YÜRÜYEN MERDİVENLER ULUSAL BASINDA

KARABÜK’TE YÜRÜYEN MERDİVENLER HİZMETE GİRDİ   MHP’

Güncel 02.04.2013, 21:43 02.04.2013, 21:43
23
YÜRÜYEN MERDİVENLER ULUSAL BASINDA
banner36

KARABÜK’TE YÜRÜYEN MERDİVENLER HİZMETE GİRDİ


 


MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI VERGİLİ,  ŞEHRİN BAZI YERLERİNE YÜRÜYEN MERDİVENLER YAPTIRDI


 

YENİŞEHİR MAHALLESİNE ÇIKAN MERDİVENLERİN YERİNE YAPILAN VE YENİ HİZMETE GİREN YÜRÜYEN MERDİVENLER HİZMETE GİRDİĞİ GÜN ÜLKE GENELİNDE TÜM ULUSAL TV VE GAZETELERDE YER ALDI


 

merdiven-ulusal-basinda


Haberin Vİdeosu


 

Adobe Flash Player'u0131n son su00fcru00fcmu00fcnu00fc indirin.


','hspace':null,'vspace':null,'align':null,'bgcolor':null}" alt="" />


Karabük Belediyesi tarafından şehrin yüksek mahallelerine yürüyen merdiven yapılırken, vatandaşlar belediye başkanına teşekkür etti.

Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili tarafından şehrin yüksek bölgelerine kurulmuş olan Yenişehir ve Şirinevler mahallelerine, dolmuş duraklarına ve şehirlerarası otobüs terminali karşısındaki üst geçide yürüyen merdiven yapıldı.

Daha önce Yenişehir ve Şirinevler mahallelerine çıkan 199 basamaklı merdivenin olduğu yere Başkan Vergili, yürüyen merdiven yaptırırken, iniş çıkışlı yapılan yürüyen merdivenlerinin üzerine zarar görmemesi için üzerinin kapatılacağı kaydedildi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili, hedefin standartları yüksek, yaşamın ucuz olduğu bir şehir, insanların en rahat kullanabileceği mekânları yapmak olduğunu belirterek şöyle konuştu;

"Burası yaya trafiğinin en fazla olduğu okullar bölgesi ve iki üç tane mahallenin birleşmiş olduğu noktadır. Biz buraya yürüyen merdiven yapmayı düşündük. Çok yakında başka bir mahallemize yatay asansör yapıyoruz, daha önce Kayabaşı Mahallesi’nde kule asansörün açılışını yaptık. Çok yakında iki mahalleyi birleştirecek bir yaya köprüsü hazırlıyoruz. 135 metrelik bir yaya köprüsü olacak. Bu şekilde standartlarımızı yükseltmeye çalışıyoruz”

Başkan Vergili, hastanenin olduğu mahalleye yaya yolu yapacaklarını belirterek, projelerinin devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlar ise, “Daha önce Karabük’e böyle yatırımlar yapılmamıştı, başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun” dediler.

Başkan Vergili, yeşillendirme çalışmalarını incelediği sırada bir vatandaşın elinde bisikletiyle yürüyen merdivenlerden indiğini görünce, “Bu ne bu, bisiklete niye bindiriyoruz? Yürüyen merdivene bin diye mi?” diye sordu. Bisikletli vatandaş ise, “Yol bitti yürüyen merdiven koymuşsunuz, yoksa ben bu merdivenlerden de inerdim" deyince gülüşmelere neden oldu.

Yürüyen merdivenin bir başka örneği, Kolombiya’nın Medellin şehrinde bulunuyor. Kolombiya'nın ikinci en tehlikeli yerleşim yeri olan Comuna 13 adlı mahallede kullanıma açılan yürüyen merdiven, altı bölümden oluşuyor ve toplam uzunluğu 384 metreye ulaşıyor.

TÜM ULUSAL BASIN “ÖRNEK HİZMET” OLARAK HABER YAPTI
Daha Önce Kayabaşı Mahallesine yapılan asansör ile Türkiye gündemine gelen Karabük şimdi de Yenişehir Mahallesine çıkan 135 metrelik yürüyen merdivenler ile gündeme geldi.

Doğan Haber Ajansı (DHA), İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Anadolu Ajansı (AA) gibi Ulusal Haber Ajanslarının Karabük temsilcilerinin haber yaparak ulusal basına taşıdığı yürüyen merdivenler hemen hemen tüm ulusal TV ve Gazetelerde yer aldı.

Haber Ajansları, “Mahalleye Yürüyen Merdivenle Çıkılıyor” başlıklı haberlerini internet sitelerinin manşetlerinden verdiler.

CNN Türk, NTV, Kanal D, Haber Türk, A Haber gibi tüm ulusal haber kanallarının bültenlerinde yer verdiği yürüyen merdivenler hizmeti, Hürriyet, Posta, Milliyet ve Akşam gazetesi gibi birçok ulusal gazeteler de internet sitelerinde ve gazetelerinde habere geniş yer verdi.

Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı ise “Mahallelerine Yürüyen Merdivenle Çıkılıyor” başlıklı habere internet sitelerinde geniş yer verdiler.

Haber Ajansların servis yaptığı ve tüm Ulusal TV ile Gazetelerin yer verdiği haberde, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Türkiye’de örneğine rastlanmayan bu tür hizmetler yaptığını belirtilirken, Vergili’nin daha önce Kayabaşı Mahallesine yaptırdığı dev asansör de hatırlatıldı. Öğlebeli Mahallesine ise yatay asansörün sırada olduğu ifade edildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI


aa-merdiven

hurriyet-merdiven

 

posta-merdiven

20130402AW000796_01

20130402AW000796_02

20130402AW000796_03

20130402AW000796_04

20130402AW000796_05

20130402AW000796_07

20130402AW000796_08
Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74