VERGİLİ, PROJELERİNİ TANITTI

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ “SLOGANIMIZ KUZEYİN YILDIZI”  

Güncel 19.12.2013, 15:58 19.12.2013, 15:58
13
VERGİLİ, PROJELERİNİ TANITTI
banner36

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ “SLOGANIMIZ KUZEYİN YILDIZI”


 

VERGİLİ “BELEDİYE BAŞKANI OLURKEN BANA OY VEREN HERKESTEN YENİDEN OY İSTİYORUM”


 

vergili-proje-tanitimi30 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “AK Partili, CHP’li, DP’li, SP’li, BBP’li arkadaşlarım bana oy vermeseydi benim belediye başkanı olmak gibi bir şansım yoktu, ben tekrar bu arkadaşlarımdan destek istiyorum” dedi.Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Büyük Kulüpte düzenlendiği toplantı ile gelecek 5 yıl için hazırlanan mega projelerini kamuoyu ile paylaştı. Düzenlenen proje tanıtım toplantısına MHP İl Başkanı Metin Demirel, MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç, Genel Müdür Fadıl Demirel başta olmak üzere, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başkan ve yöneticileri, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Vergili’nin önümüzde ki dönem için hazırladığı projeler ise, Kanyonpark, Araç Çayı Projesi, Devlet Demir Yolları Arazileri, Kartaltepe Kentsel Dönüşüm Projesi,100. Yıl Mahallesi Yaşam Kompleksi ve yeni Pazar yerleri projesinin animasyon görüntüleri katılımcılara aktarıldı. Başkan Vergili, proje tanıtımının ardından yaptığı konuşmada, sloganlarının ‘Kuzeyin Yıldızı’ olduğunu ancak her zaman olduğu gibi yine gerçek yıldızların KARDEMİR, Üniversitesi ve Karabükspor olduğunu söyledi.

Bu üç kurumun başarıları ve oluşturduğu sinerjinin şehirde yapılan hizmetlerin tetikleyicisi olduğunu anlatan Vergili, “KARDEMİR yönetimi geride bıraktığımız görev süremiz içerisinde bizlere çok büyük destekler verdi, her konuda yanımızda oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bir teşekkür borcumda biz bu yola çıkarken yanımızda olan, bizimle yürüyen ve önümüzde ki süreçte de bizimle yürümeye devam edeceklerine inandığım tüm siyasi partilere mensup sevgili dostlarıma. Bizim asli görevimiz sizlere vermiş olduğumuz sözlerimizi yerine getirmekti. Burada gerçekleştirdiğimiz görsel sunumda yalnızca sizlere hayata geçirdiklerimizin bir kısmını sunduk, bundan sonra da bugün sizlere açıkladığımız projeleri hayata geçirmek ve Karabük’ün diğer ihtiyaçlarını gidermek en önemli görevimiz. Bana göre en önemli görevimiz ise sizin bir liranızı bile heba etmemek, size hizmet olarak geriye çevirmek. Hiç bir haram eli sokmadan, hiç kimseyi belediyeden nemalandırmadan, belediyenin bir kuruşunu boşa harcamadan sizin paralarınızı sizlere hizmet olarak geri çevireceğiz. Bulak Deresi Projesi o kadar büyük bir proje değil, Araç Çayı, Kentsel Dönüşüm, Devlet Demir Yolları projesi ve diğer projeler o kadar zor projeler değil. Nasıl yapacaksın diye soracak olursanız; bu güne kadar hiç bir işim aksamadı, eksik olmadı, kapanacak her türlü kapı sabah olmadan açıldı. Bunda da en büyük etken sizlerin dualarınız. Sizin dualarınız bu sinerjiyi oluşturdu. Şimdi diyorlar ki muhalefete Devlet Demir Yolları araziyi vermez. Vermezse o zaman koskoca DDY benimle protokol imzalamayacaktı. Bizim hesabımız şu; biz 1 lira kazanırken Devlet Demir Yolları da 1 lira para kazanmalı. Şayet bu projeyi bizimle yaparlarsa hayatlarında görmedikleri parayı görmüş olurlar. Çünkü biz eşimize, dostumuza, akrabamıza bu binaları peşkeş çekmeyiz” dedi.

KARABÜK KUZEYİN YILDIZI OLACAK
Araç Çayı Projesi içinde aynı polemiklerin yapıldığını ifade eden Başkan Vergili, “DSİ’nin ilk önce çayın başına bir baraj yapması gerekiyor ama yapmadı. Şimdi diyorlar burayı da size vermezler, ama onunda izinlerini aldık. Karabük’ün dört yılda yüzde 95 oranında doğalgaza kullanımına ulaştı. Bu kadar süre içerisinde dağıtımı bu kadar seri yapan başka bir belediye varsa buyursun gelsin. Daha önce Karabük’e gelecek akademisyenler ve bürokratlar hava kirliliği ve kalitesiz suyu gerekçe göstererek şehrimize gelmiyordu. Ama artık bu sorunlar ortadan kalktı. Havası en iyi 22 il içindeyiz. Türkiye’nin en kaliteli suyunu içiyoruz. İlköğretimde Türkiye’de hep ilk iki içerisindeyiz ve üniversitemizin başarısı zaten tartışılmaz. Bir taraftan öğrenci sayısı artıyor diğer taraftan da kalitesi yükseliyor. Biz nasıl kendilerine teşekkür ediyorsak onlarda iki kuruluşa teşekkür etmeyi bilmeli. Birincisi KARDEMİR diğeri ise Karabük Belediyesi. Biz şayet üniversite alanını rant kapısı olarak görseydik o bölgede ki 4 bin dönüm alanı üniversite alanı ilan etmezdik. Şuanda gelişmesini engelleyecek hiçbir sorun kalmadı ve Karabük Üniversitesi geleceğin Ortadoğu Teknik Üniversitesi olacaktır. Siz bizimle birlikte olduğunuz sürece, siyasi ve bölgesel yaklaşım içerisinde olmadığınız müddetçe Karabük önümüzdeki dönem kuzeyin yıldızı olacaktır. Yalnız merkez değil tüm ilçeleriyle kalkınacaktır. Her yemek her kaba konulmaz, Safranbolu turizmle, Eflani havaalanıyla, Eskipazar lojistik merkeziyle, Yenice’de bacasız sanayi ile Karabük farklı bir sinerji oluşturması gerekiyor” dedi.

OY VERENLERİN OYUNA YENİDEN TALİBİM
Karabük’ün ilçelerinden ayrı görülmesinin mümkün olmayacağını da ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Karabük’ü oy deposu olarak görmenin bir anlamı yok. Ben size Keltepe’ye kayak merkezi yapacağım diyemem, ama ben size Bulak Deresini ıslah ederim ve içerisinde kuğuları yüzdürürüm diyebilirim. Bu yola çıkarken geçmişte olduğu gibi bu projeleri de hayata geçireceğim inancıyla sizlere sundum. İnşallah 30 Mart’ta bizleri yeniden seçecek ve garip gurabanın malının mülkünün elbirliği ile para etmesini sağlayacaksınız. Bizler garibin, gurabanın yanındayız, ama KARDEMİR’imizin ve Üniversitemizinde yanındayız. Önce gariplerimiz, sonra zenginlerimizle beraber olacağız. Ama her türlü şartlarda birlikte olacağız. Sizlerden tek isteğim var o da dualarınız ve destekleriniz. Ben Milliyetçi Hareket Partimizin Karabük’te ki oy oranını çok iyi biliyorum. Eğer, AK Partili, CHP’li, DP’li, SP’li ve BBP’li arkadaşlarım bana oy vermeseydi benim belediye başkanı olmak gibi bir şansım yoktu. Ben tekrar bu arkadaşlarımdan destek istiyorum. Hepinizden Allah razı olsun, bu yolda gönül birliği ile yürümeye devam edelim.”

 

Yorumlar (0)
24
orta şiddetli yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74