TEBRİKLER BRTV

KARABÜK YEREL TV KANALI OLAN BRTV'NİN GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ, 9. GELENEKSEL LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASININ FİN

banner73
Güncel 25.05.2013, 18:54 25.05.2013, 18:54
22
TEBRİKLER BRTV
banner36

KARABÜK YEREL TV KANALI OLAN BRTV'NİN GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ, 9. GELENEKSEL LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASININ FİNALİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPILDI


 

20130524AW001024_02

Karabük’te yayın yapan Bizim Radyo Televizyon’u (BRTV) tarafından Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 9. Geleneksel Liseler arası bilgi yarışmasının büyük finali Karabük Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda düzenlenen yarışmaya, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Karabük Mili Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya, BRTV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya, okul müdürleri, finale kalan okulların öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen ve yaklaşık altı aydır bütün okulların büyük mücadele vererek bugün final yarışmasına katılmaya hak kazandığını söyleyen BRTV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya, “BRTV olarak 9 senedir Liselerarası Bilgi Yarışmasını devam ettiriyoruz. Bugün burada görmüş olduğum muhteşem tablodan dolayı öncelikle çok gururlandığımı belirtmek isterim. Karabük ili olarak örnek kentlerden biri olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Bugün finalde yarışacak olan öğrencilerimizi yürekten kutluyorum çünkü; çalışarak bugünlere geldiler. Bu başarıda imzası olan herkese teşekkür ediyorum ve tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek bizleri Üniversitesi’nde ağırlayarak onura eden Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Geleneksel Liselerarası Bilgi Yarışmasının finale kalan okullar; Meslek ve Anadolu Grubu olarak iki gurupta yarıştılar. Meslek gurubunda Karabük Ticaret Meslek Lisesi, Karabük Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Ovacuma T.T. Çok Programlı Lisesi yer alırken Anadolu Grubunda ise Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi, Safranbolu Fatih Anadolu Lisesi, Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi yer aldı.

Yarışmada öğrencilere matematik, biyoloji, fizik, kimya, Türkçe, tarih ve genel kültür olmak üzere toplam yirmi soru soruldu. Yaşanan kıyasıya mücadelenin ardından Meslek Grubunda Ovacuma T.T. Çok Programlı Lise birinci olurken, Karabük Teknik Endüstri Meslek Lisesi ikinci Karabük Ticaret Meslek Lisesi ise üçüncü oldu. Anadolu Grubunda ise Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi birinci Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi ikinci Safranbolu Fatih Anadolu Lisesi de üçüncü olarak yarışmayı tamamladılar.

20130524AW001024_01Karabük Valisi İzzettin Küçük yarışmanın sonunda birinci gelen Ovacuma T.T. Çok Programlı Lise ve Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi öğrencilerine hediyelerini takdim ederken,

Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal Karabük Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine, Karabük Mili Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ise Karabük Ticaret Meslek Lisesi ve Safranbolu Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerine hediyelerini takdim etti.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74