VERGİLİ; VAATLER VERİP İNSANLARIN OYUNU ALMAYA ÇALIŞACAKLAR

Güncel 16.04.2015, 23:08 16.04.2015, 23:08
9
VERGİLİ; VAATLER VERİP İNSANLARIN OYUNU ALMAYA ÇALIŞACAKLAR
banner36
timthumb

Her mahalleye bir sosyal yaşam merkezi projesi kapmasında çalışmalarını devam ettiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Üniversite Mahallesinde yapımına başlanan Sosyal Yaşam Merkezinin temel atma törenine katıldı.Kısa sürede bitirilmesi planlanan Sosyal Yaşam Merkezinin temel atma törenine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin yanı sıra MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Karabük Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreni öncesi mahalle sakinleri adına bir konuşma yapan Üniversite Mahallesi Muhtarı Adil Elieyioğlu; “Sayın Belediye Başkanımızın göreve geldiği ilk günden bu yana olmazsa olmazı olan Sosyal Yaşam Merkezinin Üniversite Mahallemize temelini atmak için burada bulunuyoruz. Sosyal Yaşam Merkezimiz tamamlandıktan sonra mahalle sakinlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz. Mahallemize bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

"HİÇ KİMSEYE SİYASİ DAVRANMADIK"

16042015_universitesym_1Temel atma töreni öncesinde kısa bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “2009 senesinden geldiğimiz bu güne kadar yapmış olduğumuz hizmetleri saysak tamamını saymamın imkanı yok. 500 bin ölçekli bir belediyenin yapmış olduğu tüm işleri 110 bin nüfuslu bir Karabük Belediyesi fazlasıyla gerçekleştirdi. Doğalgaz dağıtımına Zonguldak’la beraber başladık. Zonguldak’ın doğalgaz dağıtımı %15’lerde, Karabük’te doğalgaz dağıtımı %95’lere ulaştı. Su borularının %70’i değişti, ana borularda dahil. Türkiye’nin en güzel arıtması yapıldı ve Türkiye’nin en ucuz ve temiz suyu Karabük’te içiliyor. Bunun yanında meydanı, hal binasını, kütüphane, battı çıktı, mezbaa, yürüyen merdivenler, asansörler, 20’ye yakın Sosyal Yaşam Merkezleri, 70 tane çocuk parkı. Sizlerin refahı için elimizden gelen gayretle sizlere hizmet etmek için çalıştık. Sizlerde bizleri hiç parti ayrımı yapmadan tekrardan Belediye Başkanı yaptınız. Bizde idaremizin içersinde bir gün dahi siyaset yapmadık, hiç kimseye siyasi davranmadık, yalnız önümüze, Karabük’e nasıl hizmet yapılır bu programları aldık. 400 çocuğumuza burs veriyoruz. 400’den fazla aileye sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Bunların bir tanesinin siyasi kimliğini bilmeyiz. Burs gören çocukların bir tanesi bir kişinin referansıyla veya benim torpilimle burs almamıştır. Siyasi kimlikleri bizi ilgilendirmez” dedi.

"VAATLER VERİP İNSANLARIN OYUNU ALMAYA ÇALIŞACAKLAR"

16042015_universitesym_12 Öte yandan 7 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimleri hakkında konuşan Vergili; “Önümüzde seçimlere 45 gün kaldı. Siyaset sahnesine çıkacak arkadaşlarımız Karabük’le ilgili vaatlerde bulunacaklar. Şükürler olsun biz size yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Ne kadar yapabileceksek bunların sözünü verdik. Karabük yıllardan bu tarafa umut şehri olmuş. Çünkü buraya herkes karnını doyurmaya gelmiş, ev kurmaya gelmiş, çocuğunu büyütmeye gelmiş, umut şehri olmuş burası. Demir çelikte işçi alımları bittikten sonra emanet işçiler çıkmış, emanet işçiler tekrardan nasıl işe girebiliriz diye umutla beklemiş. Burası bütün vilayetlerin toplanmış olduğu bir umut şehri olmuş. Ama umutları bol keseden dağıtan siyasilerimiz Karabük’te hiçbir zaman kesilmemiş. Şimdi tekrardan başlayacaklar umut tüccarlığına. Vaatlere ihsanlardan nasıl oy alabiliriz, bunun hesaplarını yapmaya tekrardan yollara düşecekler. Yapmış olduğu yardımları hiç utanmadan ellerinde paketlerle gezecekler. Vermiş olduğu paraları insanların yüzüne vuracaklar, bu şekilde de siyasetlerine devam edecekler. Biz Karabük halkından toplamış olduğumuz her liraları bir lirasını dahil heba etmeden size hizmet etmeye, bu paraları en adil şekilde dağıtmaya çalıştık. Önümüzdeki seçimleri çok iyi yapalım. Çünkü Karabük bizim şehrimiz. Her zaman umutlarla buradayız. Umutlarımızı kıracak kişilere yol vermeyelim. Burada bizim adaylarımızda bulunuyor. Biz adaylarımıza aynı prensip içersinde çalışmalarla ilgili tavsiyelerde bulunuyoruz. Şöyle diyebilirsiniz; sadece sizin adaylarınız neden bulunuyor. Bütün adaylar gelebilir, hepsini davet ediyorum. Yarın diyecekler bizi davet etmedi. Kendisi temel atma törenlerinde açılış törenlerinde siyaset yapıyor. Benim zaten siyasi bir kimliğim var ama idaremde ne müdürlerimde, ne işçilerimde, nede vatandaşa en ufak bir siyasi kimliği üzerinden hitap etmiyorum” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=id73Zevm9eg
Yorumlar (0)
15
açık
banner17
banner18
banner39
banner74