SAKEM VE KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Güncel 09.06.2017, 18:38 09.06.2017, 18:38
22
SAKEM VE KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, bünyelerinde bulunan SAKEM ile KOSGEB ve İŞKUR ortaklığı ile açılan girişimcilik kurslarını başarıya bitiren kursiyerler kendi işlerini kurmaya başladığını söyledi.


 

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren SAKEM kurslarında hemen her konuda bir kurs açtıklarını kaydeden Başkan Aksoy, "Bu kurslar yalnızca hobi ile sınırlı kalmamakla beraber değişik sanat ve zanaat dallarında da kurslar yer almakta.

Bu nedenle kursiyerlerimiz öğrendiklerini çok çalışıp profesyonelleşerek sergilerini ya da ticarethanelerini açıyor, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Geçtiğimiz aylarda açılan kurslarda diplomasını alan 30 kursiyerimizden 10 tanesi pastahane, tuhafiye gibi değişik iş dallarında iş yerlerini açtılar.

Kendilerini ziyaret ettik ve mutlu olduk. İnşallah istihdama da yer açan bu tür kursların ve eğitimlerin devamını talep olduğu sürece sürdüreceğiz. Bu vesile ile KOSGEB ve İŞKUR Müdürlerimiz ve personeline de ayrıca teşekkür ediyoruz. ” dedi.
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74