TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Karabük Üniversitesi Rektörü başkanlığındaki heyet, Karabük Üniversitesi Safranbolu Yerleşkesinde yapılmas

banner73
Güncel 09.06.2017, 13:23 09.06.2017, 13:23
23
TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
banner36

Karabük Üniversitesi Rektörü başkanlığındaki heyet, Karabük Üniversitesi Safranbolu Yerleşkesinde yapılması planlanan İletişim Fakültesi’nin, ünlü yapımcı Türker İnanoğlu tarafından inşa edilerek Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi isminin verilmesi konusunda ünlü yapımcı ile ön görüşme yaptı.


 

Görüşmeye Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ve Ünlü Yapımcı Türker İnanoğlu katıldı.

Yapılan görüşmeler sırasında açıklamalarda bulunan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilecek binanın 4000 metre kare kapalı alana, çok sayıda dersliğe, konferans salonuna, cep sinemasına ve büyük bir otoparka sahip olacağını belirterek binanın mimarı yapısının Safranbolu’nun tarihi yapısına uygun olacağını ifade etti.

Görüşme sırasında duygularını aktaran ünlü sinemacı Türker İnanoğlu; “Doğup büyüdüğüm Safranbolu’ya böyle bir kalıcı eseri kazandırma fırsatı verdikleri için başta rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi’ne hizmet etmekten dolayı çok mutluyum.” dedi.

Görüşmeler sonunda 15 gün içerisinde Türker İnanoğlu’nun Karabük Üniversitesi tarafından İletişim Fakültesi kurulması için gösterilen alanı ziyaret edeceğini ve protokol imzalanacağı bildirildi.
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74