TSO'DAN ÖĞRENCİLERE KABAN VE AYAKKABI

KARABÜK TSO’DAN BİN ÖĞRENCİYE KABAN VE AYAKKABI YARDIMI  

banner73
Güncel 15.11.2013, 00:24 15.11.2013, 00:24
11
TSO'DAN ÖĞRENCİLERE KABAN VE AYAKKABI
banner36

KARABÜK TSO’DAN BİN ÖĞRENCİYE KABAN VE AYAKKABI YARDIMI


 

20131113AW000719_01Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO ) 2013-2014 eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerine, kaban ve ayakkabı yardımı yaptı.

Kaban ve ayakkabılar Karabük Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi. Öğrencilere yapılan yardım ile ilgili açıklama yapan Karabük TSO Başkanı Sedat Namal, TOBB’un katkıları her yıl geleneksel olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere kış öncesinde yardımda bulunarak, eğitimlerine destek vermeyi hedeflediklerini bildirdi.

Milli eğitim müdürlüğünce merkez ve ilçelerdeki ilköğretim okullarında tespit edilen bin öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımında bulunduklarını belirten Namal, 30 bin lira tutarındaki yardımın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Karabük TSO tarafından gerçekleştiğini ifade etti.

Yardımların dağıtılmak üzere Merkez ile Yenice, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde bulunan ilköğretim okulu müdürlerine teslim edildiğini açıklayan Namal, "Bu yıl milli eğitim müdürlüğümüzle ortak tespit ettiğimiz okullarda yardım çalışmalarını gerçekleştirdik. İhtiyaç sahibi bin öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımında bulunarak, eğitimlerine destek olmayı hedefledik. Soğuk kış aylarında çocuklarımızın üşümemesini istiyoruz. Yardımlarımız devam edecektir'' dedi.

Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar’da TOBB’un ülke genelinde yaptığı sosyal sorumluluk projesi kapmasında eğitim alanın çok ciddi yardımlar yaptığından dolayı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TSO Karabük Başkanı Sedat Namal’a teşekkür etti.

Düzenlenen giyim yardımı törenine Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar ve TSO Başkanı Sedat Namal'ın yanı sıra TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar ve Meclis üyeleri ile okul müdürleri de hazır bulundu.

 
Yorumlar (0)
2
açık
banner23
banner17
banner18
banner39