TÜRK SAĞLIK SEN'DEN KINAMA

Güncel 02.01.2017, 10:38 02.01.2017, 10:38
12
TÜRK SAĞLIK SEN'DEN KINAMA
banner36

Türk Sağlık Sen Karabük Şube Başkanı Nusret Hacısüleymanoğlu Safranbolu Devlet Hastanesi Acilde görev yapan hemşire arkadaşlarımıza sosyal medya üzerinden yapılan çirkin saldırıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaparak olayı kınadığını belirtti.


 
Hacısüleymanoğlu yaptığı açıklamada"Vatandaşlarımıza her türlü zor şartlarda; bayram tatili, hafta sonu tatili demeden fedakarca, 7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına yönelik fiili saldırılar, sözlü sataşmalar ve tacizler gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Şimdi de İlimizde bu olay başka bir boyuta ulaşmış, sosyal medyadan taciz ve hakaretler yapılmaya başlamıştır.

Değerli arkadaşlar, bu saldırı ve tacizlerin sahipleri hiç düşünmüyorlar mı? Bu olaylara muhatap kalanlar kendi yakınları da olabilirler. Unutmasınlar hakaret ettikleri, sosyal medyada ahlaksızca ithamlarda bulundukları sağlık çalışanları mutlaka, birilerinin kızı, eşi, annesi, teyzesi ya da kız kardeşidirler.

Şimdi sağlık çalışanlarına yönelik bu ahlaksızlıkları yapanlar; yukarıda saydığımız yakınlarımızdan birisine bir başkası sözlü, fiili ya da sosyal medyadan hakaret, taciz ya da bir başka ahlaksız ithamlarda bulunsa siz ne yaparız?

Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi karşındaki muhatabına yapmayacaksın. Kendin için istemediğin bir şeyi başka birisine yaparsan bizden değilsin anlayışına sahip bir kültürün evlatları olarak bunun nasıl bir izahı olabilir. Bunu yapanları kınıyoruz.

Bunu yapanların cezalandırılması için idareyi göreve davet ediyoruz. Devletin memuruna devletin yetkililerinin sahip çıkmasını istiyoruz. Bizler Türk Sağlık-Sendikası olarak bu konunun takipçisi olacağımızı bildirir, 2017 yılının ilk basın açıklamasını da böyle bir konu üzerinden yapmış olmanın ayrıca teessürünü yaşadığımızı bilmenizi isteriz.

2017 senesinin vatanımıza ve milletimize ve de insanlık alemine hayırlar getirmesini temenni ederiz"dedi.
Yorumlar (0)
12
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74