TEBRİKLER REKTÖR HOCA..

KBÜ REKTÖRÜ UYSAL YURTKUR YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ  

banner73
Güncel 18.12.2013, 16:03 18.12.2013, 16:03
12
TEBRİKLER REKTÖR HOCA..
banner36

KBÜ REKTÖRÜ UYSAL YURTKUR YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ


 

yurtkur-rektor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Yönetim Kurulu Başkanlığına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Kurulu, Yönetim Kurulu Üyelerini seçmek için tek gündem maddesi ile toplandı. 77. Olağan Kurul Toplantısı’nda Genel Kurul seçimi ile belirlenen 4 üyesini seçerken, 3 üye ise atama ile gerçekleşti.

Yapılan seçimin ardından Yönetim Kurulu Başkanı’nı seçmek için tek gündem maddesi için toplanan Yönetim Kurulu üyeleri, YURTKUR Yönetim Kurulu Başkanlığına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı seçti.

Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal memnuniyetlerini dile getirerek, “Yönetim Kurul üyesi olarak görev aldığım YURTKUR’da 77. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde önce Yönetim Kurulu Üyeliğine ardından Yönetim Kurulunun yaptığı seçimde de başkanlık görevine seçildim. Bu bir görev değişimi, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Rıza Ayhan 2,5 yıl kadar bu görevi layıkıyla yerine getirdiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun en önemli paydaşı üniversitelerdir. Öğrencilerimize daha kaliteli ve daha nitelikli hizmet verebilmek için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz. Kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, beni bu göreve layık gören tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)
2
açık
banner23
banner17
banner18
banner39