YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI HİZMETE GİRDİ

Safranbolu Belediyesi tarafından yürütülen ve BAKKA tarafından desteklenen "Hünerli Ellerde Yöresel Değerler"

Güncel 17.10.2015, 12:11 17.10.2015, 12:11
26
YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI HİZMETE GİRDİ
banner36

Safranbolu Belediyesi tarafından yürütülen ve BAKKA tarafından desteklenen "Hünerli Ellerde Yöresel Değerler" projesi kapsamında, "Yöresel Ürünler Pazarı" açıldı.


 

20151016AW551729_01Açılışta kısa bir konuşma yapan BAKKA Genel Sekreteri İbrahim Kuzu, “Azıcıkta olsa katkımız oldu ise bu bizi ziyadesi ile mutlu etmektedir.

Projeyi finanse etmek işin bir yüzü, ancak böylesi güzel bir projeyi hazırlamak çok daha büyük bir yük. Sayın Belediye Başkanımız bu yükün altına girdiler. Ben Sayın Başkanımıza teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, projenin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklendiğini söyleyerek, “ Safranbolu'da turizm sektörünün ihtiyacı olan yerel değerlerin ön plana çıkarılması için büyük bir adım. Safranbolu ana sektör olarak turizmi benimsemiş bir şehirdir.

Bizim turizmimiz kültür turizmi, buraya gelen insanlar Türk kültüre dair, geçmişe dair izleri bulmak istiyor. Çarşıya gelen insanlar Çin malı almak istemiyor. Buraya uzak doğudan gelen misafirlere Çin malı sattığımızda bu turizm sürdürülebilir olma imkanına kavuşamaz.

SAKEM olarak kurmuş olduğumuz yerel eğitim birimimiz, tüm hızıyla Safranbolu yöresel değerlerinin hediyelik eşya olarak gelen turistlerimize ulaştırma hedefinde. Belediye olarak bu kurslarda sadece eğitim verip oradaki insanlara başınızın çaresini bakın demiyoruz. Üretim yapmaya, orada öğrendikleri uygulamayı sürdürmeleri içinde Belediye olarak imkân tanıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Aksoy, BAKKA Genel Sekreteri İbrahim Kuzu, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti Karabük milletvekili adayı Burhanettin Uysal, pazarın açılışını yaptı.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74