ŞAHİN 'KAVGA ETMEYECEĞİM'

"Hiç bir kavganın, tartışmanın tarafı olmayacağız. Amacımız Karabük'e hizmettir. Bu konuda her türlü iş birliği

Güncel 24.09.2015, 00:01 24.09.2015, 00:01
14
ŞAHİN 'KAVGA ETMEYECEĞİM'
banner36

"Hiç bir kavganın, tartışmanın tarafı olmayacağız. Amacımız Karabük'e hizmettir. Bu konuda her türlü iş birliğine, dayanışmaya hazırız"


 

sahinden-anlamli-cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MHP'li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin son günlerde kendisine karşı yaptığı ağır eleştiriler karşısında "Hiç bir kavganın, tartışmanın tarafı olmayacağız. Amacımız Karabük'e hizmettir. Bu konuda her türlü iş birliğine, dayanışmaya hazırız" dedi.

Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği baba ocağı Ovacık ilçesindeki Ekincik köyünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İktidarları döneminde Karabük'te yapılan hizmetlere ve 1 Kasım genel seçim sürecinde yapacaklarına değinen Şahin, son 13 yılda Karabük'te çok iş yapıldığını ve bunu içinde yaşayanların çok fark edemeyeceğini, ancak 10 yıl önce kentten ayrılıp ta şimdi dönenlerin bu değişikliği çok fark ettiğini söyledi.

Devlet yatırımlarından en fazla pay alan illerden birisinin de Karabük olduğunu aktaran Şahin, "Bizim yapmayı vaat edipte gerçekleştirmediğimiz pek proje kalmamıştır. Muhalefet partilerine mensup kardeşlerimiz, arkadaşlarımız 'AK Parti Karabük'e ne yaptı' diyebilir. Ben onların politik nedenlerle bu cümleyi kullandıkları inancındayım. Çünkü onlarda görüyorlar ve yakinen biliyorlar Karabük'e neler yapıldığını" diye konuştu.

2011 yılındaki seçimlere giderken Karabük'e çağrı merkezi vaadinde bulunduğunu hatırlatan Şahin, şöyle devam etti:

"Seçimlerden bir kaç ay geçince muhalefet partisi il başkanları 'Şahin böyle bir vaatte bulunmuştu ne oldu' demeye başladılar. Haklıydılar. Çünkü muhalefet iktidarı bu tür eleştirilerle daha iyi iş yapmaya sevk eder. Bir süre sonra çağrı merkezini Karabük'te açtık. Şu anda orada 250'ye yakın kişi istihdam ediliyor. 'Mehmet Ali Şahin Karabük'e ne yapmış' diyorlar ya. Bu bile yeter. 250 kişinin ekmek yediği bir yerin açılmasına öncülük etmek bile benim için gurur vesilesidir."

"Yerel yönetimlerle ciddi bir iş birliği yapacağız"

Çağrı Merkezi'nin yerinin belediyeye ait olduğunu ve bu konuda Belediye Başkanı Rafet Vergili'ninde katkılarının bulunduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Demek ki merkezi hükümetle, yerel yönetimler birlikte hareket ettiklerinde birçok projeyi gerçekleştirmeleri mümkündür. Mesela şimdi de önümüzdeki süreçte de belediyelerle merkezi hükümetlerin birlikte gerçekleştirebileceği, şu ana kadar belediyenin kendi imkanlarıyla yapamadığı bir çok çok projeyi gerçekleştirmek mümkündür. Bu yeni dönemde benim Karabük'te yapmayı planladığım işlerden birisi de budur. Yerel yönetimlerle ciddi bir iş birliği yapacağız. Burada hiç bir parti ayrımı yapmayız, yapamayız."

"Merkezi hükümetle yerel yönetimlerin şiddetle iş birliğine ihtiyacı var"

"Karabük Belediye Başkanı Vergili'nin 2014 seçimlerinde verdiği vaatleri var. Hata bunlarla bizim başkan adayımız Mehmet Ceylan beyin projeleri arasında büyük benzerlikler vardı. O projelerin Karabük'e güzel şeyler katacağına inanmıştım" diyen Şahin, şunları aktardı:

"Tek başına iktidara gelirsek birçok projeyi 2019'a kadar gerçekleştirebiliriz. Kavga ederek, çekişerek bir yere varılamayacağı görülmüştür. Buradan bütün belediyelere çağrıda bulunuyorum. Zaten Karabük dışında bütün belediyeler AK Parti'li. Tabi asıl büyük belediye Karabük. Rafet beye bu yeni dönemde devletin ve Ankara'nın desteğine ihtiyaç duyulan büyük projeleri birlikte yapmak için çağrıda bulunuyorum. Kendisinin Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ile ilgili bir girişimi olmuştu. Ama onun sonucu gelmedi. O projeyi tekrar gündeme getirmeli. Araç çayı üzerine çok güzel bir gölet yapılabilir. Etrafı sosyal donatılarla donatılabilir. Bütün bu projelerin gerçekleşmesi için merkezi hükümetle yerel yönetimlerin şiddetle iş birliğine ihtiyacı var."

"Bu dönemi sen - ben kavgasıyla geçirecek lüksümüz yok"

Şahin, "Halkımız bizi yeniden tek başına iktidara getirdiğinde bütün bu projeleri yapabiliriz. Nihayet hepimizin amacı Karabük ve Karabüklülere hizmettir. Bu dönemi sen ben kavgasıyla geçirecek lüksümüz yok. Yani dönemin tam bir uzlaşı ve barış dönemi olmasını arzu ediyorum. Takibi her partinin adayı olacaktır, hepsini tanıyoruz kardeş diye hitap ediyoruz. Bu bir demokratik yarıştır. Hepsine başarılar diliyorum" ifadelerini dile getirdi.

Seçim dolayısıyla siyasi parti adaylarının eleştiride bulunabileceklerinden bahseden Şahin, "Çünkü 13 yılı aşkındır AK Parti iktidarda. Eksikleri de olacaktır ve onlar bunları dile getireceklerdir. Biz bunu saygıyla karşılıyoruz. Ancak eksikleri söyledikleri kadar yaptıklarımızı da takdirle anarlarsa bana göre daha dürüstçe davranmış olurlar. Büyük bir olgunluk içerisinde karşılıklı saygı çerçevesinde geçmesini diliyorum seçim sürecinin. Biz AK Parti adayları olarak seçim sürecini bu anlayışla sürdürmek istiyoruz" sözlerine yer verdi.

Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hiç bir kavganın, tartışmanın tarafı olmayacağız. Amacımız Karabük'e hizmettir. Bu konuda her türlü iş birliğine, dayanışmaya hazırız. Bizi rencide edecek ifadelerde bulunanlar olursa onlara cevapta vermeyeceğiz. Hacı Bektaşı Veli'nin nasihatini yerine getireceğiz. ‘İncilsek bile incitmeyeceğiz.’ Seçim kampanyamızdaki sloganımız bu olacaktır."

 
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74