserlerin yer aldığı yağlı boya resim sergisi düzenlenen törenle açıldı.


 

20141126AW254789_01Safranbolu Cıngıllıoğlu Sanat Galerisinde düzenlenen resim sergisi açılış törenine Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İş Adamı Şefik Dizdar, Eski Belediye Başkanı Kızıltan Ulukavak, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Orhan Alimoğlu “Bu etkinliğin düzenlenmesine rahmetli Nezihe hocamız vesile olmuş paşamızın emekleri ve gayretleri de unutulmamalı. Buradan şunu anlıyoruz, bir değer var ise kaybolmuyor. Sağlam bir tohum ekmişseniz mutlaka yeşerip ağaç oluyor. Hepimizin buradan çıkaracağı ders sağlam izler bırakmaya gayret etmeliyiz. Nezihe hocamızın unutulmaması, paşamızın ve sizlerin kadirşinaslığını gösteriyor ama onun da iyi izler bıraktığını gönüllerde, zihinlerde iyi bir iz bıraktığını gösteriyor. İyi geleneklerimizi sürdürmemiz lazım. Çünkü gelenek olmadan gidilecek yer bilinemiyor o bakımdan sağlam geleneklerimizi sürdürmeliyiz. Malumunuz olduğu gibi resim, musiki ve şiir güzel sanatlarımızdan birisi. Açmış olduğumuz bu resim sergisi askerlik ile bağdaşabildiğine göre hepimizin bu güzel sanatlardan biri veya birkaçı ile bağdaşabilmesi ve böyle meşguliyetler bulması mümkün. Güzel sanatlar ile uğraşmak insana iyi geliyor, zinde ve huzurlu yapıyor. Bu vesile ile Şefik beye böyle güzel gelenekleri sürdürmede verdiği destek için, Kızıltan beye kadirşinaslığından dolayı keza Safranbolu Belediye Başkanımıza ve Safranbolu Kaymakamımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Paşamızı tebrik eder daha güzel resimler yapmaya, örnek olmaya devam etmesini temenni ederim” dedi.

Vali Alimoğlu ve beraberindekiler daha sonra sergiyi gezdi.
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74