UGANDA GLOBOL İŞADAMLARI DERNEĞİNDEN YATIRIM ÇAĞRISI

banner73
Güncel 26.06.2014, 18:15 26.06.2014, 18:15
18
UGANDA GLOBOL İŞADAMLARI DERNEĞİNDEN YATIRIM ÇAĞRISI
banner36
20140626AW128603_02Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği’nin (KASİAD) davetlisi Karabük’e gelen Uganda Globol İşadamları Derneği Genel Sekreteri Lokman Çınar ve Ugandalı İşadamları Karabüklü işadamlarını ülkesine yatırım yapmaya davet etti.

KASİAD, üye işadamlarının yatırım faaliyetlerini genişletmek ve Karabük firmalarının ihracatını artırmak amacıyla değişik zamanlarda düzenlediği toplantısının bu ayki konuğu Uganda Globol İşadamları Derneği Genel Sekreteri Lokman Çınar oldu.

Safranbolu Aygür Otelde düzenlenen toplantıya Afrika kıtasında bulunan Uganda’nın Globol İşadamları Derneği Genel Sekreteri Lokman Çınar, Ugandalı işadamı Mııro Tonny Kıbuuka ile Pollıng Besıgye ve işkadını Rebecca Kıraahwa da katıldı.

Karabüklü işadamlarının ticari faaliyetlerini artırmak ve dış pazara açılmaları için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade eden KASİAD Başkanı Ahmet Ramazanoğlu, "Dünya Ticaret Köprüsü kapsamıdn Türkiye’de alışveriş ve iş görüşmeleri yapmak züere geldiler. Bizde onları Karabük’te ağırlamaktan mutluluk duyduk. Karabük’te ikili iş görüşmeleri yaptılar ve oldukça verimli geçti. Bizim işadamlarımızda burada Uganda hakkında bilgi sahibi oldu” dedi.

Uganda Globol İşadamları Derneği Genel Sekreteri Lokman Çınar, Karabüklü işadamlarına Uganda ülkesi halkında tarım ve hayvancılık, enerji, maden ve turizm açısından yatırım yapmaya uygun olduğunu ve yatırımları kolaylaştırmak için Uganda hükümeti tarafından tüm kolayları sağladığını anlatarak yapılacak yatırımlarla ilgili geniş çaplı bilgiler aktardı.

Yabancı yatırımcıların rahatlıkla yatırım yapması için Uganda hükümeti tarafından yatırımcıların güvenliği ve teşvikler açısından her türlü önlemin alındığını da belirten Çınar, Türk İşadamlarını ülkeye yatırım yapmaya davet etti.

20140626AW128603_04Lokman Çınar, Ugandalı misafirlerin çok etkinlendiğini de belirterek, “ Bu bir başlangıç ve ileri dönemlerde bu heyetler daha geniş kapsamlı olacak. Buraya geldiğimiz heyet inşaat üzerinde çalışma yapıyor. Ticari hacmin artması için buradalar. Bunun sadece tek taraflı değil karşılıklı olması talebinde bulunuyorlar. Karabük’te ikili iş görüşmesi yaptığımız firmalarla sıcak temas sağlandı ve iş anlaşmaları olacak. Buda her iki ülke açısından olumlu olur” dedi.

Konuşmaların ardından KASİAD Başkanı Ahmet Ramazanoğlu, Çınar'a katkılarından dolayı plaket takdim ederken,Ugandalı işadamları da Ramazaoğlu'na çeşitli hediyeler takdim etti.
Yorumlar (0)
15
orta şiddetli yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74