VERGİLİ'DEN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Güncel 22.04.2015, 18:08 22.04.2015, 18:08
33
VERGİLİ'DEN REGAİB KANDİLİ MESAJI
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


 

22042015_regaib-(2)Belediye Başkanı Rafet Vergili mesajında; “Rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Üç Aylar’a, bir kez daha kavuşmuş olmanın verdiği manevi mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Vergili; “Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili’ne ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının öne çıktığı bu günleri iyi değerlendirerek, manevi ikliminden yararlanmalıyız. Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açtığı bu günleri iyi değerlendirerek, kalplerimizin yumuşamasına vesile olacağına inanıyorum.

Üç aylar olarak bilinen manevi değeri yüksek ayları yaşamaya başlarken ilk olarak Regaib Kandili’ni hep birlikte idrak edeceğiz. Üç Aylar, geleneklerimizde mübarek yani bereketli aylar olarak görülmüş ve adlandırılmıştır.

Bu duygularla, bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor, hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74