SAYLAR, NET KONUŞTU...

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR OLAĞANÜSTÜ KONGRE DEĞERLENDİRMESİNDE BULUNDU 

banner73
Güncel 24.08.2014, 01:14 24.08.2014, 01:14
21
SAYLAR, NET KONUŞTU...
banner36

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR OLAĞANÜSTÜ KONGRE DEĞERLENDİRMESİNDE BULUNDU 


 

AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR "AK PARTİ HERHANGİ BİR PARTİ DEĞİLDİR"


 

“KİMSE AK PARTİ İÇİNDE BÖLÜNME OLACAK DİYE BOŞUNA BEKLEMESİN”


 

akp-il-kongre-aciklamasi-ana-foto

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, düzenlediği basın toplantısında 27 Ağustos’ta yapılacak olacak olan 1. Olağanüstü Genel Kurul hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

Parti binasında İlçe Belediye Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Timurçin Saylar, 12 yılda yaptıklarıyla yetinmediklerini ve Türkiye’yi dünya gücüne kavuşturmak istediklerini söyledi.

Saylar, İl Başkanlığı düzenlediği basın toplantısında, 27 Ağustos'ta düzenlenecek 1. Olağanüstü Büyük Kongre'de partilerinin yeni genel başkanını seçeceklerini belirtti.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 27 Ağustos’ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır diyerek, şu açıklamada bulundu;

"AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001’de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının “yapılamaz” dediği birçok büyük icraatı gerçekleştirdik. Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik.

AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk.

Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk. Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik. Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz”

akp-il-kongre-aciklamasi-1

‘AK Parti herhangi bir parti değildir’ diyen Saylar, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz “ben” demeden “biz” diyenlerin, “partimiz” demeden “milletimiz” diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir. İşte bu yüzden milletimiz, 2002’den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye’yi bir dünya gücü haline getirmektir. Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. 27 Ağustos’ta yapacağımız 1. Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır.

akp-il-kongre-aciklamasi-2Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir. Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir.”

İl Başkanı Timurçin Saylar, basın toplantısının ardından Karabük basınının sorularını yanıtladı.

Düzenlenen basın toplantısının ardından soruları yanıtlayan Saylar; “Kimse boşuna beklemesin, partimizde bölünme olmaz” dedi.

Başbakan ve Genel Başkan adayının açıklanmasının ardından “Türkiye’de AK Parti, Abdullah Gül ile bir bölünme sürecine girer mi?” sorusuna Saylar, şu şekilde cevap verdi;

akp-il-kongre-aciklamasi-3“Bizim partimiz ilkeleri, tüzüğü ve istişare heyeti ile çalışmaktadır. Bu parti kişiler ile değil istişareler ile çalışmaktadır. Bu parti, parti büyüklerimizin beraber oturup karar vermesi ile ve bütün aldıkları kararları ile İl Başkanları, MYK Üyeleri ile Milletvekilleri ve Bakanları ile ortaklaşa kararları ile çalışmaktadır. 12 senedir bu şekilde karar verilmiştir. Onu için bizim partimizde kişiler ile değil kurullar ve kurallar ile çalışmalar yapılmaktadır. Onun için partide en ufak bir şekilde parçalanma olmaz, kimse bu şekilde böyle bir şey beklemesin. 13 senedir bu şekilde bekleyenler halen kaç senedir bu şekilde bekliyor. 13 senedir parti bölünsün parçalansın diye bekleyen muhalefet parti liderleri kendi partilerine baksınlar, onlar kendileri ile uğraşsınlar. Yani bizim partimizin 13 senedir bölünecek diye bekleyenler boşuna beklemesinler, bu bölünme olmaz. Bu bizde bayrak yarışıdır; ama AK Parti hareketinin lideri bellidir.”

Toplantıya, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kemal Karadeniz, parti il yönetimi üyeleri ve partililer katıldı.
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74