YENİ GİRİŞİMCİLER ARANIYOR..!

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında Uygulamalı Girişimcilik

Güncel 31.03.2015, 18:49 31.03.2015, 18:49
27
YENİ GİRİŞİMCİLER ARANIYOR..!
banner36

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında Uygulamalı Girişimcilik Kursu alanında işbirliği protokolü imzalandı.


 

unnamedÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven de yaptığı açıklamada , 2015 yılı içerisinde 8 grup halinde toplam 200 kişiyi kapsayacak bu eğitimlerin ilk grubunun 15 Nisan da başlayacağını, katılımcı müracaatlarının da 30 Mart- 9 Nisan arasında İl Müdürlüklerinden alınacağını belirtti.

İl Müdürü Güven “kursumuz 70 saat üzerinden 9 fiili gün sürecek, eğitimler Karabük TSO nın eğitim salonunda yapılacak olup, eğitim giderleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır.Amacımız, katılımcıların Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak” dedi.

Eğitim boyunca katılımcılara İŞKUR tarafından cep harçlığı ödeneceğini de belirten Güven aynı dönemde katılımcıların genel sağlık sigortası ve kısa vadeli sigorta primleri de Kurumca karşılanacağını belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, istihdam noktasında artış sağlanabilmesi için yeni girişimcilere ihtiyaç duyulduğunu, yeni işyeri açmak ve bunun içinde KOSGEB ten hibe desteği almak isteyen girişimcilerin , protokol kapsamında açılacak eğitimlerden geçmesi gerektiğinin altını çizerek, paydaş Kurumlarla işbirliklerinin her alanda devam edeceğini söyledi.

TSO Başkanı Tuncay Özcan ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, yeni girişimcilerin bu eğitimlerden yararlanmaları çağrısında bulundu.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74