SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN EYLEM

Sağlık çalışanları, temel hakların iyileştirilmesi, çalışma koşullarının düzeltilmesi amacıyla yurt ge

Güncel 13.03.2015, 15:21 13.03.2015, 15:21
13
SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN EYLEM
banner36

Sağlık çalışanları, temel hakların iyileştirilmesi, çalışma koşullarının düzeltilmesi amacıyla yurt genelinde eylemler yaptılar. Karabük’te ise sağlık sendikalarına üye çalışanlar, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak, tepkilerini dile getirdiler.


 

20150313AW351921_02

Ülke genelinde sağlık çalışanlarının bugün iş bırakma eylemi yaptığı, yarın ise Aile Hekimliklerinde ve TSM’lerde Cumartesi nöbetine hayır diyerek eylemin devam edeceğinin belirtildiği ortak basın açıklaması Türk Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcısı Ali Ünal yaptı.

Ünal açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Sağlık çalışanlarının problemlerinin giderek arttığı bir dönem yaşanmaktadır. Bu dönemde özellikle çalışan memnuniyeti göz ardı edilmekte, çalışan talepleri sürekli ötelenmektedir. Şiddet, yetersiz istihdam, ağır iş yükü, bitmek bilmeyen nöbetler, yapılan haksız uygulamalar nedeniyle sağlık çalışanları ağır bir tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadır. Sağlık çalışanları olarak ne lütuf bekliyoruz, ne de karşılanamaz talepleri dile getiriyoruz. Sadece hakkımızı talep ediyoruz. Haklı taleplerimizi dile getirmek ve çalışanların talepleri karşısındaki vurdumduymazlığa tepki olarak Tıp Bayramı arifesinde 13 Mart’ta iş bırakıyoruz. Çalışanların taleplerinin yerine getirilmesi ve Türkiye kamuoyunda tekrar güçlü bir şekilde gündeme gelmesi adına yaptığımız bu eylemle alanlara çıktık. Ayrıca 14 Mart Cumartesi günü de kararlılığımızı devam ettirip, aile hekimliklerinde ve TSM’lerde Cumartesi nöbetine hayır diyerek iş bırakacağız.”

Yapılan basın açıklamalarının ardından, düzenlenen eylemlere katılan sağlık çalışanları olaysız bir şekilde dağıldı.
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74