ULUYAYLA DERNEĞİ, UZUN'DAN KÖYLERİ İÇİN YOL VE SU İSTEDİ

Güncel 23.05.2014, 17:09 23.05.2014, 17:09
34
ULUYAYLA DERNEĞİ, UZUN'DAN KÖYLERİ İÇİN YOL VE SU İSTEDİ
banner36
20140523AW097952_02İstanbul'da kurulu bulunan Karabük Safranbolu ilçesi Ovacuma Uluyayla Derneği Başkanı Durmuş Eren ve beraberindeki heyet, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun’u ziyaret ederek köyleri için talepte bulundular.

Uluyayla Dernek Başkanı Durmuş Eren, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mehmet Uzun’u ziyaret ederek, daha önce köy olan sonra mahalleye dönen ve yeniden köy statüsüne geçen Akkışla’da su ve yol sorununun çözümü için yardım istediler.

Sorunlarla ilgili bilgi veren Eren, Köylerinin daha önce Ovacuma beldesine bağlı olduğunu ancak son yapılan seçimler sonrası beldenin köye dönüşmesi sonraı yeniden köy konumuna geldiğinden yıllardır devam eden sorunların çözümü noktasında yardım istedi.

Eren, daha önce bu sorunları defalarca aktardıklarını ancak belediye sınırı içinde olduklarından bir türlü çözülemediğini söyleyerek, “ Şuanda biz tekrar köye dönüştük. Akkışla 4 mahalleden oluşmakta. Yollar düzgün ve stabileze ama yaz aylarında çok toz olduğundan insanlarımız camlarını dahi açamıyor. Yağmur yağdı zaman ise çamurdan yürüyemiyorlar. Sadece giriştin çıkışa kadar asfalt yapılmasını istiyoruz. Su sıkıntımız olan yerlerimiz var ve geçen yıl bunla ilgili bir inceleme yapıldı. 2 mahallenin su kaynığını bulduk. Şahıs arazisinden çıkan bir su var ve izin veriyor. Bizler dernek olarak köye iki tane daha önce depo yaptık ve bu suyun bu depolara aktarılmasını istiyoruz. Gerekirse bizde yine işçilik noktasında da destek veririz. Son yağan yağmurda Sofular camisinin duvarı yıkıldı. Bu noktada yardım istiyoruz ve dernek olarakda üzerime ne düşerse bizde bunu yapmaya hazırız” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehemt Uzun, 7 yıl önce köyden mahalleye geçen Akkışla’ya gerekli yardımı yapamadıklarını söyleyerek, “ Son seçimlerde nüfus azlığından dolayı Ovacuma belde statüsünden çıktı. Orada kamyon ve kepçeler bize geçti. Son yağan yağmurlardan dolayı yollardaki düzeltme çalışmalarına başlada. Oradaki vatandaşlarımız biz niye köy olduk diye üzülmesinler, iyiki köy olmuşuz dedirtecek bir çalışma yapacağız. Akkışla bölgesi rampalı bir yer olduğundan oraya parke yapılması daha uygun olur. Niyetimiz bu şekilde. 4 köyü biranda çözeceğiz dememiz yalan olur. Ödenek meselesi var. Su konusunda ise gerekli çalışmayı hemen başlatırız. Yol konusunda yapılacak ihalelerdeki kırımlardan sonra kalacak para ile en azından aciliyet görektiren köyün hemen yol sorununu gideririz. Üzerime ne düşerse yapacağız. Bir söz veriyorsak bunu yapmak zorundayız. Söz veripte yapmazsak bu bizim ayıbımız olur. Olunur için siz rahat olun” dedi
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74