STK'LARDA OY KULLANACAK

Güncel 22.03.2015, 20:12 22.03.2015, 20:12
21
STK'LARDA OY KULLANACAK
banner36

akp-stk-oy 

AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ BELİRLENMESİNDE VAKIF, DERNEK VE ODA YÖNETİCİLERİ DE OY KULLANACAK


 

AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL ALTINÖZ “BELİRLENECEK OLAN ADAYLAR KONUSUNDA ÇOK HASSAS DAVRANILMAKTADIR”


  

AK Parti Genel Merkezi tarafından sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve meslek kuruluşları da 25. Dönem Milletvekilliği aday tespiti konusunda sürece dahil edildi.

Konu ile ilgili basın açıklaması düzenleyen AK Parti Karabük İl Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Av. İsmail Altınöz “Partimizin merkez yürütme kurulu tarafından aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının da sürece dahil edilmesi hususunda prensip kararı alınmış ve kararın icrası anlamında da 23 Mart 2015 Pazartesi günü Yıldırım Düğün salonunda saat 09’dan akşam 17.00’ a kadar sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf, meslek kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerinin katılacağı bir temayül yoklaması yapılacaktır” dedi.

7 Haziran 2015 Pazar günü 25. Dönem Milletvekili seçimlerine yönelik aday tespit çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini belirten Altınöz, çalışmalar kapsamında temayül yoklamalarının, mülakatların gerçekleştirildiğini ve ara komisyonlarında AK Parti Genel Merkezi’nde devam ettiğini söyledi.

AK Parti’nin milletvekili seçim çalışmaları kapsamında herkesin görüşünü aldığını bu kapsamda da kamuoyu yoklamaları ve anketler yaptırıldığını kaydeden Altınöz, açıklamasına şöyle devam etti;

ismail-altinoz“Belirlenecek olan milletvekili adayı konusunda da çok hassas davranılmaktadır. Özellikle toplumun bir aynası olan sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerini alma gereği duymuştur. Bu temayül yoklamasında isimler liste şeklinde tek tek aday adayı olanlar belirtilmeyecek, sadece milletvekili adayı olarak kimi görmek istiyorsunuz bir değerlendirme yapılması istenecek ve temayül yoklamasına katılacak olan kişilerde iki tane ismi listeye yazacaklar. Biz de bu sonuçları da genel merkezimize ulaştıracağız. Milletvekili adayları belirlenirken bu da genel merkezimize yol gösterecek bir çalışma olacaktır. Ben buradan tüm kamuoyuna, sivil toplum kuruluşlarına, derneklere, vakıflara şimdiden katılımları için teşekkür ediyorum.”

 

akp-altinoz-1
Yorumlar (0)
26
açık
banner17
banner18
banner39
banner74