TCDD İLK TERCİHİ ESKİPAZAR MYO ÖĞRENCİLERİ

TCDD Taşımacılık A.Ş ’nin son yıllardaki işe alımlarının % 50’den fazlasını Eskipazar MYO mezunu öğrencileri oluşturuyor

Güncel 04.03.2022, 14:19
326
TCDD İLK TERCİHİ ESKİPAZAR MYO ÖĞRENCİLERİ
banner131
banner36

TCDD Taşımacılık A.Ş’ nin son yıllardaki işe alımlarının % 50’den fazlasını Eskipazar MYO mezunu öğrencileri oluşturuyor.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eskipazar Meslek Yüksek Okulu (EMYO) Kariyer Günleri kapsamında ”Raylı Sistemler Teknolojisi Mezunları Derneği (RESTDER)” iş birliğiyle iki gün süren sertifikalı “Raylı Sistemler Eğitimi” düzenlendi.

KBÜ Eskipazar MYO Raylı Sitemler Elektrik Elektronik Programı akademisyenleri Öğr. Gör. Rukiye Tekin ve Öğr. Gör. Mehmet Taşlıyol ve TCDD EYS kontrolörü eski makinist Necati Meydan’ın koordinasyonunda düzenlenen Raylı Sistemler Eğitim Programı kapsamında sektörün önde gelen isimleri tarafından; Kent İçi Hafif Raylı Sistemler, Lojistik Operasyon Uzmanlığı, Emniyet Yönetim Sistemi ve AR-GE olmak üzere 4 farklı alanda eğitim verildi.

Açılış konuşmasını yapan Eskipazar MYO Müdürü Prof. Dr. Tülay Ekemen Keskin konuşmasında “Bu etkinlik ile üniversite sanayi ve STK işbirliğinin güzel bir örneğine şahitlik ettik. Son yıllarda TCDD kadrolarının %50 den fazlasını Eskipazar MYO mezunu öğrencilerimiz oluşturuyor. Bu, okul yönetimi ve akademisyenlerimiz için gurur kaynağı” dedi. Prof. Ekemen Keskin ayrıca bu başarıların devamı için sektör ile kurulan dirsek temasının ve RESTDER’ in önemini vurguladı.

Programda Eskipazar MYO Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik ile Raylı Sistemler Makinistliği programından mezun olup sektörde işe başlayan öğrencilerle söyleşiler yapıldı.

En çok KBÜ Eskipazar MYO öğrencileri işe alındı

TCDD Taşımacılık A.Ş’ nin son yıllardaki işe alımlarının % 50’den fazlasının Eskipazar MYO mezunu öğrencileri oluşturuyor.

Konuşmalar ve söyleşiler sonucunda TCDD Taşımacılık A.Ş’ne son yıllarda Raylı Sistem ile ilgili işe alımlardan %50’den fazlasının Eskipazar MYO mezunu öğrencilerden oluştuğu ve bunun EMYO eğitim kalitesinin çok açık bir göstergesi olduğu, bu sektörde kadın çalışan işe alım sayılarının çok ciddi bir şekilde arttığı, engelli kadrolarında artış olduğu bilgileri verildi.

KBÜ Eskipazar MYO Kariyer Günleri kapsamında ”RESTDER” iş birliği ile iki gün süren sertifikalı Raylı Sistemler Eğitimine ilgi büyük olmakla beraber; Eskipazar MYO Müdürü Prof. Dr. Tülay Ekemen Keskin, RESTDER Başkanı Okan Çalıova, Eskipazar MYO bünyesindeki akademisyenler, Metro İstanbul Raylı Sistemler Mühendisi Fatih Pak, Pasifik Avrasya Lojistik Sorumlusu Mustafa Furkan Orçan, Yüksek Hızlı Tren Makinisti ve Raylı Sistemleri Mühendisi Murat Atılgan, Tranksraniyal Manyetik Uyarım (TMS) Müdürümüz Bafer Efe aynı firmadan Er-Ge mühendisi Egemen Balın, İnsan Kaynakları Uzmanı Ercan Pekdoğan, Bilgisayar Mühendisi Ali Taha Yurdakul, Ankara Yüksek Hızlı Tren Makinistleri (YHT) Dernek Başkanı Murat Atılmış, Demiryol Meslek Yüksekokulu Mezunları Derneği (DEMOK) Başkanı Ahmet Turan Demir, Akif Göker, Özer Üreye iş hayatına başlamış Eskipazar Meslek Yüksekokulu mezunları ve 400 civarında Eskipazar MYO Raylı Sistemler öğrencileri katıldı.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74