VERGİLİ'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.  

banner73
Güncel 22.12.2015, 10:57 22.12.2015, 10:57
18
VERGİLİ'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.


 

21122015_mevlidkandiliBaşkan Vergili mesajında, 22 Aralık Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece, tüm insanlığı onurlandırmak üzere dünyaya teşrif eden Hz. Muhammed'in (S.A.V.) Mevlid-i Şeriflerinin 1444. yıl dönümünün idrak edileceğini belirtti.

Başkan Vergili; “Dünyaya indirilen son ve hak din olan İslamiyet’in büyük savunucusu ve yükselticisi olan Hz. Muhammed’in doğum gününe bu yıl da erişmenin mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz.  Yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu mübarek gecelerin O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz. O’nun sünnetlerini yaşamak, mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız.

Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin kutlu doğum gününde, tüm İslam aleminin, milletimizin, ilimiz ve tüm vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
9
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74