SAFRANBOLU'DA RAMAZAN GECELERİ

Güncel 27.06.2015, 17:11 27.06.2015, 17:11
15
SAFRANBOLU'DA RAMAZAN GECELERİ
banner36

20150627AW462830_02Safranbolu Belediyesi’nin Misak-ı Milli meydanında gerçekleştirdiği geleneksel ramazan akşamları etkinlikleri kapsamında ünlü şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan sevenleriyle buluştu.


 

Ramazan etkinliklerinde birbirinden eğlenceli oyunlar ve yarışmaların ardından sahne alan Ahmet Selçuk İlkan Safranbolulu sevenlerine şiir dolu muhteşem bir gece yaşattı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan İlkan, şiirlerinin yanında orkestrası ile dünden bu güne sözlerini yazdığı birbirinden ünlü şarkıları da seslendirdi.

Misak-ı Milli Meydanını hınca hınç dolduran Safranbolulu şiir severler ile birlikte şiirlerini ve şarkılarını okuyan sanatçı, Safranbolu’ya hayran kaldığını ancak Safranbolu insanına, sıcaklığına ve misafirperverliğine daha da hayran kaldığını dile getirdi.

Konserin son bölümünde sanatçıya teşekkür etmek üzere sahneye çıkan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise, “Misak-ı Milli Meydanında değerli sanatçımız Ahmet Selçuk İlkan konseriyle dinlediğimiz şiirler, bizleri bambaşka âlemlere götürdü.

Kendisine, bu güzellikleri bize yaşattığı için tüm Safranbolulu hemşerilerim adına teşekkür ediyor, Ramazan ayının son gününe kadar bu etkinliklerin devam edeceğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Safranbolu ve Safranbolulu her zaman hizmetin ve bu tür etkinliklerin en iyisine layık” dedi.

Aksoy konuşmasının ardından Ahmet Selçuk İlkan’a çeşitli hediyeler takdim etti.
Yorumlar (0)
29
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74