VALİ AKTAŞ'IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yayınladı.

banner73
Güncel 18.05.2017, 12:02 18.05.2017, 12:02
12
VALİ AKTAŞ'IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
banner36

Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


 

Milletimizin kaderini değiştiren, insanımız için umut dolu bir başlangıcı simgeleyen 19 Mayıs, Türk ulusunu aydınlığa kavuşturan ve cumhuriyet ile buluşturan bir dönüm noktası olmuştur.

Milletimiz içinde bulunduğu yokluğa ve yoksulluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, topraklarımıza ve varlığımıza göz diken işgalci devletlere unutamayacakları bir ders vermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı milletimizin iradesi olmuştur. Bugün de bu duyguların yaşatılması için hepimize büyük görevler düşmektedir.

Sevgili gençler, aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bu istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır.

Başarı için en önemli ölçüt şüphesiz, kendinize güvenmeniz ve çok çalışmanızdır. Bununla birlikte, kendinizi sınırlamadan daima büyük düşünmelisiniz. Öncelikle her türlü kötü alışkanlıklardan uzak olarak, birlik ve beraberliğinizi korumalı, içinde bulunduğumuz dünyanın gittiği istikameti doğru anlayabilmek için, bilgiyi aramalı, araştırmalı ve daha çok okumalısınız. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olarak milletimizi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak olan sizlere güvenimiz sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık uğrunda can veren şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

 
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74