VOSVOSÇULARDAN ŞEHİTLERE SAYGI KORTEJİ

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde toplanan Vosvos Karabük grubu, “Vosvoslardan Şehitlerimize Saygı, Teröre La

banner73
Güncel 14.09.2015, 10:43 14.09.2015, 10:43
15
VOSVOSÇULARDAN ŞEHİTLERE SAYGI KORTEJİ
banner36

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde toplanan Vosvos Karabük grubu, “Vosvoslardan Şehitlerimize Saygı, Teröre Lanet, Barışa ve Kardeşliğe Çağrı Ulusal Kortej” isimli etkinlik düzenledi.


 

20150913AW524856_01Safranbolu ilçesi Şehitler Anıtı'nda toplanan yaklaşık 10 Vosvos sever, Şehitler Anıtı'nda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu. Ardından grup adına konuşan Ümit Cebeci, ülkenin sabır sınırlarını ve insan aklını zorlayan bir ateş çemberinin içinde olunduğunu belirterek, “Her gün yeni şehit haberleri ile başlıyoruz güne.

Geceyi zehir zemberek başka haberlerle bağlıyoruz diğer güne. Öncelikle bu saldırılarda hayatını kaybeden tüm asker ve polislerimize Allah’ tan rahmet, halkımıza ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ulusal Vos gönüllüleri olarak 6 Eylül 2015 tarihinde Hakkâri Dağlıca’da şehit edilen askerlerimizin acısıyla dağlanan yüreğimiz daha soğumadan Iğdır ve Tunceli'de şehit edilen polislerimizin acı haberi üzerine ulusal çapta bir hareketle bu ölümlere, acılara, her gün yenileri eklenen şehit haberlerine ‘dur’ demek istiyoruz.

Çok sayıda Vosvos severden oluşan derneklerin ve kulüplerin bir araya gelmesiyle savaş için üretilen ama ‘barış ve kardeşliğin’ simgesi olarak günümüze kadar gelen Vosvoslarımızla herkesi barışa ve huzura davet etmek istiyoruz.

Bugün yaklaşık 40 Vosvos derneği ve kulübü ile Türkiye’de eş zamanlı başlayacak bir korteje imza atacağız. Kortejin amacı, şehit ailelerinin acılarını paylaşmak, terörü lanetlemek, bu topraklarda yaşayan herkesi barışa ve kardeşliğe davet etmek, bizi bir arada tutacak toplumsal değerlere yeniden vurgu yapmaktır.

Odak noktamızın, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana olan pek çok vatandaşımızla aynı paydada buluştuğunu yeniden hatırlatarak, silahların susması, acıların son bulması dileğimizi Vosvos severler olarak saygıyla sunarız” dedi.

Açıklamanın ardından araçlarına binen grup, Şehitler Anıtı'ndan başlayarak Safranbolu Aslanlar mevkiine ve buradan da Misak-ı Milli Meydanı'na gelerek etkinliği sonlandırdı.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74