TSO'DAN 600 ÖĞRENCİYE KABAN VE AYAKKABI YARDIMI

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO ) TOBB’un katkıları ile 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması

banner73
Güncel 15.12.2015, 17:17 15.12.2015, 17:17
13
TSO'DAN 600 ÖĞRENCİYE KABAN VE AYAKKABI YARDIMI
banner36

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO ) TOBB’un katkıları ile 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerine, kaban ve ayakkabı yardımı yaptı.


 

20151215AW605140_02Kaban ve ayakkabılar Karabük Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda Vali Yardımcısı Abdullah Acar, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’nin katılımı ile öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.

Öğrencilere yapılan yardım ile ilgili açıklama yapan Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan, TOBB’un katkıları her yıl geleneksel olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere kış öncesinde yardımda bulunarak, eğitimlerine destek vermeyi hedeflediklerini bildirdi.

Milli eğitim müdürlüğünce merkez ve ilçelerdeki ilköğretim okullarında tespit edilen 600 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımında bulunduklarını belirten Özcan, 30 bin lira tutarındaki yardımın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Karabük TSO tarafından gerçekleştiğini ifade etti.

Yardımların dağıtılmak üzere Merkez ile Yenice, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde bulunan ilköğretim okulu müdürlerine teslim edildiğini açıklayan Tuncay Özcan, “TOBB’un ülke genelinde eğitime yardım noktasında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize her yıl gerçekleştirdiği bir faaliyeti var.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde bu yardıma ilave bir şeyler katarak öğrencilerimize bay ve bayan ayrı ayrı olmak üzere, kışlık mont ve ayakkabı yardımı yapıyoruz. İnşallah bu yardımlar öğrencilerimizin ihtiyaçlarını görür ve onları mutlu eder.

Bizler hem eğitimin öneminin farkındayız, hem öğrencilerimizin kıymetinin farkındayız.Elimizden geldiği kadar dün ve bugün olduğu gibi yarın da olacağı gibi eğitim gören değerli öğrencilerimize gücümüz yettiği kadar katkı vermeye gayret edeceğiz. Bu mutluluğu burada sizlerle paylaşmış olmaktan ayrıca gurur duyuyor ve teşekkür ediyorum’’dedi.

Yapılan konuşmanın ardından yardımlar okul müdürlerimize teslim edildi.
Yorumlar (0)
8
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39