SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK TERÖR OLAYLARI PROTESTO EDİLDİ

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Devlet Hastanesine terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırı Karabük’

banner73
Güncel 28.10.2015, 14:53 28.10.2015, 14:53
10
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK TERÖR OLAYLARI PROTESTO EDİLDİ
banner36

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Devlet Hastanesine terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırı Karabük’te sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.


 

20151028AW561800_02Karabük KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bulunan Devlet Hastanesine PKK tarafından yapılan saldırı protesto edildi.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan protestoya, Karabük Sağlık İl Müdürü Ahmet Sarı ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Aladdin Polat ile çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Karabük Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Sarı, burada yaptığı konuşmada, "Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor.

3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler.

Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi. Sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi.
“TERÖR DEĞİL; KARDEŞLİK DİYEN GÖNÜLLER, ŞİFA VEREN ELLER KAZANACAK”

Sarı, vatandaşın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetlediklerini de belirterek, “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez.

20151028AW561800_01Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.

Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.

Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz.

Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.

Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak" ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74