TURİZM HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Safranbolu’da düzenlenen törenle kutlandı.

Güncel 15.04.2016, 19:10 15.04.2016, 19:10
15
TURİZM HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
banner36

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Safranbolu’da düzenlenen törenle kutlandı.


 
20160415AW719765_01Eski çarşı asma altında düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cihan Ulukaya, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin’in yaptığı açılış konuşması ile devam etti.

Şahin, de Safranbolu'nun, tarihinin, kültürünün, mimarisinin korunarak bugünlere geldiğini belirterek, “Böyle bir kentin değerinin bilinmesi gerekli. Bunun sürdürülebilirliği için bu kültürümüzün ve değerlerimizin yozlaştırılmadan gelecek kuşaklara aktarılması gerekmektedir.

Bunun için turizm işletmecilerimize de çok büyük görevler ve ödevler düşmektedir. Bizim bu kültürümüzü bizlerle birlikte paylaşmaya gelen misafirlerimize karşı davranışlarımızdan tutun da vereceğimiz bütün hizmetler konusunda çok dikkatli olmak zorundayız. Onlara en iyi ve kaliteli hizmeti verme gayreti içerisinde olmalıyız. Özellikle yerli yöresel ürünlerin sunumuna özen göstermek zorundayız." dedi.

Vali Orhan Alimoğlu ise, “İnsanoğlu biliyorsunuz merak eder, öğrenmek, görmek, anlamak ve tanışmak ister. Böyle olunca turizm dediğimiz, seyahat dediğimiz iş bitmez. Bu insanlar için bir ihtiyaç. Böyle olunca bizim bu ihtiyacı en güzel nasıl karşılayacağımız, vazifemizi anlamamız gerekir.

20160415AW719765_03Karabük olarak insanların gezmesi, görmesi gereken pek çok yerimiz var. Tabiatımız güzel ormanlarımız, vadilerimiz, derelerimiz, göllerimiz güzel.

Birde buna ilaveten başta Safranbolu olmak üzere tarihi değerlerimiz çok. İçinde bulunduğumuz bu ortam onun delili. Camilerimiz, çeşmelerimiz, türbelerimiz, köprülerimiz var, yani hepsi var hamdolsun.

Safranbolu’nun tanıtımı iyi zaten, Dünya Miras Kenti listesine girmişiz. Asıl devam ettirilmesi gereken tanıtım bizlerin hizmeti ile olacak.

Çünkü gelen insanlar memnun olursa tekrar gelir ve dostlarına tavsiye eder. Bu arada ecdadımıza rahmet diliyorum, çünkü bizlere hakikaten güzel eserler bırakmışlar. Bunları korur isek bunlar bize sermaye olmaya, aynı zamanda iftihar etmeye devam ederiz.

İfade ettiğim gibi bizde turizmin merkezi Safranbolu. Hem korumak için hem de güzelleştirmek ve geliştirmek için hepimizin üstüne düşenleri tüm kurumlarımız yapmaya devam ediyorlar ama daha da güzelleştirmeye devam edelim. Bu münasebetle bütün teşkilatlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyor, esnaflarımıza hayırlı işler diliyor, turizm mevsimimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

20160415AW719765_04Konuşmaların ardından il genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Orhan Alimoğlu, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Safranbolu Belediyesi bayan folklor ekibinin gösterisi ile tören sona erdi.
Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74