SAYLAR'IN '18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA' MESAJI

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısı

banner73
Güncel 17.03.2017, 16:18 17.03.2017, 16:18
15
SAYLAR'IN '18 MART ÇANAKKALE  ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA' MESAJI
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


 

İl Başkanı Saylşar, Çanakkale Savaşında, zor koşullar altında, kendinden çok güçlü ordulara karşı büyük bir zafer kazanıldığını ifade etti.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, “Bu ruhun devam etmesi önemli. Zira bu sayede kimse, bu ülkeyi asla dize getiremeyecek” dedi.

Başkan Saylar, mesajında devamında şunları kaydetti:"Çanakkale, Türk askerinin toprağında yendiği milletlere karşı gösterdiği insani değerlerin ortaya konması bakımından dünya uluslarına verilmiş çok anlamlı birçok mesajla yüklüdür.

Bu güzel vatanda özgürce yaşayan bizler, bu anlamlı ve önemli günde şehitlerimizi tekrar şükranla, saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Çanakkale'de iman gücüyle düşman askerlerini dize getiren asil bir milletin mensubu olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır. Gururluyuz, çünkü ay yıldızlı bayrağımıza rengini kanlarıyla veren Peygamber komşusu şehitlere sahip Türk milletinin birer ferdiyiz.

Çanakkale şehitliklerini gezdiğinizde buradaki manevi havayı teneffüs etmenizin birinci sebebi, bu yüksek ruhun halen canlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu ruh, inanıyoruz ki ülkemizi günden güne daha da güçlü hale getirecek ve kimse bu ülkeyi asla dize getiremeyecek.

Bu vesileyle vatanımız için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan bütün sevdiklerine şükranlarımı sunuyorum."Dedi.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74