YENİCESPOR BAL'DAN ÇEKİLİYOR

BAL LİGİNE ÇIKINCA MADDİ DESTEK BULMAYAN YEŞİL BEYAZLI TAKIM LİGDEN ÇEKİLME KARARI ALIYOR  

Güncel 19.07.2014, 19:11 19.07.2014, 19:11
29
YENİCESPOR BAL'DAN ÇEKİLİYOR
banner36

BAL LİGİNE ÇIKINCA MADDİ DESTEK BULMAYAN YEŞİL BEYAZLI TAKIM LİGDEN ÇEKİLME KARARI ALIYOR


 

İSKENDERUN D.Ç SPOR’A 200 BİN TL BAĞIŞ YAPAN KARDEMİR A.Ş, YENİCESPOR’UN TALEBİNE CEVAP BİLE VERMEDİ


 

yenicespor-bal

Yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele edecek olan Yenicespor gerekli maddi desteği bulamadığından ligden çekilme kararı alacağını açıkladı.

Yenicespor Kulüp Başkanı Hakan Bender, gerek ilçe genelinde gerekse ilde bir dizi çalışma yapmalarına rağmen gerekli maddi desteği bulamadıklarını söyledi.

Başkan Belder, beraberinde kulüp yöneticileri ile birlikte Vali Yardımcısı Tarkan Keskin’i ziyaret ederek yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgiler verdi.

Ziyarette Başkan Belder, gerekli maddi desteği bulamadıklarını bu noktada gerekirse ligden çekilme kararı alacaklarını belirterek, şunları söyledi;

"Uzun ve yorucu bir sezon sonunda arzulayarak BAL’a çıkmanın gururu yaşadık. Tabii ki bu sevincimizi ilçede bile istediğimiz düzeyde kutlayamadık. Yeni sezon öncesi gerekli destek arayışlarına başladık. Ne yazık ki bugüne kadar hiçbir sonuç alamadık. Bölgenin ekonomik can damarı olan Kardemir’e destek konusunda yazılar yazdık ama oradan da bir türlü cevap alamadık.


Geçen gün bazı sitelerde Kardemir’in İskenduren Demirçelikspor’a 200 bin TL yardım yaptığını üzülerek okuduk. Bizler bu ilin ilçesiyiz ve destek görmüyoruz ama bizden kilometrelerce uzaktaki başka bir şehrin takımına maddi destek yapılıyor. Farkı birkaç kuruma da giderek destek istedik ama onlardan bir cevap alamadık.


20140718AW147654_01-(1)Bizlere başta her şekilde yardımcı olacaklarını söyleyip sırtımızı sıvayanlar, şimdi yanımızda bile yer almıyor. Biz Pazartesi gününe kadar gerekli maddi desteği bulamazsak ve yatırılması gereken parayı da yatıramazsak ligden çekilme konusunda karar alacağız"

 
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74