VERGİLİ AÇILIŞ ÖNCESİ KENT MEYDANINI İNCELEDİ

Karabük şehir merkezinde yapımına başlanan ve 6 Mayıs’ta açılması hedeflenen Kent Meydanında Başkan Vergi

Güncel 17.04.2015, 14:11 17.04.2015, 14:11
14
VERGİLİ AÇILIŞ ÖNCESİ KENT MEYDANINI İNCELEDİ
banner36

Karabük şehir merkezinde yapımına başlanan ve 6 Mayıs’ta açılması hedeflenen Kent Meydanında Başkan Vergili, Karabük basınıyla incelemelerde bulundu.


 

17042015_kentmeydani_1Karabük Belediyesi tarafından Kardemir’e ait 100 Evler bölgesinde bir akşamda 130 tane ev yıkılarak yapımına başlanan Kent Meydanı açılışı Mayıs ayında yapılacak.

Karabük Belediye Başkanlığının çalışmalarıyla Karabük her geçen gün gelişiyor, büyüyor. Kentin simgesi olabilecek, bir meydan ise onlarca yıldır hayalleri süslüyordu. Artık Karabük’ün bir meydana sahip olması gerektiği inancını tüm Karabüklülerle paylaşan Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kent Meydanı projesinin inşaat çalışmalarını tamamladı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Kent Meydanı, Karabük’ün geleceğidir. Meydanlar şehirlerin birer aynası, kimliği ve insanların kendilerini ifade edebildikleri ortak kullanım alanlarıdır. Karabük’e yakışır, geleceğe yönelik bir Kent Meydanı ve sosyal mekânların olacağı bir alan olacak. Karabük’ü geleceğe taşıyacak önemli proje ve yatırımları hayata geçirdik. Kent Meydanı projesi de bu yatırımlardan bir tanesi. Kent Meydanının yapılmasını sağlayarak önemli bir eksikliği gidermiş olduk” dedi.

17042015_kentmeydani_2Daha önce Kardemir A.Ş.’ye ait tek tip binaların bulunduğu 100 Evler bölgesinde yıkım çalışmaları yapıldıktan sonra geçtiğimiz yıl çalışmaların başladığı Kent Meydanında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

48 bin 800 metrekarelik alan üzerine yapılacak olan Kent Meydanı Projesinde 4 bin 500 metrekare tören alanı, 11 bin metre kare aktif yeşil alan, 5 bin 400 metrekare aktivite alanı ve bin kişilik amfi tiyatro, yer altı otoparkları, kongre ve nikah salonu gibi ünitelerin yanı sıra üst kullanım alanında sosyal yaşam alanları ve tören alanı yer alacak.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74