VERGİLİ 'DEMİR ÇELİK'TEN İŞÇİ ATILIYOR, HEMEN LİSTE VERİYORLAR'

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili son olarak Çerçiler Mahallesi sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.

Güncel 29.04.2015, 17:44 29.04.2015, 17:44
21
VERGİLİ 'DEMİR ÇELİK'TEN İŞÇİ ATILIYOR, HEMEN LİSTE VERİYORLAR'
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili son olarak Çerçiler Mahallesi sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.


 

29042015_cerciler_1Karabük Belediye Başkanına ulaşamıyoruz ve kendisi ile görüşemiyoruz” diyen vatandaşların sıkıntılarını bizzat yerinde dinlemek ve yerinde incelemek amacı ile Gezici Başkanlık Ofisi Uygulamasını hayata geçirerek her gün bir mahallede oluşturulan Başkanlık Makamında vatandaşlar ile bir araya gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili son olarak Çerçiler Mahallesi sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.

Çerçiler Mahalle Muhtarı Halim Kaya, mahalleleriyle ilgili konuşmasında; “Mahallemizin sıkıntılarından bir tanesi yol sıkıntısı, biliyoruz ki doğalgaz nedeniyle tekrar kazılacağından dolayı doğalgaz gelene kadar bir yama çalışması olursa seviniriz” dedi.

Başkan Vergili; “Biliyoruz ki, bu mahallenin asfalt sorunu var. Mahallenize doğalgaz çalışması olacağından dolayı asfalt yapamıyoruz. Doğalgazı Mayıs ayında getirmeyi hedefliyoruz. Kargaz yetkilileri ile ben tekrardan konuşacağım. Bu mahalleye bir an önce doğalgazı bağladıktan sonra asfaltınızı atmayı hedefliyoruz” dedi.

MEHMET ALİ BEY DOĞALGAZLA İLGİLİ ÖNÜMÜZÜ KESMEYE ÇALIŞIYOR
Vergili açıklamasına şöyle devam etti: “Kargaz dağıtımın, doğalgazı bağlamamak için bir bahaneleri var. İmar olmayan yerlere ben gaz vermem diyebiliyor. Çünkü kanunda bu madde var. Normalde Fevzi Çakmak, Kayabaşı, Karabük Köyü, Yeni Mahalle, Atatürk Mahallesi, Soğuksu, Öğlebeli, Kurtuluş ve Yeşil Mahallelerin %80’nin gazını çekemezdik. Firmalarla iyi niyet karşılığı konuşup yaptırıyoruz. Onlar gibi bir telefon açıp da bu gazı buraya çek demekle olmuyor. Atatürk Mahallesine yeter ki yol geçsin dedik. İmar yolu veya değil doğal gazı verdik. Ben burada ki iki mahalle ile konuştum. Firmadan bu işin sözünü aldım. Sizin mahalleyle ilgili arkasından Mehmet Ali Şahin bey hemen devreye girdi. Firma şimdi veremeyebiliriz diye konuşuyormuş. Biz tekrardan yetkililerle konuşacağız”dedi.

29042015_cerciler_6DEMİRÇELİKTEN İŞÇİ ATILIYOR, HEMEN LİSTE VERİYORLAR
Demir Çelik’ten 400 tane işçi işten atılıyor. Sen buranın abisiysen gidersin arabuluculuk yaparsın orada. Hemen 400 tane atılan işçilerin yerine yeni işçi listesi verilmez. Burada sen bir arabuluculuk ağabeylik yapman lazım. Dersin ki; işe yaramayan 40-50 kişiyi işten çıkartında öbür işçilere deki arkadaşlar bu sendika işlerini bırakın, ekmeğinize bakın deki bir ara buluculuk yap.

Sendikalı, Demir Çelik greve gidecek hiç oralı değil beyefendinin. Demir Çelik’te greve gidecek, yarın Mutullah Yolbulan, Kamil Güleç ve sendikayla Esentepe’de buz gibi havada 4,5 saat sonra arkadaşları ikna ettim. Sırf Demir Çelik zarar görmesin diye. Sonra Ak Parti merkezine gittiler, imzayı attılar grev durdu.

HÜSEYİN ERER KÖTÜ BİR İNSAN DEĞİL
"Hüseyin Erer’in başarısızlığı bunlar değilse benim yüzüme tükürsünler. Çünkü Hüseyin Erer başarılı olursa başımıza bela olur Karabük’te diye iş yaptırmadılar. Hüseyin Erer kötü bir insan değil. Dersin ki; bunu yap şunu yap bir iş öğretirsin sen iktidar partisisin sen o kişiyi başarılı yaparsın. Bunların korkusu Hüseyin Erer başarılı olduğu zaman yarın başımıza bela olur, tek korkuları bu. Tek iş yapmadan Hüseyin Erer’in Belediye Başkanlığı geçti” dedi.

Başkan Vergili mahalle sakinleriyle bir süre sohbet ettikten sonra Çerçiler Mahallesi Gezici Başkanlık Ofisi oluşturulan Başkanlık makamından ayrıldı.

Yorumlar (0)
15
açık
banner17
banner18
banner39
banner74