SGK PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

SGK Karabük İl Müdürlüğü personelleri için Polisevinde iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim sem

Güncel 29.12.2014, 12:54 29.12.2014, 12:54
14
SGK PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
banner36

SGK Karabük İl Müdürlüğü personelleri için Polisevinde iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim semineri düzenlendi.


 

68914_10153095780282868_5182303642463649786_n6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği kamu ve özel sektörde çalışan personellerin yıl içerisinde alması gerekli zorunlu eğitimler kapsamında SGK İl Müdürlüğü personelleri ve alt işveren firma personelleri için Karabük Polisevinde 8 saatlik eğitim programı gerçekleştirildi. Beyaz Baret Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi eğitimcileri, doktorları ve uzmanları tarafından verilen eğitime toplam 113 personel katıldı.

Düzenlenen programla ilgili bilgi veren SGK İl Müdürü Nuri AKÇAY, “Kurum olarak amacımız hem vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek, hem de kendi personellerimizin bilgi ve becerilerini artırıcı faaliyetlerde bulunmaktır. Göreve geldiğim günden beri Kurum içerisinde yapmış olduğumuz birçok olumlu çalışmayla beraber, vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini de en üst düzeye çıkartmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede hem Kurum personellerimiz hem de Kurumumuzda görev yapan alt işveren personellerimiz için Karabük Polisevinde 8 saatlik bir eğitim programı düzenledik. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği kamuda çalışan personellerinde özel sektörde çalışan personellerinde yıl içerisinde alması gerekli zorunlu eğitimler var. Bu eğitimlerin bir ayağını da Karabük’te hizmet vermekte olan Beyaz Baret OSGB firmasıyla birlikte Polisevinde gerçekleştirdik. “ dedi.

Özellikle bu yıl ülkemizde yaşanan üzücü iş kazalarına dikkat çeken SGK İl Müdürü Nuri AKÇAY, “İş sağlığı ve güvenliği konusunda toplumun tüm kesimlerinin üzerine düşen görevler var. Kurum olarak bizlerde çalışanlarımızı bu konuda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve eğitmek için böylesi yararlı bir eğitim programı düzenledik. Çok faydalı bir çalışma olduğu düşüncesindeyim. Eğitim programına katılan tüm personellerime ve İSG konusunda uzman eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Beyaz Baret OSGB firması eğitmenleri Dr. Okan ASLAN, A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mustafa SARIOĞLU, Yrd. Doç.Dr. Mustafa ERER, İş Güvenliği Uzmanı Burcu ÇELİK, Özge HIRÇIN, Muharrem KARADAĞ ve işyeri hemşiresi Gizem ÖZDAL tarafından verilen eğitimlerin sonunda SGK İl Müdürü Nuri AKÇAY tüm personellerin eğitim katılım sertifikalarını dağıttı.
Yorumlar (0)
18
açık
banner17
banner18
banner39
banner74