TÜRK SAĞLIK SEN'DEN KINAMA

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DOKTORA YAPILAN SALDIRIYI KINADI  

Güncel 04.04.2015, 15:27 04.04.2015, 15:27
41
TÜRK SAĞLIK SEN'DEN KINAMA
banner36

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DOKTORA YAPILAN SALDIRIYI KINADI


 

turk-saglik-sen-tepki
Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık çalışanları Uzm. Dr. Şenol Kadir Köstekçi'ye yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına konuşan Türk Sağlık - Sen Karabük Şube Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Türkiye'de sağlıkçılara uygulanan şiddetin günden güne artış gösterdiğini söyledi.

Her zaman sorunlarını dile getirdiklerini ifade eden Ünal, "Daha önce benzer durumlar ile karşılaşıyoruz. Arkadaşımız komşusuna yardımcı olmasına rağmen yakınları tarafından şiddete maruz kalıyor. Hastanın arkasından mesleğin verdiği tepki ile eşi ile birlikte hastanın peşinden gidiyor. Burada hastanın kurtulması için elinden geleni yapmasına rağmen hasta yakınlarından birisi tarafından sırtından bıçaklanıyor. Olayın failleri de serbest bırakıldı. Birçok sağlıkçı her gün şiddete maruz kalıyor. Bunlara çare bulunmalı. Biz 'yeter artık' diyoruz. Sağlıkçıya yapılan şiddetin son bulmasını istiyoruz" dedi.

Türk Tabipleri Birliği Karabük Tabip Odası Başkanı Dr. Gökhan Aksakal ise, bu tür saldırıların yıllardır siyasetçilerin topluma ekmiş olduğu nifakların bir ürünü olarak gerçekleştiğini söyleyerek, “Artık bizler bütün sağlık çalışanları olarak bu tür olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. Daha kalıcı adımların atılmasını istiyoruz. Arkadaşımızın ölmesi mi gerekiyordu acaba kendisini bıçaklayanların tutuklanması için. Şimdi ellerini sallaya sallaya, aramızda geziyorlar” dedi.

20150404AW374012_02Basın açıklaması sırasında kalabalığın yanına gelen bir kişi ise daha önce bu doktorun saldırısına uğradığını iddia ederek sağlık çalışanlarına tepki gösterdi. Sağlık çalışanlarının karşılık vermesi üzerine tartışma çıktı. Tepkili vatandaş, yanındaki eşi tarafından uzaklaştırıldı.

 
Yorumlar (0)
15
açık
banner17
banner18
banner39
banner74