TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanları MÜSİAD ve TSO Başkanı Ankara’da meydana gelen terör saldırısın

Güncel 18.02.2016, 15:00 18.02.2016, 15:00
19
TERÖR SALDIRISINA KINAMA
banner36

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanları MÜSİAD ve TSO Başkanı Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadıklarını bildirdiler.


 

ANKARAKarabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yaptığı yazılı açıklamada, en temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan eylemi kınayarak lanetledi.

Ülkede huzur ve barış ortamını bozmak isteyenlere halkın sağduyusuyla en güzel cevabı vereceğini belirten Vergili, "Ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik hareket eden şer odaklarınca düzenlenen terör saldırısı sonucunda hayatlarını kaybeden 28 vatandaşımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da saldırıyı kınayarak, hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

Devletin, ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan saldırıları gerçekleştirenler ve arkasındaki güçlerle mücadelesini sürdüreceğini, ülkenin birliğine, beraberliğine, huzuruna ve geleceğine yönelik sürdürülen bu insanlık dışı olaylarla mücadelesinde kararlılığını devam ettireceğini vurgulayan Aksoy, “Türkiye'nin, meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği bilinmelidir. Bu cennet vatanı hiçbir gücün bölemeyeceğini hatırlatıyor, hain saldırıda hayatlarını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize Cenabı Hak'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum." ifadesinde bulundu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Ankara ve Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırılarını kınadı.

Ankara’da dün akşam saatlerinden terör örgütü YPG tarafından düzenlenen bombalı saldırı ile bugün Diyarbakır’da teröristlerce yola döşenen el yapımı bombaların askeri araca yönelik yapılan saldırıları kınayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, terörün dini, dili, ırkı olmadığını ve saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınadıklarını açıkladı.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Nur, yaptığı açıklamada, “MÜSİAD olarak, Ankara’da ve Diyarbakır’da düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu menfur saldırılar sonrası şehit olan askerilerimize ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır Bu ve benzer saldırılar karşısında millet olarak dimdik ayakta duracağımıza olan inancımızı bir kez daha tekrarlarken acılı ailelere de sabırlar diliyoruz. Bilinmelidir ki, terörün dili, dini, ırkı, mazereti olmaz. Türkiye'nin, meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği bilinmelidir.

Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi ve milletimizi hedeflerinden uzaklaştırabileceklerini sananlar, yanıldıklarını göreceklerdir. Geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak bugün de atlatacağız. Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımız ile Diyarbakır’da hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan ise, ülkenin bütünlüğüne kasteden terörün dün akşam hain ve kirli yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Güvenlik güçlerin nefes aldırmayan kararlı operasyonlarından köşe bucak kaçan hainler, bu kez de Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını taşıyan servis aracına saldırdığını hatırlatarak, “ Ne bir karış toprağımızdan vazgeçeriz ve ne de birlik ve bütünlüğümüze halel getiririz.

İçerden ve dışardan beslenen hiçbir beşeri sıfatla tarif edilemeyecek kadar hain, zalim ve sinsi terör bilmelidir ki; Biz bu topraklar için, bu aziz vatan için daha önce defalarca öldük. Milletimiz vakurdur, güçlüdür, kararlıdır. Milyon kere daha ölürüz. Şimdi eskinin bütün kısır çekişmelerini bir tarafa bırakıp bu ülke için, bu aziz millet için kenetlenme zamanıdır.

Zira biz gücümüzü daima sarsılmaz inancımızdan ve beraberliğimizden aldık. Biz Türkiye’yiz. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve metanet diliyorum. Aziz milletimizin ve bütün insanlık ailesinin başı sağ olsun” dedi.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39