ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ KALDIRIM İŞGAL DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, il genelinde kaldırım işgal denetimlerine devam ediyor.

banner73
Güncel 27.09.2017, 16:14 27.09.2017, 16:14
10
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ KALDIRIM İŞGAL DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
banner36

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, il genelinde kaldırım işgal denetimlerine devam ediyor.


Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cadde ve kaldırım işgali yapan esnafları uyararak ürünleri kaldırtıyor. Daha önceden yapılan uyarılara rağmen ihlalde bulunan esnaflara ise cezai işlemler uygulandı.

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşın rahat bir ortamda cadde ve sokaklarda gezebilmeleri için kaldırım denetimlerini aralıksız sürdüreceklerini belirtti.


Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise konu ile açıklama yaparak; “Her geçen gün artan bu konudaki şikâyetleri göz önünde bulundurarak, denetim ve kontrollerimizi sıklaştırdık. Daha önce sahada yapılan denetimlerde defalarca uyardığımız bazı işyeri sahiplerinin bu tutum ve davranışından vazgeçmediği tespit edilince cezai müeyyide uygulamaktan başka çarenin kalmadığı anlaşılmıştır.

Son denetimlerde kaldırım işgali yaptığı belirlenen ve daha önce defalarca uyarılmasına rağmen bu ikazları dikkate almadığı belirlenen işyerlerine 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince cezai işlem yapıldı. İl merkezinde kaldırım işgali yapmayan ve bu konudaki kural ve uyarılara riayet eden büyük bir kesimi teşkil eden esnaf ve işyeri sahiplerimize ise vatandaşlarımız adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
12
açık
banner23
banner17
banner18
banner39