SİGARA HER YERDE YASAKLANIYOR 

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU “AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇİLEN ALAN SİGARA İÇİLMEYEN ALAN OLACAK"

Güncel 17.09.2014, 19:28 17.09.2014, 19:28
20
SİGARA HER YERDE YASAKLANIYOR 
banner36

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU “AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇİLEN ALAN SİGARA İÇİLMEYEN ALAN OLACAK"


sigara-yasagi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Açık alanlarda sigara içilen alan, sigara içilmeyen alan olacak" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'le birlikte Karabük’e geldi.

Sigara içilen ve içilmeyen alanlarda yeni düzenleme yapılacağını ve 2015 yılından itibaren genelge ile uygulamaya başlayacaklarını belirten Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, şöyle konuştu;

“Yeni yasal düzenleme değil. Bir defa yasal düzenleme anlamında ihtiyacımız yok. Bu anlamda daha önce yasal düzenleme yaptık. Bu yasa kapsamı içine nargileyi de aldık. Ama yönetmelikle kapsamda yeni genişlemeler yapıyoruz. Özellikle çocuk parklarında tamamen yasaklama ve diğer parklarda da belirli bir mekan ya da köşesinde sigara içilen alan yapacağız. Hastane ve ibadethane bahçelerinde sigara içilecek alanlar yapılacak. Halka açık restorasyon ve kafelerde açık alanlarda sigara içilen ve içilmeyen bölümlerin düzenlemelerini yapıyoruz. Bunları tamamlayınca Başbakanlığa sunarak genelge olarak yayınlayacağız. Bir iki ay içinde bunu tamamlayıp 2015 yılbaşı itibari ile uygulamaya başlamış olacağız. Hastane dışında ve AVM’lerde giriş çıkış kapılarında belirli bir mesafe uzaklıkta olması gibi düzenleme yapacağız. Bunları da sarı çizgilerle belirleyeceğiz.” 
Yorumlar (0)
29
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74