TERÖRE TEPKİ İÇİN KONVOY YAPTILAR

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde 'Tofaş grubu', yaşanan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla yaklaşık 3

banner73
Güncel 17.08.2015, 10:25 17.08.2015, 10:25
28
TERÖRE TEPKİ İÇİN KONVOY YAPTILAR
banner36

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde 'Tofaş grubu', yaşanan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla yaklaşık 30 araçla konvoy oluşturdu.


 

20150816AW502094_03Safranbolu Aslanlar mevkiinde toplanan yaklaşık 30 araçlık grup, araçlarına Türk bayrakları asarak yaşanan terör olaylarına tepki göstermek için konvoy düzenledi.

Aslanlar mevkiinden başlayan konvoy trafik ekiplerinin eskortluğunda Kıranköy mevkiinden geçerek Eski Çarşı bölgesindeki Safranbolu Şehitler Anıtı'na geldi. Konvoy esnasında halk da sloganlarla gruba destek verirken, karşı şeritten gelen araçlar da kornalarına basarak gruba destek verdi.

Tofaş grubu, Safranbolu Şehitler Anıtı’nda hayatını kaybeden şehitler için saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı'nı okudu. Safranbolu Tofaş grubu adına açıklama yapan Burak Özdemir, son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek için arkadaş gruplarıyla böyle bir program yaptıklarını ifade ederek, terörü lanetlediklerini söyledi.

Özdemir, "Aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Bizler Türkiye Cumhuriyeti gençleri olarak Karabükümüzün her caddesinde her sokağındayız. Terörü temsil eden, sempati duyan her hain, karşısında bizleri bulacaktır. Polisimizin ve askerimizin her türlü destekçisiyiz. Karabükümüz rahat olsun, söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Ne mutlu Türküm diyene" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açıklamanın ardından grup, Safranbolu Şehitler Anıtı'ndan konvoy halinde çıkarak Safranbolu Bağlar mevkisinden dolanarak konvoya başladıkları Aslanlar bölgesinde olaysız bir şekilde dağıldı.
Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74