YEREL TV'LERİN PARTİ GENEL BAŞKANLARINI ZİYARETİ

Kısa adı TİKON olan Tüm İletişim Konfederasyonu ve Yerel Televizyonlar Birliği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kemal

banner73
Güncel 24.01.2013, 01:00 24.01.2013, 01:00
7
YEREL TV'LERİN PARTİ GENEL BAŞKANLARINI ZİYARETİ
banner36
Kısa adı TİKON olan Tüm İletişim Konfederasyonu ve Yerel Televizyonlar Birliği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu birer gün ara ile ziyaret ettiler. Ziyaretlerde Karabük'ü temsilen BRTV Yönetim Kururlu Başkanı ve Yerel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çetinkaya bulundu.

yerel-tvler-ziyareti

İlk ziyaret MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Genel Merkezdeki makamında yapıldı.

TİKON Genel Başkanı Şeyda Açıkkol, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı ve Yerel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çetinkaya ve Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen televizyon sahiplerinin katıldığı ziyarette, yerel televizyonların sorunları görüşüldü.

Yerel Televizyonlar Birliği ve TİKON Genel Başkanı Şeyda Açıkkol, yerel yayın kuruluşlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu ve ülkenin gelişip kalkınmasında her birinin önemli rol üstlendiğini belirterek “Anadolu’da yüzün üzerinde yerel televizyon kanalı yaklaşık 20 yıldan bu yana çeşitli illerde hizmetini sürdürmektedir. Bu mücadeleyi her türlü ekonomik zorluklara rağmen, başarı ile gerçekleştiriyorlar. Ancak, son günlerde gündeme gelen RTÜK’ün karasal yayın ihalesi bizde bazı kaygılar oluşturmaktadır. Yerel televizyonlar olarak bir oldu bittiye gelmek istemiyoruz. Bu amaçla hazırladığımız bir dosyayı zat-ı alinize teslim ediyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de, TİKON ve Yerel Televizyonlar Birliği’nin kendilerini ziyarDSC_0004etinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yerel televizyonların illerimizdeki önemi ve etkisini biliyoruz. Biz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Anadolu televizyonlarının sorunlarının çözümü, varsa TBMM’de dile getirilecek bir konusu her zaman yardımcı olmaya hazırız. Ancak, biliyorsunuz artık mecliste kanunlar geçerken, biz ne kadar muhalefet yaparsak yapalım. İktidar partisinin çoğunluk oyları ile her şey geçiyor. Ama, bu böyle gitmez. Yerel televizyonların aleyhine olacak her türlü aleyhte düzenleme için var gücümüzle çaba harcarız. Bundan hiç birinizin kuşkusu olmasın.” dedi.

Yerel televizyonların, siyasi partiler için önemine işaret eden MHP Lideri Bahçeli "Zaman zaman Genel Başkan Yardımcılarımız, parti yöneticilerimiz ve milletvekillerimiz Anadolu’nun çeşitli illerini ziyaret ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde de bir Genel Başkan Yardımcımız bir ilimizi ziyaret etti. Orada bir konferansa katıldı. Konferanstan sonra bir yerel televizyon kendisini davet etmiş, hem çok yakından ilgilenmişler. Bir saate yakın bir televizyon programı yapmışlar. Gelince bana rapor verdi ve memnuniyetini dile getirdi.” Dedi.

O İL KARABÜK O TELEVİZYON DA BRTV İDİ…
MHP Genel Başkanı’nın Yerel Televizyonlar Birliği ve TİKON yöneticilerini kabulü sırasında örnek verdiği il Karabük’tü. Söz konusu Genel Başkan Yardımcısı da Ruhsar Demirel’di. Sözü geçen, örnek olarak gösterilen televizyon kanalı da BRTV’ydi. BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya, görüşmenin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ayak üzeri yaptığı kısa sohbet sırasında bunu kendilerine belirtti, Bahçeli’de ilgimizden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

BİR GÜN SONRA CHP GENEL BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ.
Türkiye İletişim Konfederasyonu yöneticileri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaretinden bir gün sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiler.

Yerel Televizyonlar Birliği ve TİKON Genel Başkanı Şeyda Açıkkol, yerel yayın kuruluşlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu ve ülkenin gelişip kalkınmasında her birinin önemli rol üstlendiğini belirterek, RTÜK’ün karasal yayın ihalesinin kaygılara neden olduğunu belirterek, hazırlanan dosyayı sundu.

DSC_0036(1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yerel televizyonların önemini bildiğini ve anlatılan sorunlar konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu; “Türkiye’nin çeşitli illerine gittiğimde yerel televizyonları ziyaret etmeye çalışıyorum. Ne tür zorluklarla yayın hayatına devam ettiklerini biliyorum. Gerçekten çok özverili çalışmalarda bulunuluyor. Biz parti olarak yerel televizyonların sorunlarını Meclis’te gündeme getirip ilerde karşılaşabileceğinizi düşündüğünüz sıkıntılar konusunda da taleplerinizi ileteceğiz” dedi

Ziyaret sırasında Yerel Televizyonlar Birliği  Genel Başkan Yardımcısı ve BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın önerisi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yıllardan beri yerel televizyonlarla kopuk ya da sınırlı olan ilişkilerini daha olumlu hale getirmek için hem genel merkez hem de il ve ilçe teşkilatlarını harekete geçireceğini söyledi.

Mehmet Çetinkaya ayrıca ziyaretin sonunda Kemal Kılıçdaroğlu’na Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Nevzat Şahin tarafından hediye edilen Karabükspor formasını verdi ve Safranbolu lokumu hediye etti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile özel bir görüşme yapan Karabüklü işadamı ve CHP üyesi Erdal Demir'de, Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki makamında karşılaştığı TİKON Yönetmi ve Karabüklü Yerel TV Sahibi Mehmet Çetinkaya ile birlikte tekrar ziyarete iştirak etti.

 
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74