ŞAHİN, KAMU YATIRIMLARINI GEZDİ

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN “TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAK, ESER ÜSTÜNE ESER KOYMAK BİZİM HEDEFLE

banner73
Güncel 02.09.2013, 15:57 02.09.2013, 15:57
11
ŞAHİN, KAMU YATIRIMLARINI GEZDİ
banner36

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN “TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAK, ESER ÜSTÜNE ESER KOYMAK BİZİM HEDEFLERİMİZDİR. KARABÜK YATIRIMLAR AÇISINDA DOYUM NOKTASINA ULAŞIYOR”


 

sahin-yatirimlar-ana-foto


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük’te devam eden ve tamamlanan kamu yatırımlarını yerinde inceledi.

Karabük Valisi İzzettin Küçük ile birlikte kent merkezinde yapımı devam eden yatırımları tek tek gezerek bilgiler alan Şahin, “Taş üstüne taş koymak eser üstüne eser koymak bizim hedeflerimizdir” dedi.


20130902AW000205_03Spor Bakanlığı dönümünde temeli atılan bir türlü bitirilemeyen yüzme havuzunda incelemeler yapan Mehmet Ali Şahin, “Karabük’te çokça yatırımımız var. Bunların önemli bir bölümü kamu yatırımları diyeceğimiz yatırımlar. Müteahhitten kaynaklanan bazı yatırımlarımızda ufak tefek gecikmeler oldu. Şuan pek az sorun yaşadığımız yatırım var. Yüzme havuzunda gecikme yaşadık ve bunun birinci nedeni bir başka ilimizde ihaleye çıkarılmış olan yatırımı buraya kaydırmaktan dolayı yaşadığımız bir sıkıntıydı. Sanıyorum bu yılın Ekim ayı sonu gibi yüzme havuzu bitmiş olacak. Karabük’te önemsediğimiz hizmetlerinden biride Kültür merkezi. Kültür merkezimizde çevre düzenlemesi hariç yıl sonunda tamamlanacak. Bitmiş olan yatırımlarımız var. Önümüzdeki günlerde ilgili Bakanlarımız gelerek onlarla birlikte açacağız. Eski spordan sorumlu Bakan olarak heyecan duyduğum iki yatırımımızı başlatmak üzereyiz. Bu ayın 26’sında Gençlik merkezinin ihalesi var. Sanıyorum önümüzdeki hafta spor salonunda ihale tarihi belli olacak. Yılbaşından önce her iki yatırımımızın temelini atmayı arzu ediyoruz. Karabük’ümüz gerçekten yatırımlar açısında doyum noktasına ulaşıyor. Eksiğimiz hemen hemen kalmamış oluyor” dedi.


20130902AW000205_022007 yılında kurulan Karabük Üniversitesinin hızla gelişmesinin kendileri açısından ayrı bir mutluluk ve heyecan duyduğunu da anlatan Şahin, “Üniversite öğrencilerimiz için 2 bin 600 kapasiteli üç tane yurt yapımı ile ilgili çalışmalar büyük hızla ilerliyor. Bin kişi kapasiteli yurdun ihalesi yapıldı. Yakında onun inşaat çalışmaları başlamış olacak. Karabük’teki bu gelişmeleri yerinde incelemek bize de heyecan veriyor. Bu hizmetlerin biran önce hemşerilerimizin hizmetine girmesini bekliyoruz. Öte yandan Süper Lig’de mücadele eden takımımız Kardemir D.Ç Karabükspor kapalı tribün inşaatı da devam ediyor. Orası biraz gecikti kuşkusuz. Bizim Bakanlık olarak Genel Müdürlük ve Spor il Müdürlüğü olarak herhangi bir eksiğimiz yok. Para dersen para var. Müteahhit firmadan isteğimiz biraz ellerini çabuk tutarak biran önce tribün inşaatını tamamlaması. Böylece stadımızda bu tribün bittiğinde örnek statlardan biri haline gelmiş olacak. İkinci bir stadyumumuz Üniversite bünyesinde 25 bin seyirci kapasiteli olarak inşa edildi ve bitmek üzere. Şimdi alternatif stadımızda olmuş oldu. Antalya’da Akdeniz Üniversitesi'nde Antalyaspor maçlarını oynuyor biliyorsunuz. Karabükspor ister orada isterse burada maçlarını yapacak hale gelecektir. Taş üstüne taş koymak eser üstüne eser koymak bizim hedeflerimizdendi. Bunları Karabük’te görüyoruz ve memnuniyet duyuyoruz. Valimizde bu eserlerin biran önce tamamlanması yönündeki gayretlerinden dolayı da kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74