ÜNAL'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner108
Güncel 28.10.2021, 13:46
140
ÜNAL'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ünal mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Şanlı bir tarihe ve yüksek bir medeniyet birikimine sahip milletimizin özgürlük ve bağımsızlığının sembolü olan Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Aziz Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında dünyanın en güçlü ordularına karşı tüm yokluk ve imkansızlıklar içinde verilen İstiklal Mücadelesini zaferle taçlandırmıştır. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Zaferi’nin ardından 29 Ekim 1923’te Aziz Türk Milletinin hür ve bağımsız yaşama iradesinin en büyük teminatı olan Cumhuriyetimiz ilan edilmiştir.     

Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren Milletimizin kahraman evlatları Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihinin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır. Gelecek kuşaklara her alanda daha gelişmiş, daha müreffeh bir ülke bırakmak azmiyle ülkemizi, 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla daha da ileriye taşıyacak, hiçbir engelin bizleri bu hedeflerimizden alıkoymasına asla müsaade etmeyeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Karabük’lü hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."

Yorumlar (0)
banner11
8
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74