TOPLU TAŞIMA PROBLEMİNE KESİN ÇÖZÜM

Başkan Vergili'den Toplu Taşıma Problemine Kesin Çözüm

Güncel 04.08.2022, 21:51 04.08.2022, 21:57
2752
TOPLU TAŞIMA PROBLEMİNE KESİN ÇÖZÜM
banner131
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'den, kronik sorun haline gelen şehir içi toplu taşıma problemine kesin çözüm.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, son aylarda toplumsal sorun haline gelen  ve uzun süredir çözüm bekleyen Karabük'ün şehir içi toplu taşıma sorununa çözüm bulmaya başladı. 

Başkan Vergili bugün gerçekleştirdiği toplantıda, toplu taşıma sorununun Karabük'teki minibüs ve halk otobüslerinin birleşerek bir çatı altında hizmet vermesi ile bir çözüm buldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Vergili, "Şehrimizdeki toplu taşıma sorununu kökten çözmek amacıyla yaklaşık 3 aydır yaptığımız çalışmaların sonuna geldik.

Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerimizin de toplu taşıma planlarını hazırlayan Palye Danışmanlık yetkilisi Bekir Ilıcalı ve konun uzmanı olan  ekibi yapmış oldukları çalışmalar sonucunda; şehrimizin sağlıklı bir ulaşım planına kavuşabilmesi için minibüs ve halk otobüslerinin birleşerek bir çatı altında şehrimize hizmet vermesi gerektiği fikrini bizlere rapor olarak sundular. 

Hiç vakit kaybetmeden; Şoförler Odası yönetimi, halk otobüsü ve minibüsçü esnafımız ve vatandaşlarımızla istişarelerde bulunarak, şehrimizin uzun vadede toplu taşıma problemini kökten çözecek en iyi uygulamayı elbirliğiyle hayata geçireceğiz.

Önümüzdeki hafta, Valilik yetkililerimiz, Milletvekillerimiz, Şoförler Odası Yönetimi, halk otobüsçüleri ve minibüsçü esnaflarımızın temsilcilerine ilgili firma detaylı olarak sunum yapacaktır. Konuyu etraflıca istişare edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (12)
Vatandaş 1 hafta önce
Sayın başkan bu firma daha çok işletmecileri kapsayan bir çalışma yapmış, siz birde halka sorun, araba yaşı, hatlar, işletilmesi kim tarafından yapılsın vb gibi sorular en güzel karar ve yönlendirme o olur azınlık sermaye halkı ezmesin sonra...
MEHMET 1 hafta önce
SAYIN VERGİLİ YEŞİL MAH. YEŞİL SOKAKTAN Bİ TREN GEÇMEDİĞİ KALDI. LÜTFEN Bİ RAY DÖŞETİNİZ EKSİK KALMASIN. BU SOKAĞIN KEPAZELİĞİNİ SİZE SÖYLEYEBİLECEK Bİ ALLAH'IN KULU BÜROKRATINIZ YOKMU?
Belenköy 1 hafta önce
Şehrin dışından çevre yolu geçiremeyenler el ele vermiş toplu taşımayı çözecekmiş. Projeler başladı en az 2 yıl Karabük'e zulüm edilecek. Tabi mutahitler batacak vs derken bu süre 4 yıla çıkacak.
Kartel 1 hafta önce
Kartel hayırlı olsun devlet buna teşvik edemez... Bizde belediye kendisi kökten bir şirket kurup kendisi işletecek modern teknolojik bir hizmet sunacak diye bekliyorduk... İşte özel sektörün hali bu dönem ortaya çıktı araç yenileme yok, iş güvenliği ve sağlık önlemi yok, teknolojik, kredi kart temassız ödem vs yok, saatlere ve güzergaha uyum yok, fiyatlarda rekabet yok, neredeyse vatandaştan dilenecekler belediye sübvanse etsin yok şöyle olsun, ya şimdi bir elektrikli otobüsü nasıl alacak bu özel oluşum... REKABETİ Bu ülkede örgütlenmişlere karşı milleti ezdiren siyasiler yok ediyor anlaşılan...
E.y. 1 hafta önce
Zaten trafikte olan otobüs ve minibüs birlesse ne olur ki. Trafiği de çözmez.

Hafif raylı sistem bekleriz. Başka türlü çözülmez.
Sadık Ulupınar 1 hafta önce
Karabük'ün her mahallesinden Eğitim Araştırma Hastanesi'ne tek vasıta ile ulaşım yapılabiliyorken Kapullu Mahallesi'nde oturanların maalesef böyle bir durumu söz konusu değil... Kapullu Mahallesi'nden Şirinevler ve Yenişehir Mahallelerine minibüs ya da belediye otobüsü hattı istiyoruz.. Hastaneye gitmek için ya Esentepe den yürümek zorunda kalıyoruz ya da çift vasıta kullanıyoruz...Yenişehir bölgesinde çocuğu okuyan aileler alternatif ulaşım olmadığı için öğrenci servislerine fahiş fiyatlar ödüyor... Buradan Sayın Siyasilere , Sayın Belediye Başkanına ve Sayın Valiye sesleniyoruz lütfen Kapullu Mahallesi'nde oturanların sesine kulak verin....
İrfan Dinç 1 hafta önce
Sevgili başkan, bu proje ile bir 5 yıl daha garantilemek istiyorsun ama olmaz o iş. Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı ise sizden icraat beklemek yanlış olacaktır. İyi adamsın vesselam ama artık kenara çekilmeyi de bilmek lazım. Teşekkürler.
engelli vatandas 1 hafta önce
bir ara birakacak oldular
tekrar basladilar
dendi ki butun hatlari bir kadin satin almis o isletecek
simdi de deniyor uc aydir yapilan calismanin sonuna gelindi
demek ki sehrin tekelci kodamanlarina baskan guc yetiremiyor
karabuk gelisecek degil mi boyle
sayin baskan gorunuste desteklediginiz hukumete arka planda iktidar olacagiz diye hukumeti alasagi etme heveslerinizi haykiracaginiza durumu ortada olan engellilerin ve emeklilerin bedava ulasimina bile goz diken gozunu para hirsi burumus kodamanlara guc yetir once de ondan sonra iktidar hayalleri kur
Recep arslantekin 1 hafta önce
vergisi sana oy verdik Atatürk mahallesi 5000 evler halini kaldırdın yeni mahalle 200 evler arabasını değiştirip ufak bi dolmuş koydun git biraz safranbolu belediye başkanını örnek alll
Metin 1 hafta önce
Karabukun en buyuk mahallesi KAYABASI
Kayabasi - Besbinevler
Kayabasi - Esentepe
Hatti aylardir iptal durumda
Kayabasi - Yenisehir hattindaki ufak yarim otobus eski model hurda
Arabaya binmek icin 4 basamak cikiyosun
Bu esmi model otobuse engelli ve ihtiyar insanlarimiz nasil binip inecek
Hatlarin iptal olmasi problem otobuslerin hurda olmasi ayri bir problem
Bu istanbul ve ankaraya bakan arkadaslar hatlardaki hurda otobusleri gordumu acaba
Istanbuldaki sehir ici otobuslerinide anlativerin bari
Istanbuldaki otobuslerin kalitesini hicmi goren yok memlekette
Once su hurda arabalara bir cozum bulun bence
Alpdoğan 6 gün önce
Bizde haberin başlığına bakınca,Karabük Safranbolu arasına raylı sistem ulaşımı falan kararlaştırıldı zannediyoruz.
Safranbolu 6 gün önce
Safranboluda bu yıllardır çözemeyen kartel düzenini deli kanlı bir bayan başkan çözmüş doğruysa. Karabük'te de işler tersine bürokratlar mı artık yada baskı mı var . Bu işletme kafasıyla zaten birleşseler yapamazlar. araçları yenileyemiyor daha.. bu firma böyle bir çözüm bulması enteresan daha çok işletmecileri düşünmüş...
banner11
banner12
22
hafif yağmur
banner125
banner18
banner74