ÜLKÜ OCAKLARI, DURMUŞ YALÇIN'A SERT CEVAP VERDİ

KARABÜK ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI, DURMUŞ YALÇIN’I KASTEDEREK “PARTİSİNE OY VERDİĞİ ŞÜPHE EDİLEN BİR AKLI EVVEL

Güncel 17.11.2015, 17:55 17.11.2015, 17:55
20
ÜLKÜ OCAKLARI, DURMUŞ YALÇIN'A SERT CEVAP VERDİ
banner36

KARABÜK ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI, DURMUŞ YALÇIN’I KASTEDEREK “PARTİSİNE OY VERDİĞİ ŞÜPHE EDİLEN BİR AKLI EVVEL” DEDİ


 

YALÇIN

Karabük Ülkü Ocakları Başkanı, kendisini eleştiren 25. Dönem MHP Karabük Milletvekili Durmuş Yalçın’a çok ağır cevap verdi.

Yalçın’ın geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısında Karabük Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Murat Taş için “Milletvekili seçildikten sonra beni protesto eder gibi konuştuğum salonu terk edip giden kişiyi bile bile Ülkü Ocakları Başkanı yaptılar” şeklinde açıklama yapmış ve eleştirilerde bulunmuştu.

Bu eleştirilerin ardından zehir zemberek bir yazılı açıklama yapan Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Murat Taş “Bizleri eleştirme değil, ağzına alma cüretinde bulunanlara hakkımız yedi cihanda haramdır” diyerek, isim vermeden, Durmuş Yalçın’ı en ağır şekilde eleştirdi.

Karabük Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Murat Taş’ın yazılı olarak yaptığı açıklama şöyle;
Ülkü Ocakları İl Başkanı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz beyin takdiri ve emirleri doğrultusunda atanır.

Bunun haricinde Ülkü Ocakları Başkanını atamak hiç kimsenin haddi ve çapı değildir.

Bunun böyle olduğundan bir haber olan şahıslar, yine bu hareketiyle teşkilatta neden kabul görmediklerini ve kendi seviyesizliklerini bütün Kamuoyuna göstermişlerdir.

Seçim sürecinde iki kelimeyi bir araya getiremeyenler, vekilliği bittikten sonraki ilk fırsatta Ülkü Ocakları gibi mukaddes bir dergâhın başkanına hakaret eder gibi dil uzatması, haddini aşmasından ve kendini bilmezliğinden başka bir şey değildir.

Karabük Ülkü Ocakları İl Başkanı olarak, kendi vekilliğini istemediğimi söyleyen zat benim ve teşkilatımızın gece-gündüz demeden, ilçe ilçe, mahalle mahalle, kapı kapı seçim çalışması için sabahlara kadar uyumadan, kendi ailemizi bile görmeden, vinçlerin üzerinde canımız pahasına çalıştığımızı sakın ola unutmasınlar..!

Televizyon programına çıkmayı keramet ve marifet sanan; her cümlenin başında teşkilatçılığın edep ve adabından bahseden şahıs, saptırılmış ve yanıltıcı bir üslup ile teşkilatın mahremi olan konuları dile getirerek, bir kez daha edep-adap ve adamlığını göstermiştir.

Bizler için hiçbir zaman şahıslar önemli değildir. Baki olan davamızdır. Bunu en iyi bilen yine söz konusu olan şahıstır. Bütün bunları bilmesine rağmen, bizleri eleştirme değil, ağzına alma cüretinde bulunanlara hakkımız yedi cihanda haramdır.

Milliyetçi-Ülkücü hareketin şu buhranlı dönemde aziz milletimizin bekası ve tebaası için verdiği kutlu mücadele de fellik fellik kaçanlar, meydanlarda görünmeyenler, hiçbir çalışma içerisinde ve gayretinde olmayanlar, “sözde” inanmış olduğu dava ve partisine oy verdiğinden dahi şüphe edilen bir aklı evvelin, bu konularda hiçbir şekilde söz hakkı yoktur.

Bundan böyle kimliğini ve sıfatını bu teşkilatlar sayesinde kazanarak apolet takanlar; Herkes Haddini ve yerini iyi bilsin. Aksi takdirde Ülkücü Hareketin tavrına maruz kalacaklardır.

 
Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39