SARAI'NİN KATİL ZANLSI ZİYA'NIN AİLESİ KONUŞTU

SARAI SIERRA’NIN KATİL ZANLISI OLARAK ARANAN ŞAHSIN KARABÜK'TEKİ AİLESİ KONUŞTU

banner73
Güncel 15.02.2013, 01:09 15.02.2013, 01:09
11
SARAI'NİN KATİL ZANLSI ZİYA'NIN AİLESİ KONUŞTU
banner36
SARAI SIERRA’NIN KATİL ZANLISI OLARAK ARANAN ŞAHSIN KARABÜK'TEKİ AİLESİ KONUŞTU

AĞABEY İBRAHİM T. “SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM DEMİYORUM, AMA BU ADAM DENGESİZ”

ABLA NAZMİYE Ç. “HABERLERİ BENLE İZLEDİ TEPKİSİ BİLE YOKTU, SUÇLU OLSA BUNU BELLİ EDERDİ”

 

ziya-tnin-ailesi

İstanbul’da ölü bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın katil zanlısı olarak arandığı iddia edilen şahsın ailesi İHA’ya konuştu.

Polis, İstanbul’da kayboluşunun 12. gününde Cankurtaran’daki sur kalıntıları içinde cesedi bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın (33) katil zanlısı olduğu iddia edilen ‘Laz Ziya’ lakaplı kağıt toplayıcısı Ziya T.’nin (46) yakınları yaşananları İHA’ya anlattı.

Ziya T’nin ağabeyi İbrahim T. , suçlamalara bir şey demediklerini ve suçlamaları kabul etmiyoruz diyemeyeceğini ancak Ziya T.’nin dengesiz olduğunu söyledi.

20130214AW001148_01Kardeşinin sadece bugün değil 15 yıldır dengesiz bir şekildir yaşadığını söyleyen İbrahim T., “Biz inanamıyoruz ya da inanmak istemiyoruz. Ablama ben 100 lira verdim ona versin diye sonra diğer ağabeyside vermiş. Bizde yapmaz diyoruz ama polis bize delillerin olduğunu söyledi. Evde yaşamıyor dışarıda yaşıyor. Burada ben ona ev tuttum dayadım döşemdim ama sokaklarda yaşamayı seviyor. Polis bize bu olayı anlattığında biz inanamadık yapacak bir şey yok. Polislere yardımcı olduk. Yerini bilmiyoruz. 2-3 senede bir geliyor. Telefon kullanmaz bir şey kullanmaz. Arandığını bilse teslim olur, gelir. Arandığını bilmez bence. Böyle bir şey yapacağına inanamıyoruz. En son 6-7 gün önce gelip 2-3 gün kalıp Hatay tarafına gideceğini söylemiş. Onun normalde bir şeye ihtiyacı yoktu, çalışıyordu maaşı bile vardı. 3 yıl önce çekip gitti Herkese inanır, saftır” dedi.

“BU İŞİ YAPANLARA TEPKİ GÖSTERDİ”
Ziya T.’nin ablası Nazmiye Ç. ise, çok üzüldüğü ve hatta Yenice’ye gelerek kendisinde kalan kardeşinin bu olayla ilgili haberleri izlediğinde bu işi yapanlara çok kızdığını söyledi.

Kardeşinin böyle bir şey yapacağına inanmadığını söyleyen Nazmiye Ç., “Ben çok üzüldüm ve böyle bir şey yapacağına inanamıyorum. Böyle bir şey yapacak bir insan değil. Şoktayım hala. Polis evime geldi onlara her türlü bilgileri de verdik yardımcı oldum. Böyle bir şey yapacağına ihtimal bile vermiyorum, yapmışsa bile şok olurum. En ufak bir şüphe bile yoktu. En son bana geldiğinde bu cinayetle ilgili haberleri izlerken, bu işi yapanlara tepki verdi. Bana ‘Bunu nasıl yaparlar, Türkiye için kötü bir şey. Bunun kaybolan cihazını alsalar ne olacak. Aptallar bu kullanılmaz da satılamazda Türkiye’de neden alsınlar. Bu kadın ajan ve CIA bence. Bunu Türkiye’ye koymuşlar herhalde bence’ dedi bana. Onun için bir ihtimal vermiyorum. Gayet sakindi. O haberleri bizle birlikte izledi. İnsan bir tepki verir. Suçlu bir insan olsa kızarır ama hiç böyle bir şey dahi yoktu” dedi.

Öte yandan İstanbul’dan gelen özel tim ekibi, Yenice, Karabük ve Safranbolu’da bulunan ağabeyleri ve ablası ise yakınlarının evlerinde Ziya T. ile ilgili bilgiler toplayarak kullandığı bazı eşyaları Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.
Yorumlar (0)
19
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74